„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Drsné video: Co se stane, když Kalouskovi vpálíte, že ho platí nadnárodní korporace a že měl dávno sedět

Autor: -abb- | Publikováno: 15.2.2012 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Jak se ministr financí Miroslav Kalousek chová k nespokojeným občanům? Místo vysvětlování reforem se politik uchýlil k fyzickému násilí. Podívejte se.

O incidentu, kdy v podloubí Malostranského náměstí zfackoval mladíka, který na něj pokřikoval, psala loni v září snad všechna média. Kalousek dokonce kvůli svému výstupu musel na úřadě městské části Prahy 1 zaplatit 1000 korun pokuty za čin, který policie kvalifikovala jako přestupek.

Až donedávna ale mohli Češi o tom, jak se celá událost seběhla, jen spekulovat. Mladík se sice přihlásil novinářům a svůj příběh popsal, sám si ale později stěžoval, že redaktoři jeho vyprávění poněkud upravili. Kalousek zase facku zlehčoval. "Není jediný důvod, proč bych se měl nechat bezdůvodně urážet," hájil se Kalousek, který prý jednal "v duchu nejlepších malostranských tradic".

Podle ministra mu mladík vyhrožoval, že bude viset, to ale mladý muž popírá:

„Dotklo se mě, když potyčku pan Kalousek vysvětloval jako snahu mě vychovávat. Měl by si především zamést před vlastním prahem. Kalousek je pro mě symbolem prohnilosti české politiky. Když jsem ministra uviděl, cítil jsem nezvladatelnou potřebu sdělit mu svůj názor na něj a vedení státu. Bohužel zaúčinkovaly emoce a adrenalin a já jsem se uchýlil k vulgaritě. Pronesl jsem: Měl jsi už dávno sedět! Rozhodně jsem nevyřkl viset. Nepamatuji si detaily, protože stát tváří v tvář takovému člověku byl pro mě strašný adrenalin. Ale pronesl jsem něco ve smyslu, že je zodpovědný za stav naší země, že je na výplatní pásce nadnárodních korporací a že měl dávno sedět. A on mi vlepil facku. Jen jednu, nikoliv čtyři, jak vypráví on," vypověděl mladík (19) pro MF DNES.

Kdo měl pravdu, ukázala až uniklá nahrávka. Není sice na ní slyšet obsah emocemi nabitého rozhovoru, ale ministrova tvrzení například zpochybňuje pouze jedna facka oproti čtyřem, kterými se vychloubal.

Deník Blesk totiž získal nahrávku z průmyslových kamer, která "bitku" zachytila. Podle informací serveru Prvnizpravy.cz přitom měly být všechny vidozáznamy události zničeny. Jeden záznam se ale smazat nepodařilo - a právě ten unikl na veřejnost.

Ta se nyní může na vlastní oči přesvědčit o úrovni vystupování svého ministra financí. Na záznamu je totiž vidět Miroslav Kalousek v doprovodu mluvčího Ondřeje Jakoba, kterak kráčí podloubím domu poslanecké sněmovny.

Mladík s batohem na něj začne pokřikovat. Evidentně incident vyprovokoval. Kalousek, nejspíše pod vlivem a tudíž s nižším prahem kontroly, se nechal vyprovokovat a mladíka pořádně udeřil do obličeje.

Mluvčí Jakob tušil problém a snažil se brunátného ministra přimět k rozumu a odchodu. Kalousek si dal říci, otočil se a rázným krokem prchal tam, odkud přišel. Když ale za ním mladý muž dále pokřikoval, Kalousek se vrátil a na mladíka znovu zaútočil. Tentokrát se ale netrefil.

Není to ale poprvé, co byl ministr financí v podroušeném stavu zachycen na kameru. Před časem jsme psali o tom, jak sprostě nadával jiné skupině mladých lidí před Poslaneckou sněmovnou. Nazýval je "kokoty", nevšiml si ale, že v hloučku stojí i asistent poslankyně Zubové, který pak událost podrobně popsal. -  Přímý svědek: Jak to bylo s Kalouskem a ´kokoty´

www.prvnizpravy.cz

čtěte také:

Košér Miroslav Kalousek

Na každé prase se někde vaří voda...

Kalouskovo mezinárodní ocenění. Čípak je to asi zásluha, komu patří vděk?

Klíčová slova: domácí politika  | Wall Street  | dluhy  | Česká republika
8902 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny