„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Americký válečný jestřáb se vytasil se šokující informací! Írán je na postupu, prý už dokonce ovládá i Teherán! Proboha!!! (+ video)

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 18.3.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Minulý týden zaslala skupina 47 republikánských senátorů z USA otevřený dopis představitelům Íránu, ve kterém je varují před jakoukoliv dohodou s prezidentem Obamou bez jejich souhlasu (republikáni mají v americkém senátu většinu). Dosti nediplomaticky napsali, že každá taková dohoda „bude jedním škrtnutém pera zrušena“.

Senátorům šlo o kroky Obamovy vlády ohledně íránského jaderného programu, které směřují ke kompromisnímu řešení. Takovou možnost už předem odmítají Židé a proizraelští republikáni.

Jedním ze senátorů, který podepsal provokativní otevřený dopis íránským představitelům, je senátor Tom Cotton z Arkansasu. V nedělním vysílání pořadu „Face Nation“ se novinář zeptal senátora Cottona na zmíněný otevřený dopis a na to, jakou vidí alternativu k jednáním. Cotton odpověděl tím, že citoval izraelského premiéra Netanjahua, a zmínil nutnost „zavést značně ostřejší sankce“.

Následně televizním divákům předložil značně kuriózní analýzu: „Musíme se postavit íránským snahám o nadvládu v oblasti. Už kontrolují Teherán, a stále více kontrolují Damašek a Bejrút a Bagdád. A teď také San'áu.“

Americký jestřáb podle všeho neví, že Írán už kontroluje Teherán od „nepaměti“, ba, že se dokonce jedná o jeho hlavní město.

Zdroj: youtube.com, independent.co.uk, kresy.pl

Klíčová slova: USA  | propaganda  | manipulace  | válka  | Írán
7629 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny