„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

EU a Rusko vs. USA a Ukrajina?

Autor: odjinud | Publikováno: 25.8.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Rusko a Evropská Unie souhlasily jít na kompromis a podepsaly „Minsk-2“, ale USA a Ukrajina nechtějí přijmout současnou situaci, domnívá se zástupce ředitele Institutu zemí SNS Vladimír Žarichin.

„Podepsání Minských dohod je jakýsi kompromis. I v tomto smyslu zřejmě vyhovuje Rusku. Rusko se smířilo s těmi ztrátami, které ji čekají následkem této dohody. Evropská Unie se smířila s těmi ztrátami, které ji čekají následkem této dohody“, domnívá se Vladimír Žarichin.

Ovšem, podle jeho názoru, USA nechtějí přijímat současnou situaci. Po stopách Washingtonu se kyjevská vláda drží shodné pozice. USA mají svou vlastní variantu dalšího rozvoje situace na Ukrajině, prohlásil expert.

„Chápu to tak, že americká strana a po ní Kyjev předpokládají, že kompromis je takový: Luhansk a Doněck jsou vytěsněny z politického a ekonomického prostoru Ukrajiny, dostávají neurčitý status neuznaných států, v neúspěchu „Minsku-2“ je obviněna ruská strana a v souvislosti s tím jsou umístěny jakési mírotvorné síly na dělící linii, o žádnou hranici Ukrajiny s Ruskem samozřejmě nejde, a situace se zmrazuje v takovém polohorkém stavu na dlouhá léta“, řekl expert.

Současně expert zdůraznil, že existují síly, „které jsou přímo zainteresovány na prudkém zostření situace, aby se jich co možná nejdéle nikdo neptal na ekonomiku (Ukrajiny)“.

Na 24. srpen je naplánováno setkání prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, prezidenta Francie Francoise Hollandea a německé kancléřky Angely Merkelové, na kterém má být projednána situace v Donbasu.

Podle názoru Žarichina, bude SRN na jednání v Berlíně provádět „výchovný proces“ Kyjeva a země EU budou hájit svou vlastní pozici.

„V Německu se dívají na „Minsk-2“ jako na určitý úspěch Merkelové, který budou hájit. Proto já nevylučuji, že to (setkání v Berlíně) bude jakýsi výchovný proces ne před očima okolních lidí, jak se to obyčejně dělá s neposlušnými dětmi“, řekl Žarichin.

Stejný názor vyjádřil ředitel Mezinárodního institutu nejnovějších států Alexej Martynov. Podle jeho názoru Evropa tak chce co nejrychleji ukončit konflikt na Ukrajině, aby nepokračovaly její ztráty a aby nebyly narušeny její vztahy s Moskvou.

„Evropa stejně tak nese ohromné ztráty. Evropa kategoricky nechce překročit hranici, za kterou je už konečný bod nenávratu ve vztazích k Rusku“, řekl Martynov.

Myslím, že Evropané budou v tomto případě (během setkání v Berlíně) více hájit své zájmy než poslouchat to, co jim říkají ve Washingtonu“, uzavřel expert.

 

Převzato z cz.sputniknews.com

Klíčová slova: krize  | USA  | EU  | válka  | Rusko  | Ukrajina
3063 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Dotační socialismus nás žene do pekelPrávo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologie

euPortal.cz

Radši se nechá mlátit Afričanem? Aby nebyl radši označen za xenofoba a rasistu? Podívejte se na otřesné videoAmerické impérium praská ve všech švech

Eurabia.cz

Další případ násilí francouzské policie: Střelili muže do hlavy a přišel o oko. Tohle si nedovolili ani komunisti v 1989 u nás!Spisovatel Petr Hampl přeje Okamurovi konkurenci na politické scéně

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Lepšolidé, pijavice z neziskovek. Lidem vadí právě tahle kavárenská partička. Neprobouzejte Krakena, varuje do kavárny bývalý poslanec a televizák Zdeněk SoukupDvacet let od velké dezinformace NATO. Zpochybňovaný masakr vedl přímo k bombardování Jugoslávie
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny