„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Sicilská mafie vyhlásila válku imigrantům. Palermo už vypadá jako Istanbul nebo Bejrút (+ foto)

Autor: MoonChild | Publikováno: 25.4.2016 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace

Cosa nostra, soupeřící s africkými gangy, jejichž členové pronikají na Sicílii v davech tzv. uprchlíků, vyhlásila imigrantům válku.

Šéfové sicilské mafie „vyhlásili válku“ imigrantům, kteří pronikají na ostrov v počtu tisíce denně. Costa nostra si chce udržet také převahu nad africkými gangy, jejichž členové pronikají na Sicílii spolu s tzv. uprchlíky. Dochází mezi nimi ke střetům. Mafie tvrdí, že policie bojuje jenom proti ní, ale proti africkým gangům nezasahuje.

Starosta Palerma novinářům sdělil, že vlna imigrantů zcela mění tvář města: „Palermo už není italským městem, ani evropským. Při procházce městem si připadáte jako v Istanbulu nebo Bejrútu.“

Podle starosty byla mafie dřív silnější a dokázala zabránit imigrantům v pronikání do města. „Do svých třiceti let jsem neviděl v Palermu žádné Afričany ani Asiaty.“ Dodal, že doba se změnila, mafie už nemá takový vliv a z Palerma se stalo „město imigrantů“. Těší ho ale, že město utváří mozaika kultur.

V průběhu prvních tří měsíců tohoto roku stoupl počet přicházejících imigrantů o 90 procent. Např. ve čtvrti Ballaró už tvoří kolem čtvrtiny obyvatel.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Cosa nostra

Nová Itálie - barevný imigrant

Klíčová slova: Itálie  | imigrace
6870 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny