„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Maďarsko kvůli vlně imigrantů zvažuje naprosté uzavření hranic se Srbskem

Autor: Testosteron | Publikováno: 15.6.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Maďarský premiér Viktor Orbán během rozhovoru pro rozhlasovou stanici „Kossuth“ prohlásil, že Maďarsko může kvůli narůstajícímu počtu přistěhovalců zcela uzavřít hranice se Srbskem.

„Není správné, pokud k nám posílají přistěhovalce; měli by být zadrženi na území Srbska,“ uvedl Orbán. Dále zmínil, že jednání s představiteli Srbska proběhne v této věci začátkem července.

„Zvažujeme všechny možnosti, včetně naprostého uzavření hranic,“ řekl maďarský premiér a dodal, že „imigrace je nebezpečná“. K rozhodnutí prý dojde 17. června po schůzce s ministrem vnitra.

Počet imigrantů, kteří vstoupili na území Maďarska, vzrostl ze dvou tisíc v roce 2012 na letošních 54 tisíc. Tím se Maďarsko stalo po Švédsku druhou zemí Evropské unie, pokud jde o počet přijatých imigrantů v poměru k počtu občanů.

Od počátku roku požádalo v Maďarsku o azyl více než 50 tisíc imigrantů, za celý loňský rok to bylo 43 tisíc a v roce 2012 2157. Tito lidé se snaží co nejrychleji pokračovat dále na západ, aniž by počkali na výsledek azylového řízení. Německo, Rakousko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko už oznámily, že plánují odeslat do Maďarska přinejmenším 15 tisíc takový imigrantů.

 

Zdroj: b92.net

Klíčová slova: Maďarsko
3951 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny