„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Rakouský svobodný v průzkumech vede! Čeká „pravdu a lásku“ porážka v opakovaných rakouských prezidentských volbách?

Autor: MoonChild | Publikováno: 1.8.2016 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Prezidentský kandidát Svobodné strany Rakouska Norbert Hofer vede v posledních volebních průzkumech. Dříve jen nepatrně prohrál se zeleným kandidátem Alexandrem van der Bellenem, nicméně výsledek voleb byl vzhledem k volebním machinacím a nejasnostem ústavním soudem zrušen.

Poslední průzkumy vyznívají ve prospěch kandidáta svobodných (FPÖ). Hlasovalo by na něj 52 % dotázaných. Až 57 % z jeho příznivců tvrdí, že jeho největším kladem je jeho osobnost a to, že má jasný názor ve věci boje proti terorismu a omezení nezákonné imigrace.

Podle průzkumu má sama FPÖ vysokou podporu 35 %. Je to značně víc než v případě vládnoucích koaličních stran: sociální demokraté 25 % a lidovci 19 %.

Analytici poukazují, že nálady rakouské společnosti mohly ovlivnit nedávné teroristické útoky, k nimž došlo v západní Evropě.

Šéf FPÖ Heinz Christian Strache obviňuje současnou rakouskou vládu z neschopnosti, především pokud jde otázku nezákonné imigrace a terorismu. Požaduje rovněž zavedení sankcí proti Turecku v souvislosti s posledními nedemokratickými kroky tamější vlády.

 

Zdroj: Reuters

Klíčová slova: manipulace  | imigrace  | Rakousko  | volby
3337 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

“Prasečinky” v poštěDaně nás dusí

euPortal.cz

Planetární diktatura nastupuje přes finance: BlackRock ovládne svět. Nahradí dolar nová měna? Peníze už jen digitální. Konec národních státůGlobalistická média nás označují za dezinformátory...

Eurabia.cz

Vláda Arménie informuje OSN, že Ázerbájdžáncům se nedá věřit, protože porušuji uzavřené dohodySvrchovaná: Kuba má svoji vakcínu!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Volby budou soubojem konzervativních zastánců národního státu a progresivistů v čele s Piráty usilujících o „více Evropy“ a podporu imigrace a islamizaceBez práva na slávu. K dějinám ruské rozvědky

ParlamentniListy.cz

To jsem neříkal, kdo to je? Profesor Beran po ,,Staromáku” překvapí mnohé. Důrazný textNevyřčený důvod Kalouskova odchodu? Expremiér promluvil nejen o tom. A přidal varování před Pekarovou Adamovou
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny