„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Putinovy preventivní kroky proti majdanu v Rusku. Podaří se?

Autor: Testosteron | Publikováno: 19.7.2016 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

V posledních týdnech došlo v Rusku k zatčení několika vysoce postavených úředníků, kteří byli obviněni z korupce. Nejvíce se mluvilo o zatčení kirovského gubernátora Nikity Bělycha. Ten byl zadržen kvůli podezření z přijetí dalšího úplatku ve výši 400 tisíc euro.

Jak uvádí Fort Russ letos bylo na území Ruské federace zatčeno několik vysoce postaveních úředníků a politiků. Mezi nimi jsou např. starosta Vladivostoku Igor Puškarev, starosta sachalinského obvodu Alexandr Chorošavin a náměstek ministra kultury Grigorij Pirumov. Všechna obvinění se týkala korupce a zneužití moci. Připočteme-li k tomu i loňský rok, tak počet zadržených dá dohromady několik desítek, ne-li stovek lidí.

Nikita Bělych je obviňován ze styků s proamerickým opozičníkem Alexejem Navalnym a dalšími Putinovými odpůrci v pobaltských státech. Bělych je rovněž chráněncem Anatolije Čubajse, autora ruské privatizace, který napomohl k vytvoření třídy oligarchů. Pracovali pro něj jako poradci pracovníci americké CIA a sám Čubajs je považován za jednoho z největších zástupců amerického lobby v Moskvě. Bělych ještě jako gubernátor přispěl k tomu, že se Kirovská oblast stala jednou z nejvíce zkorumpovaných oblastí v Rusku.

Hromadná zatýkání jsou vnímána rovněž jako kroky, které mají zabránit případnému rozkolu ve vládních kruzích. Tímto způsobem Rusko nechce dopustit, aby došlo ke scénáři, který se odehrál na Ukrajině v době prezidenta Janukoyče, tzv. euromajdanu, tedy ze západu řízeným masovým protestům, jež vedly ke svržení vlády. K pokusu o něco podobného by mohlo v Rusku dojít v souvislosti s blížícími se parlamentními volbami.

 

Zdroj: fort-russ.com

Klíčová slova: USA  | manipulace  | Rusko  | Majdan  | kriminalita
3758 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Cítíte ten rozdíl? Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques Bursíková

euPortal.cz

Dezinformační hra Evropské komise, Věry Jourové a cenzura ministra Hamáčka „Bože můj, to je vůl!“ Mediální expert Štěpánek se vysmál Jiřímu Drahošovi kvůli Číně

Eurabia.cz

53-letá v Německu schytala obohacení od 23-letého imigrantaStudie: Nový Zéland nejlepší muslimskou zemí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

„Vy sluníčkáři, nelžete už!“ Co Okamura nestihl říct v ČT, protože ho ustřihli kvůli Kalouskovi„To nezvrátíme!“ Kalousek mluvil do duše poslanců ČSSD a udeřil: Podsvětí, Palermo!
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny