„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Americké letectvo opustilo své spojence v Sýrii během boje

Autor: odjinud | Publikováno: 8.7.2016 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace

Vojenské letectvo USA opustilo své spojence v Sýrii v kritické chvíli boje, což se stalo příčinou zkrachování operace, informuje The Washington Post.

Zdroje amerického listu prozradily, že 28. června dostali američtí piloti za úkol zabezpečit krytí sil syrské opozice během útoku na město Abu Khamal na východě Sýrie. Když byla operace v plném proudu, dostali letci rozkaz, aby tuto oblast opustili a zamířili na předměstí Fallúdže v sousedním Iráku.

Podle slov zástupce Pentagonu Chrise Garvera pokládalo velení za důležitější zlikvidovat kolonu bojovníků Islámského státu, které den před tím vytlačili spolu s technikou z Fallúdže.

A bojovníci Svobodné syrské armády byli nuceni od města Abu Khamal ustoupit.

The Washington Post píše, že krach operace zasadil velkou ránu plánům USA vytvořit v regionu místní útvary, které by byly s to čelit islamistům. List rovněž klade otázku, jestli mají USA dost sil, když musí neustále přesunovat vojska z jednoho místa na druhé na obrovském území.

Koalice 66 zemí v čele s USA bombarduje pozice IS od roku 2014. V Sýrii se tato operace koná bez povolení vedení této země.

 

Převzato z cz.sputniknews.com

Klíčová slova: USA  | válka  | Sýrie
2246 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)

ePortal.cz

Správnej chlap je ženskáDotační socialismus nás žene do pekel

euPortal.cz

Evropský parlament přichází s dalším nástrojem, kterým bude trestat "neposlušné" členské státy. Byli jsme před Bruselem, budeme i po němTo už je vážně jak za bolševika. BIS bude u nás určovat, co se bude učit ve školách!

Eurabia.cz

Lukáš Lhoťan komentuje: "Před německou 4. říši nás ochrání pouze USA aneb co nedokázal Hitler plní se skrze EU"Poslanec Bundestagu chce reformu EU - v partnerství s Ruskem

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.Komentátorka nejen o „lepšolidech“: Profesor Putna! Akademik, intelektuál, elita národa, řeklo by se... A on označí prezidenta za „směšného ožralu“. To mluví za své
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny