„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Portugalská vláda pátrá po zednářích mezi politiky

Autor: odjinud | Publikováno: 17.2.2012 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Portugalský premiér Pedro Passos Coelho dal ministerstvu vnitřní správy pokyny nařizující, že osoby zastávající vysoké pozice ve vládě jsou povinny zveřejnit, jestli přísluší k zednářským lóžím.

Lisabonský deník „Diario de Noticias“ informoval, že pokyny ohledně prověření spojení mezi politikou a zednářstvím byly zařazeny do vládní zprávy o stavu věcí. Tento dokument obsahoval podezření u skupiny lidí z bývalého vedení portugalské tajné policie a médií, že se pokoušeli ovládnout ostatní média.

Portugalské noviny připomínají, že dokonce i premiér ve středu popřel, že Passos Coelho požadoval, aby osoby zastávající vysoké posty ve veřejné správě zveřejnili, jestli přísluší k zednářské lóži.

Podle „Diario de Noticias“ představuje předání této záležitosti premiérem ministerstvu veřejných věcí de facto vyšetřování údajného napojení představitelů portugalského zednářstva na výzvědné služby země, jakož i na vrcholové politiky, včetně poslanců v parlamentu.

V srpnu 2011 noviny „Publico“ odhalily, že někteří novináři a vydavatelé byli šmírováni portugalskou tajnou službou, v době socialistických vlád. Informace o přístupu agentů k poštovním schránkám a SMS představitelů potvrdil mobilní operátor.

Vloni na podzim byl založen parlamentní výbor, který počátkem ledna zjistil, že existovaly vztahy mezi portugalským zednářstvem, především lóží Mozart 49, a předešlými státními úředníky, tajnými službami a médii, a několik bývalých důstojníků tajných služeb v nich našlo práci.

Existují důkazy, že portugalské zednářství má stále silný vliv na bezpečnostní služby. Uvedla v úterý zástupkyně šéfa parlamentu ze Sociálně-demokratické strany Teresa Leal Coelho.

V lednu potvrdily členství v zednářských lóžích parlamentní šéfové největších klubů v Portugalsku, Luis Montenegro ze Sociálně-demokratické strany, a Carlos Zorrinho z opoziční Socialistické strany.

Zdroj

překlad Osud 2012

www.osud.cz

čtěte také:

Českou politiku ovládají zednáři

Česká republika a svobodní zednáři

Československo a svobodní zednáři

Klíčová slova: konspirace  | zednáři  | tajné služby  | ilumináti
3450 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny