„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Francouzské fízlování dle totalitního vzoru. Svoboda? Demokracie? Zapomeňte!

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 3.8.2015 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Francouzská Ústavní rada se vyjádřila kladně k návrhu zákona, který dává státu nebývalé pravomoci ke špehovaní vlastních občanů.

Ústavní rada učinila pouze malé úpravy v zákoně, který podle obránců lidských práv a práva na soukromí, stejně jako podle OSN, dovoluje „přehnaně široké“ sledování a odposlouchávání občanů.

Zákon francouzské socialistické vlády umožňuje tajným službám, aby bez soudního povolení odposlouchávaly telefonní hovory, sledovaly e-mailovou korespondenci a pronikaly do soukromých počítačů.

Tajné služby budou moct bez soudního povolení nejen odposlouchávat atd., ale také instalovat skryté kamery a záznamová zařízení v soukromých domech.

Navíc se budou francouzské tajné služby moct nabourávat do počítačů a nahrávat do nich „keylogger“, tedy software, který snímá stisky kláves. S jeho pomocí je např. možné zjišťovat hesla uživatele.

Poskytovatelé internetu a telefonických služeb budou nuceni zavést „černé skříňky“, tj. složité algoritmy, které upozorňují úřady na podezřelou činnost. Zmíněné společnosti jsou povinny získané informace poskytovat tajným službám.

Výše uvedená špionážní činnost se má prý týkat osob, u nichž tajné služby nabudou dojmu, že by mohly spolupracovat s „teroristy“.

 

Zdroj: theguardian.com

Klíčová slova: tajné služby  | internet  | Francie  | svoboda  | buzerace
2581 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismusPokud by nebyl ministrem vnitra Hamáček, tak standardní ministr vnitra by měl po německé vládě požadovat vysvětlení, proč z Německa vyhoštěný imigrant znásilňoval v ČR

Eurabia.cz

Jak Salvini «obrátil» katolické voliče?Africký uprchlík znásilnil šestnáctiletou Češku u Terezína! Multikulturní obohacení dorazilo ze Západu již i k nám ...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Jan Schneider: Babiš čelí Kubiceho zprávě číslo 2. Byl jsem u toho, viděl jsem ty lži z PrahyMilion chvilek: Pravda o Mikuláši Minářovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny