„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Podívejte se, jak vyhledávač Google pomáhá Hillary Clintonové (+ infografika)

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 29.8.2016 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Řada uživatelů internetů poukazuje na to, že vyhledávač Google pomáhá demokratické prezidentské kandidátce Hillary Clintonové. Je to patrné zejména v souvislosti s posledními otázkami ohledně jejího zdraví.

Nápověda vyhledávače Google při zadání slov „Hillary Clinton’s he“ nabízí např. „Hillary Clinton’s headquarters“ („Ústředí Hillary Clintonové“), „Hillary Clinton health plan“ („Zdravotní plán Hillary Clintonové“) nebo „Hillary Clinton’s healthcare plan“ („Plán zdravotní péče Hillary Clintonové“), tedy nikoliv „„Hillary Clinton’s health“ („Zdraví Hillary Clintonové“), což je podle jiných vyhledávačů aktuálně nejhledanějším slovním spojením.

Google Clinton search

Oproti Googlu například Bing při napsání stejný slov („Hillary Clinton’s he“) nabízí na prvním místě v nápovědě spojení odkazující na její zdraví.

Bing Clinton search

Pravděpodobně nejvíce směrodatným, pokud jde o trendy vyhledávání, je vyhledávač Yahoo. Zde stačí zadat pouze „Hillary Clinton“ a nápověda ihned ukazuje slovní spojení ohledně jejího zdravotního stavu.

Yahoo Clinton search

Ostatně, stačí zadat samotné jméno „Hillary“ a objeví se v nabídce nápovědy Yahoo nejvyhledávanější slovní spojení odkazující mnohdy na její skandály.

Yahoo Hillary search

Podle informací zpravodajského serveru Politico měl Google v loňském roce přispět Hillary Clintonové na její prezidentskou kampaň částkou až jednoho milionu dolarů.

 

Zdroj: prisonplanet.com

Klíčová slova: manipulace  | internet  | volby USA
3380 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

O blbostech se jim to vyjednává a předvádí důležitost, natřásá se unijní peří, markýruje se horečná činnost. Ale když jde do tuhého, najednou objevíme jedinou věc, která fakt funguje: národní stát...Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Pandemie, bezdomovci, nelegální (či EU podivně legalizovaní) imigrantiKde je Člověk v tísni, když Evropu straší a v Evropě zabíjí koronavirus?

Eurabia.cz

Převážně muslimští imigranti ve Francií mohou být v klidu, ministr zakázal udělat cokoliv, co by jenaštvaloKorona-krize: Ministr připustil ... ZNÁRODŇOVÁNÍ !!!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...

ParlamentniListy.cz

„Já se chlubil?“ Klaus udeřil na Šídla. Došlo i na Švejnara, ten prý stále nechápe„Rusové útočí na naši mysl,“ padlo u Moravce. Generál Pavel pak chválil německou demokracii a dal radu národu
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny