„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

EU a Rusko vs. USA a Ukrajina?

Autor: odjinud | Publikováno: 25.8.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Rusko a Evropská Unie souhlasily jít na kompromis a podepsaly „Minsk-2“, ale USA a Ukrajina nechtějí přijmout současnou situaci, domnívá se zástupce ředitele Institutu zemí SNS Vladimír Žarichin.

„Podepsání Minských dohod je jakýsi kompromis. I v tomto smyslu zřejmě vyhovuje Rusku. Rusko se smířilo s těmi ztrátami, které ji čekají následkem této dohody. Evropská Unie se smířila s těmi ztrátami, které ji čekají následkem této dohody“, domnívá se Vladimír Žarichin.

Ovšem, podle jeho názoru, USA nechtějí přijímat současnou situaci. Po stopách Washingtonu se kyjevská vláda drží shodné pozice. USA mají svou vlastní variantu dalšího rozvoje situace na Ukrajině, prohlásil expert.

„Chápu to tak, že americká strana a po ní Kyjev předpokládají, že kompromis je takový: Luhansk a Doněck jsou vytěsněny z politického a ekonomického prostoru Ukrajiny, dostávají neurčitý status neuznaných států, v neúspěchu „Minsku-2“ je obviněna ruská strana a v souvislosti s tím jsou umístěny jakési mírotvorné síly na dělící linii, o žádnou hranici Ukrajiny s Ruskem samozřejmě nejde, a situace se zmrazuje v takovém polohorkém stavu na dlouhá léta“, řekl expert.

Současně expert zdůraznil, že existují síly, „které jsou přímo zainteresovány na prudkém zostření situace, aby se jich co možná nejdéle nikdo neptal na ekonomiku (Ukrajiny)“.

Na 24. srpen je naplánováno setkání prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, prezidenta Francie Francoise Hollandea a německé kancléřky Angely Merkelové, na kterém má být projednána situace v Donbasu.

Podle názoru Žarichina, bude SRN na jednání v Berlíně provádět „výchovný proces“ Kyjeva a země EU budou hájit svou vlastní pozici.

„V Německu se dívají na „Minsk-2“ jako na určitý úspěch Merkelové, který budou hájit. Proto já nevylučuji, že to (setkání v Berlíně) bude jakýsi výchovný proces ne před očima okolních lidí, jak se to obyčejně dělá s neposlušnými dětmi“, řekl Žarichin.

Stejný názor vyjádřil ředitel Mezinárodního institutu nejnovějších států Alexej Martynov. Podle jeho názoru Evropa tak chce co nejrychleji ukončit konflikt na Ukrajině, aby nepokračovaly její ztráty a aby nebyly narušeny její vztahy s Moskvou.

„Evropa stejně tak nese ohromné ztráty. Evropa kategoricky nechce překročit hranici, za kterou je už konečný bod nenávratu ve vztazích k Rusku“, řekl Martynov.

Myslím, že Evropané budou v tomto případě (během setkání v Berlíně) více hájit své zájmy než poslouchat to, co jim říkají ve Washingtonu“, uzavřel expert.

 

Převzato z cz.sputniknews.com

Klíčová slova: krize  | USA  | EU  | válka  | Rusko  | Ukrajina
3156 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihyEliminace slov maminka a tatínek je ukázkou blbosti, nikoliv pokroku

euPortal.cz

Rusko rekordně nakupuje zlato a posiluje tak svou nezávislost. Tím bychom se měli inspirovat i myPodpořte nás prosím a bojujte společně s námi za to, aby naše země byla opět naše, aby se tu dalo dobře a bezpečně žít a abychom tuto zemi ubránili pro nás i pro naše děti a vnuky a další generace

Eurabia.cz

Čech si nechtěl nechat líbit předbíháni muslimem a tak ho německá policie zmlátila! Pro Němce jsme horší než muslimovéVelení švédské armády se již připravuje na nasazení proti odpůrcům imigrace a islámu?!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Volíte ANO? Jste zloději. Šílená veřejnoprávní jízda Josefa Klímy, i vy ji platíte. A jak se „maká“ v ČT? Peníze lítají ven oknem. Kontrolor ČRo Kňourek šel do otáčekMádle, styď se. Menšík by vám vrazil! Neukojená touha Geislerové a oprsklý strup Minář. Do toho všeho ČT. Ivan Vyskočil masakruje „Václavák“
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny