„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Fakta o multikulturalismu, která někteří chtějí zatajit. Existuje přímý vztah mezi počtem znásilnění a počtem neevropských přistěhovalců? V roce 1975 – 421, v roce 2014 – 6620

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 19.2.2015 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Čtyřicet let od doby, co švédský parlament rozhodl, že se Švédsko stane multikulturní zemí, počet násilných trestných činů vrostl o 300 % a počet znásilnění v průměru o 700 %. V roce 1975 bylo zaznamenáno 421 znásilnění. V roce 2014 jich bylo 6620. Což dokonce daleko překračuje zmíněný průměr, neboť v případě loňského roku jde o nárůst o 1472 %.

Švédsku nyní přísluší druhé místo na světě v počtu zaznamenaných znásilnění. Podle šetření z roku 2010 na sto tisíc žen tehdy připadalo 53,2 znásilnění. Pro srovnání, v malém africkém Lasothu připadalo na sto tisíc obyvatel 91,6 znásilnění. Podrobné statistiky v této věci má Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC).

Podle údajů zveřejněných Švédskou národní radou pro prevenci kriminality (Brottsförebyggande Rådet – BRA), která působí v rámci ministerstva spravedlnosti, v roce 2011 na nahlásilo 29 tisíc Švédek, že byly znásilněny. Podle policejních odhadů se ale jedná o necelých 25 % všech případů.

Švédští politici, státní úřady a média vysvětlují očividný nárůst počtu znásilnění ve Švédsku tím, že oběti těchto trestných činů jsou daleko ochotnější takové případy hlásit, než byly dříve, jakož i tím, že díky novelizovanému zákonu lze sexuální přestupky klasifikovat jako znásilnění. Jsou slyšet také hlasy, že se švédští muži nemohou smířit s rovností pohlaví a reagují vůči ženám násilím.

Někteří prohlašovali, že k většině znásilnění dochází v domácím prostředí. Šetření BRA ale ukázalo něco jiného. V 58 % případů byla pachatelem znásilnění osoba, kterou oběť vůbec neznala. V 29 % případů se jednalo o osoby známé a v 13 % případů byla pachatelem osoba blízká.

BRA informovala, že neexistují podstatnější rozdíly mezi ženami jiných národností a rodilými Švédkami, pokud jde o riziko znásilnění. Komise však neuvedla, jaký podíl mezi pachateli znásilnění tvoří imigranti. Státní úřady se ze všech sil snaží, aby se veřejnost nedozvěděla o faktech, které by zpochybnily oprávněnost politiky multikulturalismu.

V roce 1975 byla populace Švédska 8 208 442 lidí. Do roku jeho populace vzrostla na 9 743 087, tedy o 18,7 %. K nárůstu došlo výlučně za díky přílivu imigrantů, poněvadž na Švédku připadá v průměru 1,92 dítě, kdežto u imigrantek je to 2,24. Ve statistikách jsou přistěhovalci druhé generace vedeni jako Švédové.

Nedávný nárůst počtu obyvatel ve Švédsku nemá obdoby. Nikdy dříve v dějinách této země nedošlo k tak rychlému nárůstu.

V posledních deseti patnácti letech přijelo do země mnoho imigrantů z muslimských zemí, jako jsou např. Irák, Sýrie a Somálsko, kteří mají specifický pohled na ženy a na vztahy s nimi.

Poslední dostupné statistické průzkumy, které se týkaly srovnání trestné činnosti mezi imigranty a rodilými Švédy, proběhly v roce 2005. Jejich výsledky ale nejsou veřejnosti téměř známé a každý, kdo se na ně snaží odvolávat, se setkává s nevybíravými  útoky.

Člen švédské nacionalistické strany Národní demokraté Michael Hess poukázal na to, že existuje spojitost mezi nárůstem znásilnění v zemi a sílícím počtem imigrantů, a odvolával se přitom na výše uvedené statistiky. Následně byl obžalován z „urážky etnických skupin“. V květnu loňského roku byl odsouzen k pokutě 32 000 švédských korun. Proti tomuto rozsudku podal Hess odvolání.

Hess se během procesu odvolával na statistiky, aby dokázal, že se znásilnění nejčastěji dopouštějí muslimové. Soud ale došel k závěru, že tato fakta jsou bezpředmětná, přičemž Hessovu trestnou činnost je třeba posuzovat na základě doby a kontextu výpovědi „urážlivých poznámek“.

V posledních letech se už žádná statistická šetření o míře trestné činnosti mezi imigranty pro jistotu v Švédsku neprovádějí. Nicméně odpověď na Hessovu otázku, jestli existuje vztah mezi nárůstem znásilnění a vrůstajícím počtem některých skupin imigrantů, je jednoznačná: ano.

V letech 1960 až 1970 byli přistěhovalci 1,2 až 2,6 krát častěji pachateli znásilnění než rodilí Švédové. V 80. letech se imigranti dopouštěli znásilnění 2,1 až 4,7 krát častěji, v 90. letech 2,1 až 8,1 krát častěji a v prvním desetiletí 2,1 až 19,5 krát častěji znásilňovali ženy imigranti.

V roce 2008 připadlo na tisíc žen ve Švédsku 53,2 znásilnění (pro srovnání, v Dánsku to bylo ve stejném roce 7,3 znásilnění). V roce 2011 bylo ve Švédsku zaznamenáno 6 509 znásilnění.

Švédské úřady nechtějí zveřejňovat původ pachatelů znásilnění. Od roku 2000 byl zveřejněna pouze jedna zpráva z výzkumu ohledně trestné činnosti imigrantů. Jednalo se o studii Ann-Christine Hjelmová z Karlstadské univerzity z roku 2006, která ukázala, že v roce 2002 bylo mezi osobami odsouzenými za znásilnění přinejmenším na dva roky vězení 85 % imigrantů, a to jak těch, kteří právě přijeli do Švédska, tak i imigrantů druhé generace.

Ze zprávy BRA z roku 1996 vyplývá, že se imigranti ze severní Afriky (Alžírsko, Libye, Maroko a Tunisko) 23 krát častěji dopouštěli znásilnění než Švédové.

V poslední době dorazil do Švédska nový znepokojivý trend. V letech 1995 až 2006 vzrostl rapidně počet skupinových znásilnění. V roce 2012 švédská média široce informovala o znásilnění třicetileté ženy osmi muži v azylovém domě v Mariannelund. Ženu přesvědčil k příjezdu Afgánec, který už řadu let žil ve Švédsku. Švédská prokuratura nazvala incident „nejhorším činem znásilnění v dějinách země“. Sedm mužů bylo v této souvislosti odsouzeno k trestu vězení ve výši od 4,5 do 6,5 let s možností zkrácení trestu o třetinu.

V případě znásilnění jsou nejčastějšími pachateli mladé osoby. Není bez zajímavosti, že švédské soudy nezřídka stojí na straně pachatele. Několikrát už podezřelého osvobodily s tím, že oběti samy usilovaly o skupinový pohlavní styk.

Když byla v roce 2013 znásilněna na předměstí Stockholmu šesti muži cizího původu patnáctiletá dívka, odvolací soud pachatele odsouzené soudem nižší instance osvobodil, neboť došel k závěru, že se dívka „nenacházela v bezmocné pozici“.

V současnosti švédská média informují o brutálním skupinovém znásilnění, k němuž došlo na palubě finského trajektu Amorella, který pluje mezi Stockholmem a finským Åbo. Znásilnění se měli, jak uvádějí švédská média, dopustit Švédové.

Při bližším zkoumání celé záležitosti se ukázalo, že sedm z osmi podezřelých jsou Somálci a jeden Iráčan. Ani jeden z nich neměl švédské občanství.

Internetová rozhlasová stanice „Granskning Sverige“ se zeptala deníků hlavního proudu „Aftonposten“ a „Expressen“, proč označovaly pachatele za „Švédy“, když se ve skutečnosti jednalo o Somálce.

 

Zdroj: gatestoneinstitute.org, pch24.pl

Klíčová slova: manipulace  | politická korektnost  | islám  | Švédsko
5960 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny