„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kritizují Čínu kvůli Tibetu a opěvují USA. Americký ministr zahraničí zatím investuje do čínských firem, které „vysávají“ Tibet. Aneb realistické počteníčko pro Kollera, Dusilovou a další užitečné idioty

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 9.5.2016 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Americký ministr zahraničí John Kerry a jeho manželka Teresa Heinzová jsou podílníky ve dvanácti čínských společnostech, a to včetně firmy, která podniká na území Tibetu.

Zmíněné investice jsou spravovány rodinným fondem „HFI Imperial“. Fond se věnuje výlučně investování do asijských společností v okruhu Tichého oceánu (tzv. Pacific Rim), od Indonésie, Filipín, Malajsie, Thajska po Čínskou lidovou republiku.

Snad nejkontroverznější investice Kerryho a Heinzové se týká společnosti Tibet 5100 Water Resources, Ltd, což je čínská firma, která stáčí a prodává „luxusní“ značku balené pitné vody pod názvem „Tibet Water“.

Tibet Water má velmi úzké vazby na čínskou vládu a tamější komunistickou stranu. Tibet Water byla vybrána jako „oficiální voda“ 11. Čínského lidového politického poradního shromáždění.

Tibet Water se stala také „oficiální vodou“ na 17. a 18. Sjezdu Komunistické strany Číny, přičemž na druhém sjezdu byl zvolen současný čínský prezident Si Ťin-pching.

Kerry a Heinzová jsou rovněž podílníky v některých tabákových společnostech. Jednou z nich je i čínská Huabao International Holdings Ltd, která dodává příchutě a aromata pro tabák.

Dalšími firmami v portfoliu Kerryho a Heinzové jsou Boer Power Holdings, významný distributor elektrické energie se sídly ve Wu-si a Šanghaji, a státní China Mobile Communications Corporation, největší mobilní operátor na světě. Obě společnosti jsou považovány za klíčové pro infrastrukturu, která se týká čínské národní bezpečnosti.

Mezi „menší“ firmy pak např. patří Haier Electronics Corporation, která je jedním z předních čínských prodejců domácích spotřebičů.

Pro zajímavost na konec uveďme, že přinejmenším šest asijských společností, do kterých investuje „HFI Imperial“, je registrováno na Kajmanských ostrovech a na Bermudách.

 

Zdroj: dailycaller.com

Klíčová slova: pravdoláska  | USA  | Čína  | ekonomika
3143 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akceRodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny