„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Orbán převezl Mezinárodní měnový fond. MMF byl nucen přiznat, že maďarská hospodářská politika slaví úspěchy

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 5.5.2015 | Rubrika: EKONOMIKA
Ilustrace

Vláda maďarského premiéra Orbána čelila za svojí hospodářskou politiku řadu let kritice ze strany Mezinárodního měnového fondu a dalších mezinárodních a nadnárodních organizací. Současné ekonomické údaje hovoří ale jasně ve prospěch Maďarska.

Maďarům se podařilo srazit rozpočtový deficit pod 3 % HDP. Dlouhodobě je rovněž snižován veřejný dluh: dnes činí 77 % HDP, je tedy jen o něco málo vyšší než veřejný dluh Německa ve výši 74 % HDP.

Do Maďarska proudí zahraniční investice a rentabilita maďarských dluhopisů klesla až o 3,5 %. Došlo ke snížení nezaměstnanosti na cca 7 %. Ratingová agentura Standard & Poor's zvýšila odhad hospodářského růstu Maďarska ze 2 % na 2,5 %, což je vzhledem k evropské ekonomické stagnaci dobrý výsledek.

I samotný Mezinárodní měnový fond byl nucen ve své zprávě z minulého týdne přiznat, že hospodářská politika maďarské vlády byla správná. „Maďarská ekonomika se systematicky rozvíjí díky příznivé makroekonomické politice a zlepšujícím se náladám na trhu,“ uvádí zpráva.

 

Zdroj: rp.pl

Klíčová slova: Maďarsko  | ekonomika  | MMF
5354 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny