„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Na Ukrajině se konal oficiální koncert na počest SS Galizien. Podívejte se, jaké kapely vystoupily. Žádní skinheads (+ video)

Autor: Testosteron | Publikováno: 19.6.2015 | Rubrika: KULTURA
Ilustrace

7. června se Ivano-Frankivsku konal koncert na počest divize SS Galizien. Přítomní také minutou ticha uctili padlé členy SS Galizien.

„Dnes vzdáváme čest všem hrdinům, kteří bojovali za svobodu a nezávislost Ukrajiny,“ uvedla konferenciérka vystoupení souborů zpívajících o SS Galizien.

SS Galizien byla zřízena 28. dubna 1943, kdy Němci tváří v tvář situaci na východní frontě upustili od vysokých rasových nároků a snažili se tvořit jednotky Waffen-SS i z členů méně hodnotných národů.

Navzdory na Ukrajině rozšířenému mínění, že SS Galizien měla bojovat za svobodu a nezávislost země, členové divize neslibovali věrnost Ukrajině a jejímu národu, ale německému vůdci Adolfu Hitlerovi: „Po celý život budu věrný Adolfu Hitlerovi jako velikému vůdci německých ozbrojených sil, velikého Německa a nové Evropy.“

Němci se v souvislosti s divizí vyhýbali pojmům „ukrajinský“ a „Ukrajina“, místo toho používali termín „Galizien“, tedy „Halič“.

Většinu velení divize tvořili navíc Němci a, co je obzvlášť pikantní, v SS Galizien platil zákaz používání ukrajinštiny.

Příslušníci SS Galizien se kromě bojů se sovětskou Rudou armádou podíleli i na čistkách neukrajinského obyvatelstva.

Zdroj: youtube.com, kresy.pl

Klíčová slova: Německo  | nacionalismus  | Ukrajina  | Majdan
4770 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Cítíte ten rozdíl? Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques Bursíková

euPortal.cz

Dezinformační hra Evropské komise, Věry Jourové a cenzura ministra Hamáčka „Bože můj, to je vůl!“ Mediální expert Štěpánek se vysmál Jiřímu Drahošovi kvůli Číně

Eurabia.cz

53-letá v Německu schytala obohacení od 23-letého imigrantaStudie: Nový Zéland nejlepší muslimskou zemí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

„Vy sluníčkáři, nelžete už!“ Co Okamura nestihl říct v ČT, protože ho ustřihli kvůli Kalouskovi„To nezvrátíme!“ Kalousek mluvil do duše poslanců ČSSD a udeřil: Podsvětí, Palermo!
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny