„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Německé tajné služby pomáhaly americké NSA ve špionáži evropských organizací, politiků a firem. Co se dělo s informacemi?

Autor: odjinud | Publikováno: 4.5.2015 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Německý deník „Bild“ přinesl zprávu, že Spolková zpravodajská služba (BND) nejenže pomáhala americké Národní bezpečnostní agentuře (NSA) ve špionáži koncernů, ministerstev a úřadů v evropských zemích, ale také sama vypracovávala a využívala takto získané informace.

„Bild“ se odvolává na členy parlamentní komise zabývající se „aférou NSA“, kteří tvrdí, že funkcionáři BND po několik let využívali získané informace, archivovali je, podrobně analyzovali a v případě k nim připojovali vlastní pořízené zprávy. Byly z nich odstraňovány pouze informace týkající se občanů Spolkové republiky Německo.

Mezi informacemi, kterými disponovalo BND, nebyly podle „Bildu“ tzv. metadata, ale také celé zachycené nahrávky telefonických hovorů, elektronická korespondence a další úplné textové a zvukové materiály.

Americký velvyslanec v Německu hovoří o „kulturních rozdílech“

Americký velvyslanec v Německu John B. Emerson se v rozhovoru pro deník „Kölner Stadt-Anzeiger“ snažil hájit činnost NSA a poukazoval na „kulturní rozdíly“ mezi USA a Německem, pokud jde o otázku ochrany údajů.

Emerson uvedl: „Američané považují za narušení soukromí, když někdo čte jejich listovní a elektronickou korespondenci a odposlouchává jejich telefonické hovory.“ Podle něj ale Němci považují za narušení soukromí už to, že „někdo shromažďuje jejich telekomunikační data“.

Vlastizrada?

Ne vše ale lze vysvětlit „kulturními rozdíly“, ani dlouholetou spoluprací BND a NSA, která podle velvyslance Emersona není přeci pro nikoho „žádným tajemstvím“.

Jak uvedl tiskový mluvčí spolkového generálního prokurátora, bylo zahájeno vyšetřování, které má objasnit, jestli některé kroky BND nejeví známky zločinů, které má tento úřad sám na starost. Jedná se zejména o hospodářskou a politickou špionáž, kterou by bylo možné označit za vlastizradu.

 

Zdroj: dw.de

Klíčová slova: Německo  | USA  | soukromí  | tajné služby
2603 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Cítíte ten rozdíl? Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques Bursíková

euPortal.cz

Piráti a KDU-ČSL nominovaly do Rady ČTK Josefa Šlerku, což je člověk napojený na sorosovské globalistyŠokující miliardová kauza Walderode. Benešovy dekrety porušeny. České soudy rozhodly o navrácení majetku rodu s nacistickou minulostí

Eurabia.cz

Imigrant z Nepálu podřezal v Itálií Poláka. Polák mu nechtěl totiž dát peníze ...OSN: Táák holenkové, a teď si džihádisty pěkně vemte domů do Evropy!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptitTakže zpět ke kalkulačce... Analytik počítá demonstranty na Letné a o jejich vlivu má zcela jasno
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny