„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Antifašistická komedie! Maďarský fotbalový klub vznikl v zakázaném roce. UEFA bleskově reagovala (+ foto)

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 16.7.2015 | Rubrika: SPORT
Ilustrace

Maďarský fotbalový klub MTK Budapešť byl založen v roce 1888. Normální člověk by v souvislosti s tím prohlásil, že má dlouhou tradici a že se jedná o jeden z nejstarších fotbalových klubů ve středovýchodní Evropě. UEFA ale došla k jinému závěru…

V rámci Evropské ligy se MTK Budapešť vydal na hřiště Vojvodiny Novi Sad. Fanoušci maďarského klubu na tribuně vyvěsili transparent v barvách klubu, na kterém bylo datum jeho založení. Delegáti UEFA bleskově zareagovali a nařídili transparent odstranit, přičemž hrozili přerušením zápasu, a v případě neuposlechnutí i kontumací ve prospěch Vojvodiny.

UEFA v roce založení maďarského klubu rozkryli neonacistickou symboliku: 1888, tj. „18“ a „88“, kde „18“ při přiřazení písmen z abecedy znamená „AH“ (Adolf Hitler) a „88“ je „HH“ (Heil Hitler).

Pikantní přitom je, že kořeny klubu MTK Budapešť jsou židovské. Před druhou světovou válkou v něm hráli budapešťští Židé, jejichž osudy během války byly povětšinou tragické. Ostatně ani barvy klubu neponechávají nikoho na pochybách o jeho původu.

Zástupcům MTK Budapešť patrně nezbývá nic jiného, než s pomocí dotací určených na boj proti extremismu sestavit stroj času, vrátit se do minulosti a založit svůj klub v jiném, politicky korektnějším roce. Jak se to promítne do chodu světových dějin, lze těžko hádat. Jen si dovolujeme upozornit, že kdyby se rozhodli založit svůj klub o rok později, tedy v roce 1889, tak se jedná o rok narození „18“. Je tedy nutné postupovat nanejvýš opatrně.

Zdroj: pch24.pl

Klíčová slova: Maďarsko  | svoboda  | buzerace  | cenzura  | sport
6295 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny