„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Porošenko odvolal z úřadu Kolomojského! A mnoho dalších zajímavostí (+ video, na kterém dostává Kolomojský „kopačky“)

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 26.3.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Ukrajinský prezident Petr Porošenko odvolal z úřadu dněpropetrovského gubernátora Ihora Kolomojského. Ve funkci ho má nahradit Valentyn Rezničko. Tisková kancelář ukrajinského prezidenta tvrdí, že k odvolání došlo na žádost samotného Kolomojského.

Kolomojský patří spolu s Porošenkem k nejmocnějším oligarchům v zemi a největším finančním podporovatelům tzv. Majdanu. Díky změnám souvisejícím s Majdanem se oligarchovi Kolomojskému podařilo zmenšit vliv konkurenčních oligarchů, zejména nejbohatšího člověka Ukrajiny Rinata Achmetova a Viktora Pinčuka. Na rozdíl od nich jeho majetek v pomajdanovském období ještě více vzrostl.

Po vypuknutí konfliktu na východě Ukrajiny začala židovský Oligarcha podporovat různé dobrovolnické vojenské oddíly, např. Dněpr 1, Ajdar, Donbas a neonacistický Azov, které bojovaly proti separatistům.

Když se vláda pokusila získat kontrolu nad státní společností UkrTransNafta, Kolomojský vtrhl do jejího sídla v doprovodu ozbrojenců a prohlašoval, že v samotném hlavním městě může počítat s „dvěma tisíci ozbrojenými lidmi“.

Olej do ohně přililo prohlášení šéfa ukrajinské tajné služby SBU Valentyna Nalyvajčenka, že jistý člen nacionalistické organizace Pravý sektor, který byl placený Kolomojským, zabil funkcionáře bezpečnosti Viktora Madzika, když chtěl zkontrolovat náklad, který vezli Kolomojského lidé do Donbasu. SBU totiž Kolomojského obviňuje z toho, že si přivydělává pašováním na území pod kontrolou separatistů, které chce kyjevská vláda ekonomicky „přidusit“. Dnes prý SBU v souvislosti s vraždou Madzika zadržela nějakého člověka.

Zdroj: news.liga.net, kresy.pl

Klíčová slova: Ukrajina  | Majdan
3648 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Viděli jste někdy větší příklad arogance a zpupnosti? Poslanec ODS Pavel Žáček hájí fašistické banderovce, kteří masově sadisticky vraždili Čechy, Poláky i Židy, a odporně překrucuje historii a relativizuje zločiny banderovců

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostLetná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny