„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Kritizují Čínu kvůli Tibetu a opěvují USA. Americký ministr zahraničí zatím investuje do čínských firem, které „vysávají“ Tibet. Aneb realistické počteníčko pro Kollera, Dusilovou a další užitečné idioty

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 9.5.2016 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Americký ministr zahraničí John Kerry a jeho manželka Teresa Heinzová jsou podílníky ve dvanácti čínských společnostech, a to včetně firmy, která podniká na území Tibetu.

Zmíněné investice jsou spravovány rodinným fondem „HFI Imperial“. Fond se věnuje výlučně investování do asijských společností v okruhu Tichého oceánu (tzv. Pacific Rim), od Indonésie, Filipín, Malajsie, Thajska po Čínskou lidovou republiku.

Snad nejkontroverznější investice Kerryho a Heinzové se týká společnosti Tibet 5100 Water Resources, Ltd, což je čínská firma, která stáčí a prodává „luxusní“ značku balené pitné vody pod názvem „Tibet Water“.

Tibet Water má velmi úzké vazby na čínskou vládu a tamější komunistickou stranu. Tibet Water byla vybrána jako „oficiální voda“ 11. Čínského lidového politického poradního shromáždění.

Tibet Water se stala také „oficiální vodou“ na 17. a 18. Sjezdu Komunistické strany Číny, přičemž na druhém sjezdu byl zvolen současný čínský prezident Si Ťin-pching.

Kerry a Heinzová jsou rovněž podílníky v některých tabákových společnostech. Jednou z nich je i čínská Huabao International Holdings Ltd, která dodává příchutě a aromata pro tabák.

Dalšími firmami v portfoliu Kerryho a Heinzové jsou Boer Power Holdings, významný distributor elektrické energie se sídly ve Wu-si a Šanghaji, a státní China Mobile Communications Corporation, největší mobilní operátor na světě. Obě společnosti jsou považovány za klíčové pro infrastrukturu, která se týká čínské národní bezpečnosti.

Mezi „menší“ firmy pak např. patří Haier Electronics Corporation, která je jedním z předních čínských prodejců domácích spotřebičů.

Pro zajímavost na konec uveďme, že přinejmenším šest asijských společností, do kterých investuje „HFI Imperial“, je registrováno na Kajmanských ostrovech a na Bermudách.

 

Zdroj: dailycaller.com

Klíčová slova: pravdoláska  | USA  | Čína  | ekonomika
3819 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny