„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Porošenko odvolal z úřadu Kolomojského! A mnoho dalších zajímavostí (+ video, na kterém dostává Kolomojský „kopačky“)

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 26.3.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Ukrajinský prezident Petr Porošenko odvolal z úřadu dněpropetrovského gubernátora Ihora Kolomojského. Ve funkci ho má nahradit Valentyn Rezničko. Tisková kancelář ukrajinského prezidenta tvrdí, že k odvolání došlo na žádost samotného Kolomojského.

Kolomojský patří spolu s Porošenkem k nejmocnějším oligarchům v zemi a největším finančním podporovatelům tzv. Majdanu. Díky změnám souvisejícím s Majdanem se oligarchovi Kolomojskému podařilo zmenšit vliv konkurenčních oligarchů, zejména nejbohatšího člověka Ukrajiny Rinata Achmetova a Viktora Pinčuka. Na rozdíl od nich jeho majetek v pomajdanovském období ještě více vzrostl.

Po vypuknutí konfliktu na východě Ukrajiny začala židovský Oligarcha podporovat různé dobrovolnické vojenské oddíly, např. Dněpr 1, Ajdar, Donbas a neonacistický Azov, které bojovaly proti separatistům.

Když se vláda pokusila získat kontrolu nad státní společností UkrTransNafta, Kolomojský vtrhl do jejího sídla v doprovodu ozbrojenců a prohlašoval, že v samotném hlavním městě může počítat s „dvěma tisíci ozbrojenými lidmi“.

Olej do ohně přililo prohlášení šéfa ukrajinské tajné služby SBU Valentyna Nalyvajčenka, že jistý člen nacionalistické organizace Pravý sektor, který byl placený Kolomojským, zabil funkcionáře bezpečnosti Viktora Madzika, když chtěl zkontrolovat náklad, který vezli Kolomojského lidé do Donbasu. SBU totiž Kolomojského obviňuje z toho, že si přivydělává pašováním na území pod kontrolou separatistů, které chce kyjevská vláda ekonomicky „přidusit“. Dnes prý SBU v souvislosti s vraždou Madzika zadržela nějakého člověka.

Zdroj: news.liga.net, kresy.pl

Klíčová slova: Ukrajina  | Majdan
3579 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)

ePortal.cz

Správnej chlap je ženskáDotační socialismus nás žene do pekel

euPortal.cz

Evropský parlament přichází s dalším nástrojem, kterým bude trestat "neposlušné" členské státy. Byli jsme před Bruselem, budeme i po němTo už je vážně jak za bolševika. BIS bude u nás určovat, co se bude učit ve školách!

Eurabia.cz

Lukáš Lhoťan komentuje: "Před německou 4. říši nás ochrání pouze USA aneb co nedokázal Hitler plní se skrze EU"Poslanec Bundestagu chce reformu EU - v partnerství s Ruskem

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

„Vybírají poplatky i na pohřbu, za každou hodinu tanečních u vašich dětí.“ Senátor Valenta před klíčovým hlasováním udeřil na Petra Jandu a spol.Komentátorka nejen o „lepšolidech“: Profesor Putna! Akademik, intelektuál, elita národa, řeklo by se... A on označí prezidenta za „směšného ožralu“. To mluví za své
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny