„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Francouzské fízlování dle totalitního vzoru. Svoboda? Demokracie? Zapomeňte!

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 3.8.2015 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Francouzská Ústavní rada se vyjádřila kladně k návrhu zákona, který dává státu nebývalé pravomoci ke špehovaní vlastních občanů.

Ústavní rada učinila pouze malé úpravy v zákoně, který podle obránců lidských práv a práva na soukromí, stejně jako podle OSN, dovoluje „přehnaně široké“ sledování a odposlouchávání občanů.

Zákon francouzské socialistické vlády umožňuje tajným službám, aby bez soudního povolení odposlouchávaly telefonní hovory, sledovaly e-mailovou korespondenci a pronikaly do soukromých počítačů.

Tajné služby budou moct bez soudního povolení nejen odposlouchávat atd., ale také instalovat skryté kamery a záznamová zařízení v soukromých domech.

Navíc se budou francouzské tajné služby moct nabourávat do počítačů a nahrávat do nich „keylogger“, tedy software, který snímá stisky kláves. S jeho pomocí je např. možné zjišťovat hesla uživatele.

Poskytovatelé internetu a telefonických služeb budou nuceni zavést „černé skříňky“, tj. složité algoritmy, které upozorňují úřady na podezřelou činnost. Zmíněné společnosti jsou povinny získané informace poskytovat tajným službám.

Výše uvedená špionážní činnost se má prý týkat osob, u nichž tajné služby nabudou dojmu, že by mohly spolupracovat s „teroristy“.

 

Zdroj: theguardian.com

Klíčová slova: tajné služby  | internet  | Francie  | svoboda  | buzerace
2508 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bombBrutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny