„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Senzační únik informací ze soukromého emailového účtu Hillary Clintonové! Potvrzeno: Francouzi jsou…

Autor: MoonChild | Publikováno: 27.6.2015 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Zveřejnění obsahu korespondence ze soukromého emailového účtu bývalé americké ministryně zahraničí USA Hillary Clintonové potvrzují předchozí dohady. Francie, která nejsilněji prosazovala útok na Muammara Kaddáfího, sama proti němu připravovala „spontánní revoluci“.

Zveřejnění mailů Clintonové souvisí se skandálem, který vznikl, když se zjistilo, že používala svůj soukromý účet k výměně informací státního významu.

Z velkého množství materiálů se analytický portál „Al-Monitor“ dostal také ke korespondenci z roku 2012 ve věci útoku na americký konzulát v libyjském Benghází, následkem kterého zemřel velvyslanec USA Christopher Stevens.

Zprávy, které psal pravděpodobně bývalý agent CIA Tyler Drumheller, odhalují francouzské zákulisní kroky v předvečer výbuchu vzpoury proti plukovníkovi Kaddáfímu.

Podle těchto informací agenti francouzské rozvědky DGSE ještě v únoru, čili v době, kdy v Libyi probíhaly první pouliční akce, „podnikli řadu tajných setkání“ s generálem Abdulem Fatahem Junisem a Mustafou Abdelem Džalílem. První z nich ještě 22. února přešel na stranu vzpoury a stal se jejím vojenským velitelem. Džalíl 5. března vyhlásil Dočasnou národní radu, tedy alternativní vládu, a sám se postavil do jejího čela.

Jak potvrzují informace ze schránky Hillary Clintonové, celá akce byla připravena, neboť oba Libyjci dostali od francouzské tajné služby obrovské peněžní částky. Francouzští agenti jim slíbili, že jakmile vytvoří vzbouřeneckou vládu, Francie ji ihned uzná. Na oplátku požadovali, aby „nová libyjská vláda upřednostňovala francouzské firmy a národní zájmy [Francie], zejména pokud jde o libyjský ropný průmysl“.

Už na počátku vzpoury, v dubnu 2011, se zástupci předních francouzských firem (ropného koncernu TOTAL, stavební firmy VINCI a zbrojní společnosti EADS) objevili na „přísně tajné návštěvě“ ve vzbouřenci ovládaném Tobruku.

Ještě v září 2011 měl francouzský prezident Nicolas Sarkozy od vzbouřenců požadovat, aby zajistili 35 % ropných zásob výlučně pro francouzský obchod.

 

Zdroj: al-monitor.com

Klíčová slova: USA  | Libye  | Francie  | energetika  | ekonomika
8545 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Viděli jste někdy větší příklad arogance a zpupnosti? Poslanec ODS Pavel Žáček hájí fašistické banderovce, kteří masově sadisticky vraždili Čechy, Poláky i Židy, a odporně překrucuje historii a relativizuje zločiny banderovců

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostLetná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny