„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zástupci kyjevského majdanovského režimu dostali v Mariupoli, symbolu boje proti separatismu, zle, ale opravdu zle na frak

Autor: Testosteron | Publikováno: 2.12.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Více než měsíc po ukrajinských volbách do samospráv proběhly také volby ve významném přístavním městě Mariupol v doněckém obvodě, který je baštou ukrajinský vojenských sil na východní frontě. Výsledky ale ukazují, že občané nedaří pomajdanovou ukrajinskou vládu důvěrou.

Když volební komise dříve odložila volby v Mariupoli, zdůvodnila to bezpečnostní situací. Řada komentátorů ale psala, že se vláda ve skutečnosti bojí výsledků, jelikož ví, že v městě, z něhož učinila symbol boje ukrajinské armády se separatisty, není většina obyvatel novému režimu nakloněna. To podle všeho potvrzuje volební účast i výsledky exit poll (výzkum, kdy jsou během voleb dotazováni voliči právě vycházející z volebních místností).

Podle oficiálních výsledků, které už zveřejnila městská volební komise, se voleb starosty a městského zastupitelství Mariupole zúčastnilo pouze 36,49 % oprávněných voličů.

Podle průzkumu exit poll, který provedla Resarching Branding Group, ve volbách do městského zastupitelství získali 66,5 % kandidáti proruského Opozičního bloku. Volební práh překročila ještě pouze málo známá strana Síla lidu s 10,5 %.

Zdrcující porážku utrpěly strany, které se hlásí k tzv. Majdanu: Samopomoc ‒ 3,5 %, Baťkivščyna ‒ 3,2 %, UKROP 3,1 %, Blok Petra Porošenka „Solidarita“ ‒ 2,7 %.

Starostou s podporou 71,07 % (dle průzkumu) se patrně stane Vadim Bojčenko, ředitel hutnického závodu patřícího k holdingu Matinvest, který je majetkem nejbohatšího Ukrajince Rinata Achmetova, spojeného se svrženým prezidentem Janukovyčem.

 

Zdroj: mariupol.tv, korrespondent.net, kresy.pl

Klíčová slova: Ukrajina  | Majdan
3780 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Jak chce EU a Německo postavit Rakousko do latě kvůli jeho vztahům k RuskuŠestnáctiletou dívku z Terezína dnes kolem poledne znásilnil na poli u Lukavce v Ústeckém kraji africký migrant!

Eurabia.cz

Díky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v MnichověJak Salvini «obrátil» katolické voliče?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílajíLhal primátor Hřib? A bojová porada Čižinského s Minářem před Letnou, máme FOTO
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny