„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Válka s Íránem by znamenala třetí světovou válku

Autor: Michel Chossudovsky | Publikováno: 6.2.2012 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Vojenské a ekonomické sankce vůči Íránu jsou navrženy tak, aby rozpoutaly globální válku s nepředvídatelnými důsledky od Středomoří po Čínu, varuje Michel Chossudovsky, ředitel Centra pro výzkum globalizace.

Napětí mezi Íránem a Západem se blíží krizové úrovni. S masivní pomocí západních médií je Írán vtlačen do myslí lidí na západě jako kořen všeho zla.

„Otázka jaderných zbraní Íránu je falešná stopa, ale tato falešná stopa nás může dovést ke třetí světové válce,“ řekl Chossudovsky. Také připomněl všechny americké vojenské základny s jadernými zbraněmi blízko íránských hranic.

Chossudovsky připomněl, že před pár týdny Leon Panetta (americký ministr obrany) zcela kategoricky uvedl, že Írán nevlastní, ani nevyvíjí jaderné zbraně. Panetta nevyloučil, že stále existují diplomatické prostředky pro vyřešení situace ohledně Íránu. Ale vzhledem k americkým vojenským přípravám okolo Íránu toto prohlášení spíše vypadá jako klamný manévr.

Minulý týden národy EU přijaly bezprecedentní řadu sankcí proti Íránu. Patří mezi ně i úplné embargo na dodávky ropy z Íránu, očekává se, že v červenci vstoupí v platnost.

„To, čeho jsme svědky, je budování směrem k vojenské konfrontaci. Tyto sankce představují prvky vojenského programu,“ řekl Chossudovsky. „Na druhou stranu máme masivní nasazení americké vojenské techniky, vojáky přicházející do Izraele, více vojáků odchází do Kuvajtu, americké námořní síly vstupují do Perského zálivu.

“Chossudovsky věří, že „To, co Spojené státy nyní chtějí, včetně jejich spojenců, je mít zelenou, která dá válce lidskou tvář.“

V pondělí inspektoři OSN zahájili třídenní misi, při které budou zkoumat íránské jaderné aktivity. Teherán tvrdí, že jedná s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii a že prokáže, že jeho jaderný program je čistě mírový.

Při návštěvě inspektorů z IAEA hraje Írán diplomatickou hru, věří Chossudovsky. IAEA není politicky kontrolována, takže jakmile potvrdí, že je íránský jaderný program pro mírové účely, pak by to mělo narušit agresivní záměry Západu.

„Tato válka již začala. Jsou zde útoky bezpilotních letounů, v uvnitř Íránu jsou speciální jednotky USA a je zde i finanční válka,“ domnívá se Chossudovsky.

Plány na invazi do Íránu se objevily ihned po invazi do Iráku, vojenské přípravy začaly okolo roku 2005, takže nyní by mělo být vše připraveno na vojenský konflikt v plném rozsahu.

„Tato válka by se rozšířila od Středomoří k čínské hranici. Mohly by se do ní zapojit i Rusko a Čína. Mohli bychom se ocitnout na velmi kritické křižovatce,“ řekl Chossudovsky.

Michel Chossudovsky

Zdroj:
http://www.freepub.comehere.cz/vsechno/valka-s-iranem-by-znamenala-treti-svetovou-valku

čtěte také:

Foreign Affairs: Je čas zaútočit na Írán

Čína ochrání Írán i za cenu třetí světové války

Příští válka – Írán

Klíčová slova: USA  | tajné služby  | Izrael  | válka  | Írán
9980 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Pomozte nám, prosímJsme hákliví, když si na nás otevřou ústa Čínani a Rusové. Ale když von der Lejnová hovoří o tom, že nám Brusel nařídí přijetí uprchlíků a nemáme na vybranou, kde jsou hrdinové Hřib, Kolář, Novotnej, Vystrčil...

euPortal.cz

Evropu čeká další a mnohem větší vlna migrace. Do pohybu se dá miliarda lidíÚtoky proti bílým lidem se neomezují pouze na USA. Například v Anglii vzniklo nové černošské hnutí, jehož vůdce tvrdí, že cílem je udělat z bílých lidí jejich otroky

Eurabia.cz

NOVINKA: AMERICKÉ VÁLKY - FAKTA A REALITAZlatá generace dostává hustou sodu

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Už i ta žárovka zčernalaZápadní civilizace prochází inkluzí

ParlamentniListy.cz

Syn Jana Krause: Romové? Byla s nima sranda. A gádžové...Ticho před bouří? Václav Cílek varuje před velkou krizí
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny