„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Chystá se Rusko na válku v oblasti Arktidy? Do konce roku chce otevřít dalších deset vojenských letišť

Autor: Testosteron | Publikováno: 19.1.2015 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Podle slov náměstka ministra obrany generála Dmitrije Bulgakova chce Rusko do konce tohoto roku zprovoznit v arktické oblasti dalších deset vojenských operačních letišť.

Už dříve v dané oblasti znovuotevřelo čtyři letiště ještě z dob tzv. studené války, a to na Nové zemi, v Narjan-Maru, na ostrově Grahama Bella a v Rogačevu. Umístění nových letišť nebylo blíže specifikováno, není tedy jisté, jestli se bude jednat o obnovu starých sovětských letišť nebo výstavbu nových.

Podle analytiků z IHS Jane's se jedná o další krok, který svědčí o tom, že Rusko zaměřuje svoji pozornost na Arktidu, zatímco se USA kvůli Číně zaměřují na tichomořskou oblast. Aktivita Ruska s největší pravděpodobností souvisí s možnými novými nalezišti ropy a případným otevřením nových dopravních a obchodních cest.

Do Murmanské oblasti už byly dislokovány nadzvukové stíhací letouny Mig 31s a předpokládá se, že brzy zde budou rozmístěny samohybné protiletadlové systémy Pancir-S1. Počítá se rovněž s přizpůsobením vrtulníků Mil Mi-8 pro provoz v extrémních klimatických podmínkách. Rusko má také posílit svoje zvláštní jednotky v arktické oblasti až o třicet procent.

 

Zdroj: sputniknews.com, janes.com

Klíčová slova: technologie  | válka  | Rusko  | ekonomika
4814 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Celonárodní karanténa je cestou do pekel. Apelujme i v této pozdní hodině na politiky, aby okamžitě otevřeli školy, obchody i restauraceKoronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Virus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

Eurabia.cz

Byla to ministryně za KDU-ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochranyKorona: Došlo na imigranstké čtvrti. "Tyranie menšiny"! Povolat armádu !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopisSlavný Čech udeřil: Karanténa? Teď můžete pozorovat, kdo je kokot. Největší bojovníci za něčí práva a za menšiny řvou, že nemůžou chodit ven!
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny