„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Indové se starou „sovětskou šunkou“ potopili při cvičení americkou jadernou ponorku

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 29.12.2015 | Rubrika: VOJENSTVÍ
Ilustrace

Indická ponorka při cvičení odhalila a neutralizovala americkou jadernou ponorku třídy Los Angeles.

Stalo se tak během indicko-japonsko-amerických cvičení „Malabar 2015“ v Bengálském zálivu letos v říjnu. Americká a indická média ale o celé záležitosti informovala až nyní.

Indická diesel-elektrická ponorka třídy Sindhughosh INS Sindhudhvaj potopila americkou jadernou ponorku USS City of Corpus Christi. Američanům se ani nepodařilo odhalit indickou ponorku v době, kdy je zasáhlo torpédo TE-2.

Obě ponorky obdržely stejná data a jejich cílem bylo naměřit a zneškodnit druhou. Po jisté době dostala americká ponorka příkaz k vynoření. Když tak její posádka učinila, oznámila, že nebyla schopna odhalit protivníka. Na to jí bylo sděleno, že už je „po nich“, protože byli zasaženi torpédem z indické ponorky. Posádka americké ponorky vůbec netušila, kdy a odkud připlula indická ponorka, naměřila je a odpálila torpédo. Naštěstí se jednalo jen o simulovaný útok.

Indická ponorka k odhalení protivníka použila hydroakustický systém nové generace USHUS, který byl do ponorek nainstalován v rámci nedávné modernizace.

Ponorka INS Sindhudhvaj je variantou sovětského projektu 877EKM a byla uvedena do provozu v červnu 1987. Indie má v současné době k dispozici devět takovýchto ponorek.

Vojenští odborníci poukazují na skutečnost, že tento typ ponorky je rovněž ve výbavě ruského námořnictva, které je značně modernější a lépe vyškolené než indické.

 

Zdroj: altair.com.pl

Klíčová slova: USA  | zbraně  | Indie
6200 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihyEliminace slov maminka a tatínek je ukázkou blbosti, nikoliv pokroku

euPortal.cz

Rusko rekordně nakupuje zlato a posiluje tak svou nezávislost. Tím bychom se měli inspirovat i myPodpořte nás prosím a bojujte společně s námi za to, aby naše země byla opět naše, aby se tu dalo dobře a bezpečně žít a abychom tuto zemi ubránili pro nás i pro naše děti a vnuky a další generace

Eurabia.cz

Čech si nechtěl nechat líbit předbíháni muslimem a tak ho německá policie zmlátila! Pro Němce jsme horší než muslimovéVelení švédské armády se již připravuje na nasazení proti odpůrcům imigrace a islámu?!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Chcete místo nás ve vládě SPD? Onderka z ČSSD pohrozil. A vyslal vzkaz ZemanoviVolíte ANO? Jste zloději. Šílená veřejnoprávní jízda Josefa Klímy, i vy ji platíte. A jak se „maká“ v ČT? Peníze lítají ven oknem. Kontrolor ČRo Kňourek šel do otáček
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny