„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

USA začaly okupaci světového fotbalu. Vyřizují si účty s Ruskem?

Autor: odjinud | Publikováno: 29.5.2015 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Řada funkcionářů FIFA byla zadržena v Zürichu v předvečer každoročního kongresu, na kterém měly proběhnout volby prezidenta organizace. Joseph Blatter, který FIFA už 17 let vede, měl všechny šance na znovuzvolení.

Všichni zatčení jsou občany zemí Latinské Ameriky od Uruguaje do britských Kajmanských ostrovů. I když zatčení provedli Švýcaři, došlo k němu na základě žádosti USA. Oficiální zdůvodnění žádosti o extradici do USA jsou následující: korupční peníze procházely přes americké banky.

Nicméně, otázka vydání funkcionářů se nemusí ukázat tak jednoduchou. Mimo jiné i proto, že hned po zatčení se vyjasnilo, že vlastní vyšetřování provádí i Švýcarsko.

Experti se domnívají, že hlavním úkolem Washingtonu není boj s korupcí ve sportu, ale změna současného vedení FIFA, které podpořilo myšlenku provedení MS ve fotbale v roce 2018 v Rusku, a které provádí na Washingtonu nezávislou politiku. To potvrzují i prohlášení celé řady amerických senátorů, kteří vyzývali FIFA, aby ukončila podporu Blatterovy kandidatury. Podle jejich názoru, „tím, že Rusku umožní zorganizovat turnaj FIFA, hodí Putinovu režimu ekonomický záchranný kruh".

„Nynější vedení FIFA vůči Rusku chová určité sympatie. A Američané se v takových případech vměšují do záležitostí jakékoliv mezinárodní organizace, která v nynějších podmínkách vůči Rusku nezaujímá nepřátelskou pozici. Mám představu o to, že fotbal pro Američany není jenom byznys, ale i politická zbraň. Je pro ně nyní mimořádně důležité, aby v těchto volbách prosadili svého člověka. A v takovém případě, přes něho budou moci provádět vůči Rusku nepřátelské kroky, aby docílili zákazu konání mistrovství na jeho území. To pak budou moci, jak zpravidla rádi dělají, vydat za protestní reakci celého západního progresivního lidstva proti určité „agresivní", v uvozovkách, politice Ruska", řekl Sputniku politolog Andrej Manojlo.

USA, samozřejmě, nemohou FIFA zničit, avšak federace prodělá hlubokou krizi. Jedním tahem tak USA vyřeší několik dalších důležitých úkolů.

USA znovu tlačí na Švýcarsko. Švýcarské banky byly v posledních letech nuceny zpřístupňovat USA informace o amerických neplatičích daní a platit obrovské pokuty. To vše jenom proto, že USA prosazují své principy nadřazenosti amerických zákonů nad zákony národními. Ve finanční sféře to dělají důsledně a tvrdě — tím tvrději, čím horší je situace v americké ekonomice a čím horší je pozice dolaru jako mezinárodní platební jednotky.

Američané fakticky trvají na svém právu zabývat se vyšetřováním jakýchkoliv zločinů v jakémkoliv místě na světě, v daném případě zločinů korupce. Tedy, americké zákony se znovu staví nad zákony mezinárodní a národní.

Skandál s FIFA umožňuje zpochybnit provedení mistrovství světa v Rusku v roce 2018. Je pochopitelné, že sebrat Rusku pořadatelství mistrovství je prakticky bez šance: díky rozložení sil v samotné FIFA a kvůli velmi malému množství času, který do mistrovství zbývá. Je ale jasné, že vyšetřování korupce ve FIFA bude vynikajícím důvodem k silné protiruské kampani v tisku. Jen nepatrné náznaky a výpovědi budou nafukovány do kosmických rozměrů. Dokonce i Katar s jeho reálnou korupční složkou zůstane na pozadí obvinění „Putinovy korupce" ve stínu.

 

Převzato ze cz.sputniknews.com

Klíčová slova: USA  | Rusko  | sport
3165 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorovánTvrdá realita: V Británii díky muslimům 15 útoků kyselinou týdně. Z toho 3/4 v Londýně

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Jak potom kvalifikovat chování NATO v Srbsku či v Afghánistánu a některých jeho členů v Iráku a v Libyí?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Halík mě poslal do pekla. Lituji, že jsem z Putny udělal profesora. Zeman u Soukupa odpálil několik bombBrutální výsměch Jaroslava Plesla „kavárně". TOPiči! Na Soukupa prý budou muset „vyhrabat" rasismus
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny