„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Německé tajné služby pomáhaly americké NSA ve špionáži evropských organizací, politiků a firem. Co se dělo s informacemi?

Autor: odjinud | Publikováno: 4.5.2015 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Německý deník „Bild“ přinesl zprávu, že Spolková zpravodajská služba (BND) nejenže pomáhala americké Národní bezpečnostní agentuře (NSA) ve špionáži koncernů, ministerstev a úřadů v evropských zemích, ale také sama vypracovávala a využívala takto získané informace.

„Bild“ se odvolává na členy parlamentní komise zabývající se „aférou NSA“, kteří tvrdí, že funkcionáři BND po několik let využívali získané informace, archivovali je, podrobně analyzovali a v případě k nim připojovali vlastní pořízené zprávy. Byly z nich odstraňovány pouze informace týkající se občanů Spolkové republiky Německo.

Mezi informacemi, kterými disponovalo BND, nebyly podle „Bildu“ tzv. metadata, ale také celé zachycené nahrávky telefonických hovorů, elektronická korespondence a další úplné textové a zvukové materiály.

Americký velvyslanec v Německu hovoří o „kulturních rozdílech“

Americký velvyslanec v Německu John B. Emerson se v rozhovoru pro deník „Kölner Stadt-Anzeiger“ snažil hájit činnost NSA a poukazoval na „kulturní rozdíly“ mezi USA a Německem, pokud jde o otázku ochrany údajů.

Emerson uvedl: „Američané považují za narušení soukromí, když někdo čte jejich listovní a elektronickou korespondenci a odposlouchává jejich telefonické hovory.“ Podle něj ale Němci považují za narušení soukromí už to, že „někdo shromažďuje jejich telekomunikační data“.

Vlastizrada?

Ne vše ale lze vysvětlit „kulturními rozdíly“, ani dlouholetou spoluprací BND a NSA, která podle velvyslance Emersona není přeci pro nikoho „žádným tajemstvím“.

Jak uvedl tiskový mluvčí spolkového generálního prokurátora, bylo zahájeno vyšetřování, které má objasnit, jestli některé kroky BND nejeví známky zločinů, které má tento úřad sám na starost. Jedná se zejména o hospodářskou a politickou špionáž, kterou by bylo možné označit za vlastizradu.

 

Zdroj: dw.de

Klíčová slova: Německo  | USA  | soukromí  | tajné služby
2516 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Migranti položili na koleje dřevěné hole a kameny...Brutalita francouzské policie. Milovníci "liberální demokracie" mlčí, podívejte se na šokující záběry

Eurabia.cz

Horká novinka z USA: Byl zatčen muslim plánující útok na Bilý dům a TrumpaMinistr vnitra: S násilnickými imigranty jsme ve výjimečné situaci, tabu musí stranou !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

A hele: Matěj Stropnický pojednal téma Jan Palach tak, že už do kavárny nevkročí. Už mu myjou hlavuTydýt. Konec světa! Jaromír Soukup „načural do mraveniště“, Praha šílí
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny