„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Svobodní zednáři na straně imigrantů. Je to naděje pro budoucnost Evropy. Máme dopis, který koluje v lóžích

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 15.9.2015 | Rubrika: IMIGRACE
Ilustrace

Evropští svobodní zednáři považují současný příliv imigrantů za „naději pro budoucnost Evropy“. Tato slova zaznívají ve výzvě pětadvaceti evropských obediencí, kterou zveřejnila členka Velké ženské lóže Francie Mirosława Dołęgowska.

Níže přinášíme její znění:

Evropské svobodozednářské obedience jsou hluboce znepokojeny tragédií, jakou prožívají migranti utíkající ze zemí zachvácených válkou a sužovaných chudobou. Vyzýváme všechny vlády Evropské unie, aby přijaly společnou politiku nutnou k zajištění bezpečnosti a důstojnosti těchto lidí. Neschopnost států překonat národní egoismus je novým projevem nemoci, která stravuje Evropu, kde heslo „každý pro sebe“ přežívá nad společným dobrem.

Svobodozednářské obedience připomínají, že úcta k lidským právům a zásada lidské důstojnosti tvoří součást základů budovy sjednocené Evropy. Právě na těchto zásadách byla vystavěna solidarita mezi našimi národy. Duch oživující tuto solidaritu je ještě více nezbytný v souvislosti se změnami, které mají nyní vliv na řadu částí světa.

Svobodozednářské obedience připomínají, že příliv imigrantů není zátěží, nýbrž nadějí pro budoucnost Evropy. Vzpomeneme-li dějiny světadílu, který byl místem tolika migrací, současné drama musí podněcovat k novému přístupu k této nelehké otázce.

V opačném případě se evropský kontinent stane dějištěm rozdělení a konfliktů, které mohou vést k další pohromě. Což bude souviset s vyostřováním nacionalismů.

Nynější tragédie se musí stát tyglíkem obrody a obnovy evropského snu. Svobodozednářské obedience očekávají kroky v tomto směru.

 

Zdroj: aszera.wordpress.com

Klíčová slova: zednáři  | imigrace
5809 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny