„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

EU a Rusko vs. USA a Ukrajina?

Autor: odjinud | Publikováno: 25.8.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Rusko a Evropská Unie souhlasily jít na kompromis a podepsaly „Minsk-2“, ale USA a Ukrajina nechtějí přijmout současnou situaci, domnívá se zástupce ředitele Institutu zemí SNS Vladimír Žarichin.

„Podepsání Minských dohod je jakýsi kompromis. I v tomto smyslu zřejmě vyhovuje Rusku. Rusko se smířilo s těmi ztrátami, které ji čekají následkem této dohody. Evropská Unie se smířila s těmi ztrátami, které ji čekají následkem této dohody“, domnívá se Vladimír Žarichin.

Ovšem, podle jeho názoru, USA nechtějí přijímat současnou situaci. Po stopách Washingtonu se kyjevská vláda drží shodné pozice. USA mají svou vlastní variantu dalšího rozvoje situace na Ukrajině, prohlásil expert.

„Chápu to tak, že americká strana a po ní Kyjev předpokládají, že kompromis je takový: Luhansk a Doněck jsou vytěsněny z politického a ekonomického prostoru Ukrajiny, dostávají neurčitý status neuznaných států, v neúspěchu „Minsku-2“ je obviněna ruská strana a v souvislosti s tím jsou umístěny jakési mírotvorné síly na dělící linii, o žádnou hranici Ukrajiny s Ruskem samozřejmě nejde, a situace se zmrazuje v takovém polohorkém stavu na dlouhá léta“, řekl expert.

Současně expert zdůraznil, že existují síly, „které jsou přímo zainteresovány na prudkém zostření situace, aby se jich co možná nejdéle nikdo neptal na ekonomiku (Ukrajiny)“.

Na 24. srpen je naplánováno setkání prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka, prezidenta Francie Francoise Hollandea a německé kancléřky Angely Merkelové, na kterém má být projednána situace v Donbasu.

Podle názoru Žarichina, bude SRN na jednání v Berlíně provádět „výchovný proces“ Kyjeva a země EU budou hájit svou vlastní pozici.

„V Německu se dívají na „Minsk-2“ jako na určitý úspěch Merkelové, který budou hájit. Proto já nevylučuji, že to (setkání v Berlíně) bude jakýsi výchovný proces ne před očima okolních lidí, jak se to obyčejně dělá s neposlušnými dětmi“, řekl Žarichin.

Stejný názor vyjádřil ředitel Mezinárodního institutu nejnovějších států Alexej Martynov. Podle jeho názoru Evropa tak chce co nejrychleji ukončit konflikt na Ukrajině, aby nepokračovaly její ztráty a aby nebyly narušeny její vztahy s Moskvou.

„Evropa stejně tak nese ohromné ztráty. Evropa kategoricky nechce překročit hranici, za kterou je už konečný bod nenávratu ve vztazích k Rusku“, řekl Martynov.

Myslím, že Evropané budou v tomto případě (během setkání v Berlíně) více hájit své zájmy než poslouchat to, co jim říkají ve Washingtonu“, uzavřel expert.

 

Převzato z cz.sputniknews.com

Klíčová slova: krize  | USA  | EU  | válka  | Rusko  | Ukrajina
3574 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Klaus: Relativní nebezpečnost tohoto koronaviru – ve srovnání s řadou dalších nemocí a zdravotních rizik pro obyvatele naší země i celé planety – není mimořádně vysokáV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

euPortal.cz

Migranti se musí kvůli viru přestěhovat do hotelů a letovisek s wi-fi v každém pokoji, zařizuje jim pokroková německá neziskovkaJak pomoci „živnostníkům-samoživitelům“

Eurabia.cz

Albánští muslimové terorizují Řeky a EU k tomu mlčí!Ukázka brutálních útoku uprchlíku na řecké pohraničníky ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem VaršavyČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...

ParlamentniListy.cz

„Teroristi nenosí roušku”. Petr Hampl jasně: Merkelová zavolala a Babiš... Dávejme pozorTo už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny