„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Nový seznam nežádoucích. Rasista, homofob a antisemita Buchanan

Autor: Pat Buchanan | Publikováno: 24.2.2012 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Mé dny jako politického analytika na (kabelové televizi) MSNBC skončily. Po deseti úžasných letech odcházím za neustálého povyku levice, že nechat mi i nadále přístup k mikrofonům MSNBC by bylo nehorázné, neslušné a nebezpečné.

Volání po mém vyhazovu se spustilo poté, kdy byla 18. října 2011 vydána má kniha „Sebevražda supervelmoci: Přežije Amerika do roku 2025?“. Aktivistická skupina nazvaná Barva změny (černošská nátlaková skupina – pozn. překl.), které se dle svého vyjádření snaží „posílit politický hlas černých Američanů“, uvedla, že moje kniha se ztotožňuje s přesvědčením o bělošské nadřazenosti. Barva změny se cítila dotčena zejména názvem čtvrté kapitoly, jenž zní „Konec bílé Ameriky.“

A média začala tupě papouškovat totéž: Rouhal se!

Další nátlaková skupina nazvaná Kampaň za lidská práva, která se označuje za nejsilnější americký hlas pro lesby, bisexuály, gaye a transpohlavní lidi, uvedla, že „Buchananovy extrémistické myšlenky neuvěřitelně zraňují miliony LBGT lidí po celém světě.“ Jejich hněv byl vyvolán mojí poznámkou, jíž jsem učinil v rozhlasovém rozhovoru s Diane Rehm, totiž že věřím, že homosexualita je nepřirozená a nemorální.

Druhého listopadu loňského roku se přidal i Abe Foxman z Anti-Defamation League (Liga proti pomluvám, židovská nátlaková organizace – pozn. překl.), který se mě snaží cenzurovat již dvaadvacet let. „Buchanan se znovu projevil jako rasista a antisemita… Buchanan lamentuje nad zkázou bílé křesťanské Ameriky a tvrdí, že snižující se židovská populace je důsledkem kolektivního rozhodnutí Židů samotných.“

Dobrá, je pravda, že jsem truchlil nad tím, co bylo na obálce časopisu Newsweek v roce 2009 označeno jako „Úpadek a pád křesťanské Ameriky" a co šéfredaktor Newsweeku Jon Meacham popsal jako konec křesťanské Ameriky. Koneckonců jsem křesťanem. A jak jinak lze vysvětlil snižování židovské populace v USA v devadesátých letech o šest procent ročně až k jejímu možnému snížení na polovinu do roku 2050, když ne „kolektivním rozhodnutím Židů samotných“?

Jak říkal Thomas Jefferson, omyl by měl být tolerován tak dlouho, dokud je možno s ním polemizovat. Postup Foxmana a ADL, kteří se mě snaží umlčet, je v tomto smyslu svojí podstatou ryze neamerický.

Podívejme se blíže na, co tito lidé vlastně říkají. Říkají, že uznávané vydavatelství, St. Martin´s Press, se mnou pokoutně spolupracovalo na vydání rasistické, homofobní a antisemitské knihy a CNN, televize Fox a další televizní a 150 rozhlasových pořadů, ve kterých jsem se objevil, selhaly a neodhalily mě a tím napomáhali tuto morální zvrhlost propagovat. Jestliže je moje kniha rasistická a antisemitská, jak to, že si toho nevšimli Sean Hannity, Erin Burnett, Judge Andrew Napolitano, Megyn Kelly, Lou Dobss a Ralph Nader, kteří se k ní vyjadřovali? Jak to, že Charles Payne, černošský moderátor rozhlasové stanice Fox, která se mnou třikrát dělal rozhovor, selhal v tom, aby v ní rozpoznal můj rasismus? Jak mohl Michael Medved (americký moderátor a politický komentátor židovského původu – pozn. překl.) přehlédnout její antisemitismus?

V roce 2009 v časopisu Atlantic vyšel velký článek nazvaný právě „Konec bílé Ameriky“, přičemž právě tuto frázi jsem převzal jako název kapitoly ve své knize. Autor onoho článku, profesor Hua Hsu, v něm vítá konec éry bílé většiny mezi obyvatelstvem USA. Prezident Clinton měl při svém projevu na Portlandské státní univerzitě velký aplaus za tvrzení, že bělošská populace bude v roce 2050 v USA tvořit méně než polovinu obyvatel. 

Je i těmto autorům zakázáno otevírat dané téma?

Že je homosexualita nepřirozená a nemorální, to Katolická církev říká už dva tisíce let. Je nyní opakování téhož jinými slovy zločinem z nenávisti?

Ve své knize na 488 stránkách s 1.500 odkazy dokládám myšlenku, že USA se balkanizují a rozpadají podle náboženských, rasových, etnických, kulturních a ideologických hranic, a že jejich bělošská populace čelí hrozbě demografické smrti. Jsou tato témata tabu? Veřejná debata o nich je zakázána?  

Ředitel MSNBC Phil Griffin k tomu novinářům řekl: „Nemyslím si, že názory, které Buchanan prezentuje ve své knize, jsou vhodné k veřejné diskusi. A už vůbec ne na MSNBC.“

Během deseti let, kdy jsem v rámci MSNBC působil, byly mé příspěvky přijímány a odměňovány přesně podle uzavřené smlouvy a to bez problémů. Má čtyřměsíční absence a nynější odchod bezpochyby představují vítězství pro ty, kdo sestavují nové seznamy nežádoucích. Modus operandi těchto hlídačů správného myšlení, jako je Barva změny a ADL, je označit za rasistu a antisemitu každého autora, který se odváží vystoupit z ohrady, ve které snaží udržet veřejnou diskusi. Přes všechno to žvatlání o lásce k odlišnostem a oddanosti k prvnímu dodatku k americké ústavě se systematicky snaží cenzurovat a umlčet odlišné názory.

Bez možnosti vyjádření a obrany pošpiní a stigmatizují nálepkami rasista, homofob nebo antisemita každého, kdo odporuje tomu, co George Orwell jednou označil jako jejich „malá páchnoucí dogmata.“ A poté požadují, aby daný heretik odvolal, ponížil se a kál a slíbil, že už to nikdy neudělá.

Vzepřete se jim a oni půjdou za majitelem televize či rádi, kde pracujete, za vydavatelem novin, kde máte sloupek, za pořadatelem akce, na které máte vystoupit. A pokud i toto selže, potom půjdou za zadavateli reklamy. Dobře znám tyto tvůrce seznamů nežádoucích osob. Pracují za zavřenými dveřmi, prostřednictvím telefonu, emailových výhrůžek a utajených schůzek. Pracují ve tmě, protože, jak řekl Al Smith, nic neamerického na denním světle nemůže přežít.

zdroj: http://buchanan.org/blog/the-new-blacklist-5007

překlad pro freeglobe.cz: J.K.

čtěte také:

Kdo chce válku s Íránem? Netanjahuova vláda a jeho přátelé v americké politice a médiích

Norsko probouzí poplašné zvonění. Krajní pravice versus imigrace

Quotes by Pat Buchanan on the New World Order and the World Government

Klíčová slova: USA  | politická korektnost  | sionismus
5986 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny