„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Francouzské fízlování dle totalitního vzoru. Svoboda? Demokracie? Zapomeňte!

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 3.8.2015 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Francouzská Ústavní rada se vyjádřila kladně k návrhu zákona, který dává státu nebývalé pravomoci ke špehovaní vlastních občanů.

Ústavní rada učinila pouze malé úpravy v zákoně, který podle obránců lidských práv a práva na soukromí, stejně jako podle OSN, dovoluje „přehnaně široké“ sledování a odposlouchávání občanů.

Zákon francouzské socialistické vlády umožňuje tajným službám, aby bez soudního povolení odposlouchávaly telefonní hovory, sledovaly e-mailovou korespondenci a pronikaly do soukromých počítačů.

Tajné služby budou moct bez soudního povolení nejen odposlouchávat atd., ale také instalovat skryté kamery a záznamová zařízení v soukromých domech.

Navíc se budou francouzské tajné služby moct nabourávat do počítačů a nahrávat do nich „keylogger“, tedy software, který snímá stisky kláves. S jeho pomocí je např. možné zjišťovat hesla uživatele.

Poskytovatelé internetu a telefonických služeb budou nuceni zavést „černé skříňky“, tj. složité algoritmy, které upozorňují úřady na podezřelou činnost. Zmíněné společnosti jsou povinny získané informace poskytovat tajným službám.

Výše uvedená špionážní činnost se má prý týkat osob, u nichž tajné služby nabudou dojmu, že by mohly spolupracovat s „teroristy“.

 

Zdroj: theguardian.com

Klíčová slova: tajné služby  | internet  | Francie  | svoboda  | buzerace
2947 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako morV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

euPortal.cz

Rusko představuje léčbu COVIDU-19 s pomocí léku proti maláriiPUTINOVO POSELSTVÍ NÁRODU

Eurabia.cz

Imigrant v Norsku podpálil kostelKoronavirus: Mocenská elita se stará jen o sebe, obyčejní lidé ať klidně chcípnou

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

ČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...Pomoc Ruska a nepomoc NATO a EU Itálii...

ParlamentniListy.cz

EU předvedla, jak je odtržená od reality. Obejmi svého Číňana, a virus se vesele šířil. Nejlépe to zvládly státy za „železnou oponou“, všiml si Černý z TrikolóryHrozí tragédie, varuje hejtman-exprimář. A naštval se na ODS: Co to hrajete? Máte to z Číny?
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny