„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Dnes v Evropě už nemůžete říct ani slovo „plot“. Orbán si utahuje z rakouského kancléře (+ video)

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 8.11.2015 | Rubrika: VIDEO
Ilustrace

Maďarský premiér Viktor Orbán na konferenci křesťanských intelektuálů a vědců upozornil na to, jak hluboko klesla Evropa. Ukázal to na příkladě plotu, který nechala postavit rakouská vláda.

„Podívejte, ti Rakušané jsou milí lidé. [Ozývá se smích v sále.] Ne tvrdím, že soužití s nimi během několika posledních století bylo bezproblémové. Ale přesto jsou Rakušané pořádní lidé,“ uvedl Orbán.

„Jejich demokraticky zvolený zástupce říká, že oni nestavějí ploty, ale jenom bránu s dlouhými postranicemi,“ okomentoval slova rakouského kancléře, na což sál reagoval smíchem a potleskem.

„Když to slyšíte po prvé, je to legrační. Ale povšimněte si, jak je to ubohé. Kde to jsme? Jak hluboko klesla Evropa, na níž jsme byli hrdí, protože to byl svět svobody myšlení, slova, názorů… Dnes se nacházíme v takovém duševním rozpoložení, že některá slova nesmíte říkat. A nejsou to nějaká ošklivá slova, ale slovo ‚plot‘,“ pokračoval Orbán.

„Není to proto, že by se na toto slovo ve vzdělání rakouského kancléře nedostalo nebo že by jeho hlasivky v případě těchto písmen nefungovaly. Ne jde o to, že podle jeho způsobu myšlení může mít vyslovení určitých slov v dnešní Evropě tak závažné politické následky, že si to nelze dovolit,“ řekl maďarský premiér.

„Tak má vypadat naše Evropa, postavená na svobodě slova, myšlení a názorů, že nemůžeme ani mluvit o problémech, nápadech a návrzích? Dámy a pánové, podle mého je problém velký,“ shrnul své vystoupení Orbán.

Zdroj: youtube.com

Klíčová slova: EU  | politická korektnost  | Maďarsko  | imigrace
3918 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Jestli si u nás Putin někoho platí, tak je to tenhle joudaVrchol barbarství, Palestinci spalují izraelskou zemi

euPortal.cz

Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímVšechny polistopadové vlády bohužel nechaly zbídačit a chátrat českých venkov a zničit české zemědělství

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny