„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Indové se starou „sovětskou šunkou“ potopili při cvičení americkou jadernou ponorku

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 29.12.2015 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace

Indická ponorka při cvičení odhalila a neutralizovala americkou jadernou ponorku třídy Los Angeles.

Stalo se tak během indicko-japonsko-amerických cvičení „Malabar 2015“ v Bengálském zálivu letos v říjnu. Americká a indická média ale o celé záležitosti informovala až nyní.

Indická diesel-elektrická ponorka třídy Sindhughosh INS Sindhudhvaj potopila americkou jadernou ponorku USS City of Corpus Christi. Američanům se ani nepodařilo odhalit indickou ponorku v době, kdy je zasáhlo torpédo TE-2.

Obě ponorky obdržely stejná data a jejich cílem bylo naměřit a zneškodnit druhou. Po jisté době dostala americká ponorka příkaz k vynoření. Když tak její posádka učinila, oznámila, že nebyla schopna odhalit protivníka. Na to jí bylo sděleno, že už je „po nich“, protože byli zasaženi torpédem z indické ponorky. Posádka americké ponorky vůbec netušila, kdy a odkud připlula indická ponorka, naměřila je a odpálila torpédo. Naštěstí se jednalo jen o simulovaný útok.

Indická ponorka k odhalení protivníka použila hydroakustický systém nové generace USHUS, který byl do ponorek nainstalován v rámci nedávné modernizace.

Ponorka INS Sindhudhvaj je variantou sovětského projektu 877EKM a byla uvedena do provozu v červnu 1987. Indie má v současné době k dispozici devět takovýchto ponorek.

Vojenští odborníci poukazují na skutečnost, že tento typ ponorky je rovněž ve výbavě ruského námořnictva, které je značně modernější a lépe vyškolené než indické.

 

Zdroj: altair.com.pl

Klíčová slova: USA  | zbraně  | Indie
6638 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

O blbostech se jim to vyjednává a předvádí důležitost, natřásá se unijní peří, markýruje se horečná činnost. Ale když jde do tuhého, najednou objevíme jedinou věc, která fakt funguje: národní stát...Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Pandemie, bezdomovci, nelegální (či EU podivně legalizovaní) imigrantiKde je Člověk v tísni, když Evropu straší a v Evropě zabíjí koronavirus?

Eurabia.cz

Převážně muslimští imigranti ve Francií mohou být v klidu, ministr zakázal udělat cokoliv, co by jenaštvaloKorona-krize: Ministr připustil ... ZNÁRODŇOVÁNÍ !!!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...

ParlamentniListy.cz

Bída v Praze? Ceny bytů se zřítily. Cizinci jsou pryč a vše je jinakPrymula se ohradil: To je pravda jen zčásti! Dávejte pozor, padlo
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny