„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Duchař Havel a Češi v zajetí okultismu

Autor: Adam B. Bartoš | Publikováno: 26.2.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

To jsem onehdá stál na autobusové zastávce ve svém maloměstě (jsem hrdý maloměšťák) a při krácení dlouhé chvíle čekání na loudající se autobus jsem očima prolétl plakáty a reklamy nalepené na skle autobusové budky. Mou pozornost upoutal leták ohlašující kurzy jógy a tzv. rodinných konstelací v místní mateřské školce.

"Těší se na Vás (bláznivé jméno lektorky, které nechci dělat reklamu), průvodce osobním rozvojem: konstelace, rozhovor vnitřních osob, regresní hlubinná psychoterapie, zjištění geopatogenních zón, shamballa (zasvěcení, léčení, čištění prostorů)...," stálo v letáku.

To mne vyděsilo. Naštěstí máme kluka zatím tak malého, že nemusím řešit, zda ho posílat někam, kde by se o něho staraly duchovně zmatené ženy, které buď samy věří v podobné nesmysly, nebo alespoň nejsou schopné pochopit, jak jsou tyto okultní exercície nebezpečné. Mnoho lidí v tom ale jasno nemá, mnoho z nich se také dokonce do těchto kurzů přihlásí - a pak se nestačí divit, že jejich problémy se nejenže nevyřešily, ale ještě nabobtnaly.

Nejhorší ale je, že nejde o ojedinělý případ. Má známá, která se "monitorováním" podobných aktivit dlouhodobě zabývá, mne pravidelně informuje o tom, že jde vpodstatě o módní záležitost a rodinné konstelace a další podobné esoterické praktiky se - Bohu žel - těší velké oblibě. Zvláště v jejím oboru - psychiatrii - se s těmito nově se vyloupnuvšími šarlatány doslova roztrhl pytel. To, že se objevili v naší mateřské školce, tak není náhoda, ale důsledek téměř vítězného tažení esoteriků, kteří za vydatné podpory některých alternativních médií blbnou Čechům hlavy.

Zmiňovaná mateřská školka není ale v našem městě jediná, která čelí náporům těchto samozvaných lektorů. Vypadá to, že okultisté atakují rodinná a mateřská centra tak nějak programově. Další zdejší dětské centrum zve rodiče na "víkend s rodinnými konstelacemi". "Lektorku" je možné dohledat na reiki seznamu.  

Jindy jsem mohl zase nechtěně vyslechnout hovor dvou žen bavících se v restauraci hned vedle mého stolku. Řeč byla opět o rodinných konstelacích. První žena s očima navrch hlavy vykládala, jak je to úžasné a jak to ta druhá musí zcela určitě vyzkoušet. Jako kdyby šlo o nový prací prášek nebo šminky.

Hloupé ženské, řekl by si člověk. Nechají se zatáhnout do nebezpečných duchovních dobrodružství a ještě za to platí nějakým blouznivcům, kteří si z pořádání vypečených seancí udělali živnost.

Ale pozor. Tady jde do tuhého. V okultismu nejede jen Madla (tak nějak jsem tu jednu od pohledu tipnul) a Zdena (kterou Madla tak lákala), ale taky Lenka.

Lenka Pavlová byla asi rok ředitelkou Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí. Zuřivá feministka se ve svém křesle držela i přes protesty organizací, které poukazovaly na její ideologickou zaujatost, poroučet se ale musela až poté, kdy se ukázalo, že rozvedená žena sama bránila mladšímu synovi v kontaktu s otcem a dokonce ho i unesla. Pavlová ale není jen přehnaně ambiciózní, jak se na feministky sluší, ona je ale i zasvěcená šamanka. Čarodějnice? Ne asi taková ta v klasickém slova smyslu (s kocourem na hlavě a křišťálovou koulí), ale co jiného si myslet o člověku, který v inzerátech nabízí, kromě konzultací v oblasti rodinného a mezinárodního práva, okultní praktiky: "Pracuji s andělskými a staroegyptskými energiemi - Velmistr Isis Seichim, mistrovský stupeň Rasheeby, včetně energií egyptských kartuší, rodinné konstelace přizpůsobené potřebám individuální konzultace..."

Angažovala se také v občanském sdružení Dhanjavád, které podle svých slov sdružuje osoby se zájmem o život na venkově, o ekologické hospodaření, chov koz a ovcí. Podle jiných jde ale o sektu, kterou vede Irena Guthová, která si říká Kranti Niritya, mistr učitel reiki. I Pavlovou najdeme na reiki seznamu, což je jen další okultní praktika, která se poslední dobou stala v Česku velice oblíbenou.

Ponechme teď stranou, že energie, se kterými paní Pavlová pracuje, zcela určitě nejsou andělské (jsou démonské), vážnější ale je, že nejde o ženu, která by své duchovní služby nabízela jen svým naivním zákazníkům, ale o osobu, která se mermomocí snaží uchytit ve vyšší společnosti a navzdory svému skandálu se stále pohybovat v blízkosti vlivných lidí. A docela se jí to i daří - stojí totiž i za další triumfující novinkou, která se, vedle rodinných konstelací, hrne na nic netušící Čechy - mediací. A protože silně prolobbovaný zákon o mediaci už asi nic nezastaví, čeká ji nejspíše hojná budoucnost. O té paní Bohu žel ještě uslyšíme (a já se k nesmyslu zvaném mediace vrátím v některém z příštích komentářů).

Na druhou stranu, vlivných lidí koketujících s okultismem najdeme bezpočet - vedle různých představitelů showbyznysu, kteří společnost ovlivňují mediálně, jde především o politiky, kteří mají vliv institucionalizovaný. Onehdá mi jeden známý vyprávěl, kolik našich politiků se zabývá okultismem a jak se účastní satanistických rituálů.

Jmenoval konkrétně - a sedělo to. Ten politik je gauner a taky je vážně nemocný - gaunerství i nemoc je důsledkem toho, že vědomě slouží temným silám. Mezi politiky nejde o nic neobvyklého. Mnoho z nich je tajně v svobodozednářských lóžích a v jiných okultních a esoterických exkluzivních spolcích, kde mezi nejvýše zasvěcenými jde byznys ruku v ruce s magií a satanismem. To zlo je na nich vidět a ničí je nejen vnitřně, ale i jejich zevnějšek, ale za to, že mu slouží, mají moc, postavení, peníze. A ze svého postu škodí nejen sobě, ale celé zemi, což je vlastně jejich poslání.

Dokonce i takoví politici, kteří se vždy tvářili jako ztělesnění dobra a pravdy a lásky a za svůj podpis kladli srdíčka - i ti ve skutečnosti tajně pořádali okultistické seance. To mám zase od jiného známého, který mi líčil, jak se mu jistý lékař svěřoval se svou bezradností - ta politikova nemoc se prý nedá léčit, když ten člověk jede v tak tvrdé magii. On s tím jako lékař nic nesvede...

Václav Havel to měl tak nějak v rodě. Kdo by si myslel, že to byla až Dáša (ach ty ženské, jak se snadno nechají tím hadem oklamat), kdo ho k tomu donutil tím, že ho ve chvíli umírání na zánět dýchacích cest léčil pomocí amuletů, léčitelek a léčivých kamenů pod polštářem nemocničního lůžka, ten by se mýlil. Stačí se podívat do pamětí Havlova otce a dozvíme se, že už Havlův dědeček vyvolával duchy a že další členové rodiny byli silným médiem a v jejich domě se děly prapodivné věci.

Havel se za tento duchařský rodinný gen nestyděl, takže jedna ze dvou Knihovnou Václava Havla dosud vydaných publikací tyto kořeny popisuje velice barvitě. Havlolog Martin C. Putna v knize o Havlově duchovním světě píše o tom, že bývalý prezident pocházel z rodiny silně praktikující okultismus. Jeho děd (stavebník Lucerny) se přátelil s okultní mystičkou, feministkou, vegetariánkou a vyznavačkou hnutí Mazdaznan v jedné osobě Annou Pammrovou (korespondenční to přítelkyní jiného okultisty, Otokara Březiny), která věřila, že je reinkarnací Ainishity, podle tradice předchůdkyně Zoroastrovou. Nejenže se s ní přátelil a psal si s ní o těchto záležitostech, ale sám byl aktivním spiritistou - rozuměj, vyvolával duchy zemřelých. Dokonce vydal (pod pseudonymem Atom) o spiritismu pojednávající spisek "Kniha života", který byl ve spiritistických kruzích vysoce ceněn.

Kniha obsahuje zápisy ze spiritistických seancí, které Havel se svými přáteli prováděl v letech 1914-1916, píše Putna. A dodává, že vědomí o spiritistických zážitcích Vácslava Havla se v rodině udržovalo a tradovalo, takže bylo i potomkům známé. Jak by také ne, když jeho syn (stavebník Barrandova a otec nedávno zemřelého prezidenta) Václav M. Havel při seancích sloužil jako zapisovatel toho, co si údajní duchové skrze médium vymýšleli. Také jeho vzpomínky měly obsahovat plánované kapitoly o spiritismu, jak sám přiznával, byť je nakonec sepsat nestihl. Přičtěme k tomu (nijak neskrývané) členství Václava M. Havla u svobodných zednářů a velmi pravděpodobné (ale skrývané) členství Václava Havla tamtéž a vidíme tak před sebou silně okultně zaměřenou rodinu, kde se pohrávání si s temnými silami dědilo z generace na generaci. Není se pak čemu divit, že Václav Havel po sobě v českém národě zanechal spoušť, jakou zanechal.

A to nemluvíme o všech těch dalších politicích, kteří věří v astrologii, v kabalu, v "něco" nad námi, ve vibrace, energie, v teosofismus, v Rudolfa Steinera, v New Age a podobné nesmysly.

Nebyl bych tedy tak optimistický, jako někteří představitelé katolické církve, především z její pravdoláskařské větve (jako například kardinál Vlk), kteří fakta o klesajícím počtu katolíků v české společnosti relativizují slovy o tom, že Češi se sice k církevním institucím moc nehlásí, ale v "něco" věří a to je prý důležité, takže náš národ zdaleka není nejvíce ateistický, jak se někdy podle různých žebříčků tvrdí.

Podobné vlkovské nalhávání si, že Češi věří tak nějak po svém, a že si tedy nad ateismem nemusíme zoufat, mne moc neuklidňuje. Oni totiž ti "něcisté" (jak někteří říkají těm, kteří "v něco tam nahoře nad námi" věří), jsou velice často právě věřícími v rodinné konstelace, v duchy, v astrologii, v horoskopy a v reiki.

A můžeme se divit, když vrchní představitel státu, který nám byl a stále ještě je dáván za příklad morálního vzoru a ctnostného života (nyní na to už máme i speciální zákon), byl duchařem a okultistou? A tedy nevědomým, ale mnohem spíše vědomým služebníkem temných sil...?

Boj s těmito silami je na dlouhé lokte, ale začít můžeme u sebe. Třeba tím, že budeme chránit své děti před pochybnými lektory a své rodiny před "rodinnými konstelacemi".

Pro Prvnizpravy.cz

čtěte také:

Havel si přál návrat sudetských Němců i jejich majetku

A cenu zrádce národa získává ... Václav Havel

Václav Havel – boření mýtů!

Klíčová slova: Havel  | zednáři  | ilumináti
10714 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny