„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Hájek: Havel je neomarxista, chce vytvořit Nový světový řád

Autor: Lukáš Petřík | Publikováno: 10.9.2010 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek označil bývalého prezidenta Václava Havla za radikálního neomarxistu. ParlamentníListy.cz se ho dotázaly proč a jak se to podle něj projevuje.

„Protože je radikální neomarxista. Poněkud to zjednoduším. Je vůdcem, nebo spíš symbolem, vůdcem už vlastně ani ne, určité ideologie, která poučená neúspěchem reálného komunismu, reálného socialismu se transformovala do radikálních hnutí, jako jsou zelení a podobně, které mají marxistickou podstatu. Proč, to je na delší analýzu, ale je to tak," odpověděl serveru ParlamentníListy.cz Hájek.

Proletáři všech zemí

„Havlismus dnes představuje jedno křídlo snahy vytvořit světovou vládu - sen proletářů všech zemí. To je právě jedno křídlo a jeden ideový zdroj snahy vytvořit a ospravedlnit Nový světový řád. To je naprosto zřejmé. Havla nijak jinak než neomarxistu charakterizovat nelze. Ale je to pomocné vyjádření, protože marxismus je ve své podstatě mrtvý, ale nový marxismus, který vychází z obdobné ideologie, z obdobného vidění světa a navléká si nové barvy a nové svetry, nové masky, je zde a Havel je jedním z jeho čelných představitelů a čelných symbolů," dodal Hájek.

Neomarxistický havlismus podle Hájka také do značné míry ovládá mainstreamová média, především veřejnoprávní Českou televizi, kterou Hájek označil za skanzen bolševismu. „Počínaje obludnou organizací celé té věci přes neskutečný počet externích i interních zaměstnanců a celým jejím řízením po ideovou náplň jde prostě o skanzen bolševismu. Formy s obsahy obvykle často souvisí," řekl Hájek.

Svazácká Česká televize

Česká televize podle něho stojí na dvou ideových pilířích. „Tím prvním je nevídaná a unikátní, i ve srovnámí se všemi zeměmi, kde tu obludnost zvanou veřejnoprávní televizi mají, exploatace jediného postoje a tím je právě havlismus ve všech svých podobách. Druhým je extrémistické bolševické svazáctví. Nemůžete být v této televizi a nebýt svazák, to nejde. Svazáctvím myslím utkvělou představu, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. To zdaleka nebyl vynález Goebbelsův, to je vynález bolševiků, který Goebbels převzal. Dalším principem je Leninův postoj, že ´ze všech umění je pro nás nejdůležitější film´- rovná se televize," uvedl Hájek.

Česká televize podle něho podle těchto principů postupuje. „Je to indoktrinace na indoktrinaci, mystifikace na mystifikaci, která se už stala fenomenální. Jenom když si vezmete ten nekonečný seriál z různých stran opracovávané busty Václava Havla ve všech možných revolucích, porevolucích... Teď běží zase První rok demokracie. Jen ty upoutávky, které vám vtloukají do Halvy, jsou přece tak neskutečné," míní Hájek.

Otázky Václava Moravce

Vývěsním štítem havlistické neomarxistické propagandy jsou podle Hájka Otázky Václava Moravce, které jsou prý zosobněním postoje ke světu, který se snaží uzurpovat veřejný prostor za peníze daňových poplatníků.

„Dejme si konkrétní příklad. V připravovaných Otázkách Václava Moravce vystoupí ministr životního prostředí Pavel Drobil a Martin Bursík ze Strany zelených, která se nedostala do sněmovny a má preference dvě procenta. To hovoří samo za sebe. Vstupenkou do tohoto pořadu je být havlistou a nesnášet Václava Klause," zkritizoval pořad veřejnoprávní televize Hájek.

Thatcherová: Havel je levičák

Hájek má podobný pohled na Havla jako bývalá konzervativní premiérka Velké Británie Margaret Thatcherová, k jejímuž odkazu se hlásí i Václav Klaus.

„O tom, že je Havel antikomunista, nelze pochybovat. Je to ale člověk levicový a obráží se to v jeho pohledu na svět. Ve svém projevu řekl: ´Nastal čas, který vyzývá k novému pochopení současného světa jako světa multipolárního, multikulturního a globálně propojeného a k důsledné reformě všech mezinárodních organizací a institucí tak, aby toto nové pochopení zrcadlily...´ Takový utopistický jazyk, navíc u někoho, kdo hovoří tak přesvědčivě, mě znepokojuje," napsala baronka Thatcherová ve své knize Umění vládnout.

www.parlamentnilisty.cz

6566 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny