„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Senzační únik informací ze soukromého emailového účtu Hillary Clintonové! Potvrzeno: Francouzi jsou…

Autor: MoonChild | Publikováno: 27.6.2015 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Zveřejnění obsahu korespondence ze soukromého emailového účtu bývalé americké ministryně zahraničí USA Hillary Clintonové potvrzují předchozí dohady. Francie, která nejsilněji prosazovala útok na Muammara Kaddáfího, sama proti němu připravovala „spontánní revoluci“.

Zveřejnění mailů Clintonové souvisí se skandálem, který vznikl, když se zjistilo, že používala svůj soukromý účet k výměně informací státního významu.

Z velkého množství materiálů se analytický portál „Al-Monitor“ dostal také ke korespondenci z roku 2012 ve věci útoku na americký konzulát v libyjském Benghází, následkem kterého zemřel velvyslanec USA Christopher Stevens.

Zprávy, které psal pravděpodobně bývalý agent CIA Tyler Drumheller, odhalují francouzské zákulisní kroky v předvečer výbuchu vzpoury proti plukovníkovi Kaddáfímu.

Podle těchto informací agenti francouzské rozvědky DGSE ještě v únoru, čili v době, kdy v Libyi probíhaly první pouliční akce, „podnikli řadu tajných setkání“ s generálem Abdulem Fatahem Junisem a Mustafou Abdelem Džalílem. První z nich ještě 22. února přešel na stranu vzpoury a stal se jejím vojenským velitelem. Džalíl 5. března vyhlásil Dočasnou národní radu, tedy alternativní vládu, a sám se postavil do jejího čela.

Jak potvrzují informace ze schránky Hillary Clintonové, celá akce byla připravena, neboť oba Libyjci dostali od francouzské tajné služby obrovské peněžní částky. Francouzští agenti jim slíbili, že jakmile vytvoří vzbouřeneckou vládu, Francie ji ihned uzná. Na oplátku požadovali, aby „nová libyjská vláda upřednostňovala francouzské firmy a národní zájmy [Francie], zejména pokud jde o libyjský ropný průmysl“.

Už na počátku vzpoury, v dubnu 2011, se zástupci předních francouzských firem (ropného koncernu TOTAL, stavební firmy VINCI a zbrojní společnosti EADS) objevili na „přísně tajné návštěvě“ ve vzbouřenci ovládaném Tobruku.

Ještě v září 2011 měl francouzský prezident Nicolas Sarkozy od vzbouřenců požadovat, aby zajistili 35 % ropných zásob výlučně pro francouzský obchod.

 

Zdroj: al-monitor.com

Klíčová slova: USA  | Libye  | Francie  | energetika  | ekonomika
9028 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneObrana hotovosti

euPortal.cz

Hnutie Black Lives Matter podporuje potraty, homosexualitu a je proti rodinePosláním zpravodajských služeb USA je obelhávat nás

Eurabia.cz

Podle Langšádlová z TOP09 je islamistický režim Erdogana nezastupitelným spojencem ČR ...Šílený: Turecká tajná služba se podílela na imigrantských násilnostech ve Vídni!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Koněvobijci a churchillobijci vyvolávají dojem fašistů. Na které straně stály za okupace a protektorátu rodiny pana Hřiba, Koláře a Novotného?Evropská komise vypracovala další dokument, jenž počítá s rozmísťováním migrantů do členských zemí, které bude možno provádět i bez jejich souhlasu. Solidaritu si v EU prostě rozvracet nedáme

ParlamentniListy.cz

Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanciKandidát ODS, který se s tím příliš nepáře: Přeobsadit Ústavní soud. Nostalgie mladého komunisty Rychetského...
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny