„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Už je to tady. Ukrajinská média šíří zprávu, že za teroristickými útoky v Paříži stojí Moskva

Autor: Testosteron | Publikováno: 14.1.2015 | Rubrika: MÉDIA
Ilustrace

Ukrajinský zpravodajský server „News Daily“ zveřejnil 11. ledna článek Oksany Berežné, jehož titulek hlásá „Gubarev obvinil Kadyrova z podílu na teroristických útocích v Paříži“ a o den později „Masakr v Paříži: Gubarev potvrzuje zapojení Kremlu do teroristických útoků“.

Zprávy následně převzala další ukrajinská, ale i některá polská média.

„News Daily“ mj. píše, že „lidový gubernátor Novoruska“ Pavel Gubarev vydal 10. ledna oficiální prohlášení, ve kterém se vyjádřil k nedávným teroristickým útokům v Paříži.

Prohlásil, že má „nezvratné důkazy“ o tom, že za útoky stojí čečenský prezident Ramzan Kadyrov.

Jedná se prý o záznam rozhovoru mezi čečenskými bojovníky na východě Ukrajiny a Kadyrovem, k němuž došlo 7. ledna, krátce po útoku na redakci „Charlie Hebdo“. V něm se měl čečenský prezident vychloubat svými úspěchy a tím, že k útoku najal „dva Alžířany“. Kadyrov také předpověděl další útoky v celé Evropě. Gubarev podle „News Daily“ tvrdí, že má i další důkazy, ale nechce je zveřejnit.

Gubarev údajně jménem Novoruska oficiálně zmíněné teroristické útoky odsoudil, stejně tak i Kadyrovův podíl na nich, a ohlásil, že je připraven seznámit veřejné mínění s danými informacemi.

„News Daily“ pak uvádí, že podle „zdroje blízkému Gubarevovi“ měl Gubarev 11. ledna dlouhý telefonický rozhovor s Moskvou, po němž změnil názor a rozhodl se, že důkazy nezveřejní. Podotkl ale, že pokud bude jeho život nebo život jeho bojovníků ohrožen, může důkazy zveřejnit. Nahrávky údajně představují jenom část důkazů.

Podle zmíněného „zdroje“ má Gubarev rovněž důkazy i o tom, že Kadyrov provedl teroristické útoky na příkaz Kremlu, ale to, že se někdo odváží ukázat na přímou vinu Vladimíra Putina, je „jen málo pravděpodobné“.

Tolik zhruba obsah obou na začátku zmíněných článků.

Později Pavel Gubarev na svém oficiálním twitterovém účtu oznámil: „Neobvinil jsem Kadyrova z teroristických útoků v Paříži,“ a dodal, že se jedná o „fake ukropů“.

 

Zdroj: newsdaily.com.ua, kresy.pl, twitter.com

Klíčová slova: terorismus  | propaganda  | manipulace  | Rusko  | Ukrajina
7439 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismusPokud by nebyl ministrem vnitra Hamáček, tak standardní ministr vnitra by měl po německé vládě požadovat vysvětlení, proč z Německa vyhoštěný imigrant znásilňoval v ČR

Eurabia.cz

Díky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v MnichověJak Salvini «obrátil» katolické voliče?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílajíLhal primátor Hřib? A bojová porada Čižinského s Minářem před Letnou, máme FOTO
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny