„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kdo má zájem o „lidi v ulicích“? Rodí se nový Havel?

Autor: odjinud | Publikováno: 28.2.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Nemohu se v poslední době zbavit dojmu, že vzrůstá blíže nedefinovatelný tlak na občany této země. Ať se jedná o tlak našich vládních představitelů, kterým jen tak mimoděk unikají tajné provokativní informace o vysokých platech některých úředníků, a spousty vysoce nepopulárních rozhodnutí, které jsou vydávány pod společným jmenovatelem „reformy“.

Nezpočet kauz, které se oprávněně podobají vlastizrádnému jednání, korupci apod. Z druhé strany sílí další tlak, a to v podobě vyvolávání revolucí a demonstrací, pod zástěrkou svobody a skutečné demokracie. Dle mého názoru jsou oba tyto protipóly vysoce nebezpečné, ale osobně se mi zdá, že mají společný cíl. Tento cíl bych definoval jako poslední přípravu k uskutečnění „Nového světového řádu“!

Každý den vznikají další a další kauzy vládních činitelů či jejich úředníků. Každý den se zvyšuje riziko svržení vlády, a to ne zrovna klidným způsobem. Tento stav není normální, a ani není běžný. Na druhém pólu vznikají iniciativy, které lahodí uchu občana, navrhujíce ukončení „špatného vládnutí“ a dosazení skutečných „odborníků“. Mezi těmito iniciativami jsou momentálně dvě, které jsou nejvíce vidět, a to je „umírněný“ ProAlt, a „radikální“ Národní rada (Holešovská výzva).

Vzhledem k tomu, že se převážně soustředím na Holešovskou výzvu, dnes Národní radu, jsem si uvědomil, jak málo vím vlastně o jejím čelním představiteli a samojmenovaném iniciátorovi Slávkovi Popelkovi.

Sehnat nějaké informace o tomto „nejznámějším“ revolucionáři či buřiči v naší zemi je velice obtížné. Proto jsem musel vycházet i z toho mála. Když zadáte do vyhledávače google dotaz „Slávek Popelka“ vyskočí Vám jako první odkaz „Slávek Popelka, samorost vězněný kvůli letákům“.

V tomto článku se můžete dočíst velice stručný životopis, který často sám pan Popelka rád využívá jako svůj životopis pomocí odkazu. Ač sám velice barvitě uvádí své protistátní akce, za které byl několikrát vězněn, je z textu zřejmé, že komunistické praktiky byly využívány k perzekuci celé jeho rodiny již dávno předtím, než se stal rebelem a bojovníkem za svobodu. I když na druhou stranu, komunistická perzekuce a šikanování, vypadá asi jinak, jelikož šikanovanému panu Popelkovi bylo umožněno vystudovat strojní průmyslovku, a dokonce byl přijat na strojní fakultu. (Mě bylo povoleno se pouze vyučit a to s šesti dvojkama v osmé třídě, následně jsem se vyučil s vyznamenáním, takže jakýsi potenciál jsem zřejmě měl, a to jsme byli pouze neangažovaná rodina), kterou následně sám z vícero důvodů opustil.

Tak trošku se neubráním vzpomínce na Václava Havla, který byl taktéž šikanován a perzekuován, a i přesto měl svoji chaloupku na Hrádečku a jezdil mercedesem. Ono toho společného mají tito dva lidé zřejmě trošku více, než jsem si myslel. Obě rodiny v důsledku roku 1948 o „něco“ přišly. Rodina Václava Havla byla nesporně bohatší, ale v tomto případě je křivda jako křivda. Obě rodiny se s tím nedokázaly smířit a obě rodiny byly následně v komunistické éře šikanovány a perzekuovány, ale jak dnes již víme, tak nějak zvláštně. Spoustu věcí nesměly, ale obratem měly spousty jiných „výdobytků“. Do této chvíle se zdá, že oba osudy jak Václava Havla, tak Slávka Popelky byly přinejmenším podobné.

Zlom přišel rokem 1989, kdy komunisty „ničený“ Václav Havel získal post prezidenta, kdežto obdobně „ničený“ Slávek Popelka nezískal nic. Jak je to možné, že ten který „udělal tolik pro svou zemi“ zůstal opodál a Havel neměl zájem to změnit? Myslím, že tady vznikla osobní nevraživost Slávka Popelky k Václavu Havlovi.

Když jsem zavzpomínal, nenašel jsem za života Václava Havla jediný Popelkův výstup proti jeho osobě, avšak ihned po smrti byl otisknut článek na parlamentních listech, kde Slávek Popelka neváhá Václava Havla „přišpinit“.

Po roce 1989 a tzv. sametové revoluci se tedy osudy dvou lidí rozcházejí. Jeden sklízí ovace po celém světě, a druhý zůstal sám bez povšimnutí. Ano, tvrdá kapitalistická idea jej nutí pracovat a zřejmě i bojovat o vlastní přežití.

Není nezajímavé, že již v životopise uvádí jakousi zkušenost s pobytem mimo tělo, která mu jako chlapci ukázala propojenost mezi celým vesmírem, a že život má jakýsi vyšší smysl. Dále se tedy věnuji onomu vyššímu smyslu. Když chcete něco vědět o Slávkovi Popelkovi, musíte na stránky OPONA 2009 (obecná porada o nápravě)

Takže jsem si tak listoval, až jsem narazil na historii tohoto uskupení OPONA 2009, a zjistil jsem že OPONA 2009 navazuje na činnost sdružení Nové Hnutí, Pospolitost a Charta 97.

Je vidět, že pan Popelka se snažil celá 90. léta zachraňovat český lid. Už to na mě někdy působí jako „já vás zachráním, ať chcete nebo ne“. Ale k věci - když jsem se dostal na konec této stránky, nestačil jsem se divit! Je zde uveden tento citát:

Pohled na svět

„Je zajímavé sledovat, jak morálně pokleslé, přemnožené lidstvo, ženoucí se za stále větší spotřebou, využívající k tomu zcela bezohledný, drancující tržní systém hospodářství se blíží se zrychlením ke své sebedestrukci.“

Je zřejmé, že v tomto citátu je spousta pravdy, avšak kdo je vůbec oprávněn hovořit o „přemnoženém lidstvu“? Kdo stanovil nějaké kvóty pro život na zemi? Jak se vůbec někdo může ztotožňovat s tímto citátem?

Komu není jasné odkud vítr fouká, tak tady je odkaz: Římský klub

Tak a teď můžeme pokračovat.

Je všeobecně známo, ač je to veřejné tajemství, že Václav Havel byl členem Římského klubu, ano tohoto totalitářského Římského klubu Ano o Havlovi to je již známo, ale jak to souvisí se Slávkem Popelkou?

Jak jsem již poukázel na citát ze stránek OPONA 2009, není od věci se podívat na provázanost hnutí a organizací. Začal bych asi u strany Zelených. O slabosti Václava Havla pro stranu zelených netřeba psát, avšak o tom, že pan Popelka se přímo podílel na zakládání této strany, se nikde moc nepíše.

Od strany zelených je to jen kousek k hnutí Duha. Na tomto místě si můžete přečíst o propojení s Římským klubem. O slávkovi Popelkovi se zase dočtete zde, že působil v Olomoucké pobočce hnutí Duha.

Pak už mě teda ani nepřekvapí symbolika:

Římský klub a Holešovská výzva

Když půjdeme ještě dál, nelze si nevšimnout Popelkových projevů na youtube:

cituji: „A ještě jeden důvod, proč stojí za to, do toho jít. Naše země se má podle vícerých předpovědí, stát iniciátorem významných pozitivních změn na celé planetě, a to nebude možné s takovými lidmi, kteří nám doposud vládnou“
(4:05 min.)

Dvě otázky: Podle, kterých vícerých předpovědí? Kdo tady předpovídá?

Když si to tak nějak shrnu a podívám se na „cíle“ Římského klubu, není od věci se obávat, co bude následovat. Není možné, aby mezi Popelkou, Havlem a Římským klubem, existovalo tolik náhod! Nebo je opět, dříve Havlovo „pravda a láska zvítězí“ a dnešní Popelkovo „pravda a láska“ NÁHODA?

Je všeobecně známo, že pro naplnění cílů a plánů „Římského klubu“ je zapotřebí TOTALITÁŘSKÝ systém. Proto všichni než vyjdete do ulic demonstrovat, zadejte do svého vyhledávače „ŘÍMSKÝ KLUB“, a následně popřemýšlejte, kdo nás tam chce mít!

http://www.nodeposit.cz

čtěte také:

NGO Albert Einstein Institution vydává manuály pro barevné revoluce od Egypta přes Írán až po Čínu

Bobošíková o Bilderbergu: Páté kolony u nás rejdí už od revoluce

Revoluční past

Klíčová slova: pravdoláska  | Havel  | Česká republika  | manipulace  | demokracie
5371 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny