„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Oficiální židovské lobby v polské sněmovně zahájilo činnost. Jaké zemi bude sloužit nový polský prezident Andrzej Duda?

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 5.6.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Od 1. června začala v polském Sejmu (poslanecké sněmovně) působit otevřeně proizraelská lobbistická skupina. Jejím iniciátorem a současným lídrem je poslanec Práva a Spravedlnosti (PiS) Jan Dziedziczak, bývalý mluvčí Jarosława Kaczyńského z doby, kdy byl předsedou vlády.

Na slavnostním zahájení činnosti lobbistické skupiny přijela delegace Světového židovského kongresu a zástupci Israel Allies Foundation (Nadace Spojenci Izraele).

Členem skupiny je kromě poslanců opozičního PiS také poslanec vládní Občanské platformy Michał Szczerba ze sněmovní komise pro zahraniční záležitosti.

Internetový portál Poláků žijících v zahraničí greenpointpl.com si všímá, že ačkoli o vzniku lobbistické skupiny psal izraelský deník „Jerusalem Post“, tak se o ní v polských médiích mlčí. Iniciativou se nepochlubil ani její iniciátor poslanec Dziedziczak na svých internetových stránkách.

Deník „Jerusalem Post“ píše, že Dziedziczakova lobbistická skupina bude mít 32 poslanců a bude součástí celoevropské sítě Israel Allies, která vznikla v roce 2006. Cílem skupiny je „podpora diplomacie Izraele“.

PiS se dlouhodobě profiluje jako prožidovská strana. Přední představitelé strany nechyběli ani mezi hosty na výjezdním zasedání Knesetu, které se konalo na území Polska před rokem v Krakově. Jedním z účastníků VIP posezení s poslanci Knesetu byl tehdy i nově zvolený polský prezident Andrzej Duda.

 

Zdroj: jpost.com, greenpointpl.com, wmeritum.pl

Klíčová slova: Polsko  | sionismus
3543 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

Další oběť genderové válkyPomozte. Sluníčkáři chtějí vyvolat anarchii a urychlují svou revoluci a totální převzetí moci. Vidíme to v USA a západní Evropě. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikne

euPortal.cz

Policejní šéf obviněn z rasismu za prohlášení, že zahraniční kriminálníci do Švédska ‚nepatří‘Stojí za zpochybňováním epidemie Vladimír Putin?

Eurabia.cz

Vakcína: Pfizer v potížíchRepubliku si rozvracet islámizmem nedáme!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Volby jako válka generací?Každý, kdo nám bude chtít vnutit migranty, ohrožuje naše životy. Propaganda EU na tom nic nezmění

ParlamentniListy.cz

Proč se tak křičí, aby vrchní velitel ozbrojených sil Zeman nedostal informace od BIS? Petr Žantovský má jasnoObracení hlasů proti Trumpovi? Firma s vazbou na Clintonovi a Sorose? Advokátka Samková předložila závažné tvrzení, které zaznělo v USA
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny