„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Británie je asi v… Britští učitelé nechtějí učit o „britských hodnotách“. Je to prý diskriminace. A nejhorší ze všeho jsou bariéry

Autor: Emil Sádlo | Publikováno: 3.4.2016 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace

Britští učitelé sdruženi v levicovém Národním svazu učitelů (NUT, National Union of Teachers), který má téměř 400 000 členů, nechtějí učit děti, v čem spočívají „základní britské hodnoty“.

Učitelé zdůvodňují svůj postoj tím, že výukou „britských hodnot“ by propagovali kulturní nadřazenost Britů nad představiteli jiných národů a etnických skupin, což se může dotknout dětí imigrantského původu.

Apelují tedy na to, aby učitelé otevírali děti na univerzální hodnoty, které zahrnují toleranci a úctu ke všem rasám, kulturám a náboženstvím.

Zástupce NUT z Coventry Christopher Denson říká, že by učitelé měli především šířit univerzální, lidské hodnoty a lidská práva. „Všechny společenské skupiny musejí držet spolu a rušit veškeré bariéry, říkat ‚ne‘ islamofobii, ‚ne‘ antisemitismu, ‚ne‘ fašismu a ‚ne‘ jakékoliv jiné formě rasismu,“ prohlašuje Denson.

K výuce „základních britských hodnot“ byli učitelé zavázáni v roce 2014 po skandálu „Trojský kůň“, kdy se zjistilo, že se muslimové v několika školách v Birminghamu snaží zavádět islámské „hodnoty“ ve výchově.

 

Zdroj: polishexpress.co.uk

Klíčová slova: Velká Británie  | islám  | školství  | imigrace
3152 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Jak chce EU a Německo postavit Rakousko do latě kvůli jeho vztahům k RuskuŠestnáctiletou dívku z Terezína dnes kolem poledne znásilnil na poli u Lukavce v Ústeckém kraji africký migrant!

Eurabia.cz

Díky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v MnichověJak Salvini «obrátil» katolické voliče?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pozor! Klaus ml. není Okamura. Obří chyba ODS. Po týdnu máme pět tisíc příznivců, říká koordinátor Mánek z TrikolóryOkamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny