„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Americké letectvo opustilo své spojence v Sýrii během boje

Autor: odjinud | Publikováno: 8.7.2016 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace

Vojenské letectvo USA opustilo své spojence v Sýrii v kritické chvíli boje, což se stalo příčinou zkrachování operace, informuje The Washington Post.

Zdroje amerického listu prozradily, že 28. června dostali američtí piloti za úkol zabezpečit krytí sil syrské opozice během útoku na město Abu Khamal na východě Sýrie. Když byla operace v plném proudu, dostali letci rozkaz, aby tuto oblast opustili a zamířili na předměstí Fallúdže v sousedním Iráku.

Podle slov zástupce Pentagonu Chrise Garvera pokládalo velení za důležitější zlikvidovat kolonu bojovníků Islámského státu, které den před tím vytlačili spolu s technikou z Fallúdže.

A bojovníci Svobodné syrské armády byli nuceni od města Abu Khamal ustoupit.

The Washington Post píše, že krach operace zasadil velkou ránu plánům USA vytvořit v regionu místní útvary, které by byly s to čelit islamistům. List rovněž klade otázku, jestli mají USA dost sil, když musí neustále přesunovat vojska z jednoho místa na druhé na obrovském území.

Koalice 66 zemí v čele s USA bombarduje pozice IS od roku 2014. V Sýrii se tato operace koná bez povolení vedení této země.

 

Převzato z cz.sputniknews.com

Klíčová slova: USA  | válka  | Sýrie
2319 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Viděli jste někdy větší příklad arogance a zpupnosti? Poslanec ODS Pavel Žáček hájí fašistické banderovce, kteří masově sadisticky vraždili Čechy, Poláky i Židy, a odporně překrucuje historii a relativizuje zločiny banderovců

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostLetná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny