„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Už je to tady. Ukrajinská média šíří zprávu, že za teroristickými útoky v Paříži stojí Moskva

Autor: Testosteron | Publikováno: 14.1.2015 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Ukrajinský zpravodajský server „News Daily“ zveřejnil 11. ledna článek Oksany Berežné, jehož titulek hlásá „Gubarev obvinil Kadyrova z podílu na teroristických útocích v Paříži“ a o den později „Masakr v Paříži: Gubarev potvrzuje zapojení Kremlu do teroristických útoků“.

Zprávy následně převzala další ukrajinská, ale i některá polská média.

„News Daily“ mj. píše, že „lidový gubernátor Novoruska“ Pavel Gubarev vydal 10. ledna oficiální prohlášení, ve kterém se vyjádřil k nedávným teroristickým útokům v Paříži.

Prohlásil, že má „nezvratné důkazy“ o tom, že za útoky stojí čečenský prezident Ramzan Kadyrov.

Jedná se prý o záznam rozhovoru mezi čečenskými bojovníky na východě Ukrajiny a Kadyrovem, k němuž došlo 7. ledna, krátce po útoku na redakci „Charlie Hebdo“. V něm se měl čečenský prezident vychloubat svými úspěchy a tím, že k útoku najal „dva Alžířany“. Kadyrov také předpověděl další útoky v celé Evropě. Gubarev podle „News Daily“ tvrdí, že má i další důkazy, ale nechce je zveřejnit.

Gubarev údajně jménem Novoruska oficiálně zmíněné teroristické útoky odsoudil, stejně tak i Kadyrovův podíl na nich, a ohlásil, že je připraven seznámit veřejné mínění s danými informacemi.

„News Daily“ pak uvádí, že podle „zdroje blízkému Gubarevovi“ měl Gubarev 11. ledna dlouhý telefonický rozhovor s Moskvou, po němž změnil názor a rozhodl se, že důkazy nezveřejní. Podotkl ale, že pokud bude jeho život nebo život jeho bojovníků ohrožen, může důkazy zveřejnit. Nahrávky údajně představují jenom část důkazů.

Podle zmíněného „zdroje“ má Gubarev rovněž důkazy i o tom, že Kadyrov provedl teroristické útoky na příkaz Kremlu, ale to, že se někdo odváží ukázat na přímou vinu Vladimíra Putina, je „jen málo pravděpodobné“.

Tolik zhruba obsah obou na začátku zmíněných článků.

Později Pavel Gubarev na svém oficiálním twitterovém účtu oznámil: „Neobvinil jsem Kadyrova z teroristických útoků v Paříži,“ a dodal, že se jedná o „fake ukropů“.

 

Zdroj: newsdaily.com.ua, kresy.pl, twitter.com

Klíčová slova: terorismus  | propaganda  | manipulace  | Rusko  | Ukrajina
7359 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Váš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsnáChaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)

ePortal.cz

Kniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženská

euPortal.cz

Video: Svět podle České televize aneb Islámská modlitba léčí bolesti zad a předškoláci zpívají Eid MubarakTi, kteří si myslí, že migrace již není hrozbou, by se měli seznámit s těmito daty...

Eurabia.cz

Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014Italští lepšolidé a dobroseři urážejí voliče Salviniho

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

ParlamentniListy.cz

Režisér Magnusek: Přestaňte svádět lidské charaktery na komunismus. Při sametové revoluci byla jedna generace zneužita, čas ukážePoslední dny Lenina: Kecalové, poslouchejte, rozzlobil se Josef Skála a dal na stůl fakta
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny