„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Švédská vlajka může být vnímána jako projev rasismu, proto ji základní škola zakázala

Autor: MoonChild | Publikováno: 30.12.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Na základní škole v čtvrti Söndrum ve švédském Halmstadu vedení zakázalo vyvěšovat státní vlajku. Jako důvod uvedlo, že vlajka může urážet některé skupiny, čímž by mohlo dojít k porušení zákona trestajícího „hanobení etnických skupin“.

Vyvěšení státní vlajky je dovoleno pouze o státních svátcích a u příležitosti návštěvy zahraničních studentů.

Ředitel v dopise, který zaslal rodičům žáků těsně před Vánoci, napsal, že „žádné jiné použití švédské vlajky není dovoleno“.

K zákazu dala podnět školní besídka, na níž jeden z žáků přišel s obličejem pomalovaným národními švédskými barvami a navíc s sebou přinesl hračku – plastovou pistoli.

Vedení školy na tento „incident“ ostře zareagovalo a zakázalo ve svých prostorách jak používání státní vlajky, tak hračky připomínající zbraně.

Ředitel školy Hans Åkerlund k tomu pro deník „Nyheter idag“ uvedl: „Je třeba to zakázat dřív, než bude pozdě.“ Ředitel se obává, že používání švédské vlajky může být vnímáno jako projev rasismu.

Zákaz se týká také školních fotografií, na kterých se nesmějí nacházet „národní symboly“.

 

Zdroj: nyheteridag.se, speisa.com

Klíčová slova: Švédsko
6357 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019Bilderberg! Známe agendu a účastníky letošního setkání šedých korifejů ve Švýcarsku

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Viděli jste někdy větší příklad arogance a zpupnosti? Poslanec ODS Pavel Žáček hájí fašistické banderovce, kteří masově sadisticky vraždili Čechy, Poláky i Židy, a odporně překrucuje historii a relativizuje zločiny banderovců

Eurabia.cz

Studie: brutální islamizace v britských věznicíchImigranti v detenčním centru se vzbouřili: chtějí kapesné

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pamatujete intervence? ČNB nyní podle Markéty Šichtařové chystá ještě větší hloupostLetná je rozcvička. Babiše to nejhorší čeká za 153 dnů. Má se na co těšit, nebudou mu stačit smajlíky s kupičkami lejn, co prý rozesílá
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny