„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Média zaspala? V USA došlo během jednoho dne k haváriím ve dvou jaderných elektrárnách. Rektory musely být odstaveny (+ video)

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 12.5.2015 | Rubrika: EKONOMIKA
Ilustrace

Ve Spojených státech došlo ve stejný den k haváriím ve dvou jaderných elektrárnách, a to v Oyster Creek a Indian Point. Následkem toho musely být v elektrárnách odstaveny reaktory.

První havárie se stala v jaderné elektrárně Oyster Creek ve státě New Jersey. Provozovatel, společnost Exelon, oznámila, že ve čtvrtek 7. května v 17:27 místního času došlo k automatickému odstavení reaktoru.

Americké sdělovací prostředky informovaly o celé události až 9. května. Oyster Creek je nejstarší jadernou elektrárnou v USA. Do provozu byla uvedena v roce 1969.

K druhé havárii došlo rovněž 7. května v Indian Point, tentokrát ráno. Podle vyjádření společnosti Entergy se jednalo o poruchu transformátoru. Na sociálních sítích se objevily fotografie, na nichž je zachycen černý dým stoupající z elektrárny. Místní lidé také hovoří o explozi, kterou slyšeli.

Zástupci Entergy přiznali, že v transformátoru vypukl oheň, který byl rychle uhašen.

Indian Point zajišťuje 25 % celkového odběru elektrické energie v New Yorku a okolí Westchester County (tedy pro zhruba 9,5 milionu lidí).

Zdroj: abcnews.go.com, patch.com, youtube.com

Klíčová slova: USA  | energetika
6304 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako morV případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončena

euPortal.cz

Virus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

Eurabia.cz

Byla to ministryně za KDU-ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochranyKorona: Došlo na imigranstké čtvrti. "Tyranie menšiny"! Povolat armádu !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Milan Syruček sleduje dramatické dění ve světě: Koronavirus v kanceláři Putina. Ruské letouny na letišti NATO. Ve Francii proběhla operace, která od války nemá obdoby...Slavný Čech udeřil: Karanténa? Teď můžete pozorovat, kdo je kokot. Největší bojovníci za něčí práva a za menšiny řvou, že nemůžou chodit ven!
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny