„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

USA začaly okupaci světového fotbalu. Vyřizují si účty s Ruskem?

Autor: odjinud | Publikováno: 29.5.2015 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Řada funkcionářů FIFA byla zadržena v Zürichu v předvečer každoročního kongresu, na kterém měly proběhnout volby prezidenta organizace. Joseph Blatter, který FIFA už 17 let vede, měl všechny šance na znovuzvolení.

Všichni zatčení jsou občany zemí Latinské Ameriky od Uruguaje do britských Kajmanských ostrovů. I když zatčení provedli Švýcaři, došlo k němu na základě žádosti USA. Oficiální zdůvodnění žádosti o extradici do USA jsou následující: korupční peníze procházely přes americké banky.

Nicméně, otázka vydání funkcionářů se nemusí ukázat tak jednoduchou. Mimo jiné i proto, že hned po zatčení se vyjasnilo, že vlastní vyšetřování provádí i Švýcarsko.

Experti se domnívají, že hlavním úkolem Washingtonu není boj s korupcí ve sportu, ale změna současného vedení FIFA, které podpořilo myšlenku provedení MS ve fotbale v roce 2018 v Rusku, a které provádí na Washingtonu nezávislou politiku. To potvrzují i prohlášení celé řady amerických senátorů, kteří vyzývali FIFA, aby ukončila podporu Blatterovy kandidatury. Podle jejich názoru, „tím, že Rusku umožní zorganizovat turnaj FIFA, hodí Putinovu režimu ekonomický záchranný kruh".

„Nynější vedení FIFA vůči Rusku chová určité sympatie. A Američané se v takových případech vměšují do záležitostí jakékoliv mezinárodní organizace, která v nynějších podmínkách vůči Rusku nezaujímá nepřátelskou pozici. Mám představu o to, že fotbal pro Američany není jenom byznys, ale i politická zbraň. Je pro ně nyní mimořádně důležité, aby v těchto volbách prosadili svého člověka. A v takovém případě, přes něho budou moci provádět vůči Rusku nepřátelské kroky, aby docílili zákazu konání mistrovství na jeho území. To pak budou moci, jak zpravidla rádi dělají, vydat za protestní reakci celého západního progresivního lidstva proti určité „agresivní", v uvozovkách, politice Ruska", řekl Sputniku politolog Andrej Manojlo.

USA, samozřejmě, nemohou FIFA zničit, avšak federace prodělá hlubokou krizi. Jedním tahem tak USA vyřeší několik dalších důležitých úkolů.

USA znovu tlačí na Švýcarsko. Švýcarské banky byly v posledních letech nuceny zpřístupňovat USA informace o amerických neplatičích daní a platit obrovské pokuty. To vše jenom proto, že USA prosazují své principy nadřazenosti amerických zákonů nad zákony národními. Ve finanční sféře to dělají důsledně a tvrdě — tím tvrději, čím horší je situace v americké ekonomice a čím horší je pozice dolaru jako mezinárodní platební jednotky.

Američané fakticky trvají na svém právu zabývat se vyšetřováním jakýchkoliv zločinů v jakémkoliv místě na světě, v daném případě zločinů korupce. Tedy, americké zákony se znovu staví nad zákony mezinárodní a národní.

Skandál s FIFA umožňuje zpochybnit provedení mistrovství světa v Rusku v roce 2018. Je pochopitelné, že sebrat Rusku pořadatelství mistrovství je prakticky bez šance: díky rozložení sil v samotné FIFA a kvůli velmi malému množství času, který do mistrovství zbývá. Je ale jasné, že vyšetřování korupce ve FIFA bude vynikajícím důvodem k silné protiruské kampani v tisku. Jen nepatrné náznaky a výpovědi budou nafukovány do kosmických rozměrů. Dokonce i Katar s jeho reálnou korupční složkou zůstane na pozadí obvinění „Putinovy korupce" ve stínu.

 

Převzato ze cz.sputniknews.com

Klíčová slova: USA  | Rusko  | sport
3215 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Jestli si u nás Putin někoho platí, tak je to tenhle joudaVrchol barbarství, Palestinci spalují izraelskou zemi

euPortal.cz

Boj sluníčkářů, neomarxistů a elitářů proti vlastencům a normálním hodnotám se přiostřuje. Dokonce napadli nedávno i Ladislava Jakla... Pomozte nám proto prosímVšechny polistopadové vlády bohužel nechaly zbídačit a chátrat českých venkov a zničit české zemědělství

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostMoravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny