„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Fízlovací lampy veřejného světlení budou monitorovat obyvatele Jacksonville na Floridě

Autor: MoonChild | Publikováno: 23.4.2015 | Rubrika: TECHNIKA
Ilustrace

Vedení města Jacksonville na Floridě rozhodlo o rozmístění více než padesáti „inteligentních“ pouličních lamp v rámci pilotážního projektu General Electrics (GE).

V rámci „GE Intelligent City Initiate“ budou pouliční LED lampy, které shromažďují údaje, rozmístěny v centru města a jeho okolí. Podle prohlášení, které zaznělo během prezentace, bude nové pouličního osvětlení GE „navzájem propojeno a bude shromažďovat údaje v reálném čase“.

„Inteligentní LED lampy GE jsou branou k měnícím se technologiím města. Do systému LED jsou zabudovány čidla, ovladače, bezdrátové vysílače a mikroprocesory,“ uvádí GE. A dodává, že po shromáždění informací „software Predix“ v reálném čase vyhodnotí data a poskytne městu řadu údajů.

GE prohlašuje: „Predix, softwarová platforma pro průmyslový internet, shromažďuje a vyhodnocuje data z jednotlivých zařízení, přičemž poskytuje optimalizované nástroje, které jsou odpovědí na výzvy města.“

Ačkoli bude mít město přístup k nashromážděným údajům, jeho mluvčí David DeCamp přiznal, že majitelem veškerých informací bude ve skutečnosti GE.

 

Zdroj: infowars.com, bizjournals.com

Klíčová slova: USA  | technologie  | soukromí  | svoboda
3751 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny