„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Švédská vlajka může být vnímána jako projev rasismu, proto ji základní škola zakázala

Autor: MoonChild | Publikováno: 30.12.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Na základní škole v čtvrti Söndrum ve švédském Halmstadu vedení zakázalo vyvěšovat státní vlajku. Jako důvod uvedlo, že vlajka může urážet některé skupiny, čímž by mohlo dojít k porušení zákona trestajícího „hanobení etnických skupin“.

Vyvěšení státní vlajky je dovoleno pouze o státních svátcích a u příležitosti návštěvy zahraničních studentů.

Ředitel v dopise, který zaslal rodičům žáků těsně před Vánoci, napsal, že „žádné jiné použití švédské vlajky není dovoleno“.

K zákazu dala podnět školní besídka, na níž jeden z žáků přišel s obličejem pomalovaným národními švédskými barvami a navíc s sebou přinesl hračku – plastovou pistoli.

Vedení školy na tento „incident“ ostře zareagovalo a zakázalo ve svých prostorách jak používání státní vlajky, tak hračky připomínající zbraně.

Ředitel školy Hans Åkerlund k tomu pro deník „Nyheter idag“ uvedl: „Je třeba to zakázat dřív, než bude pozdě.“ Ředitel se obává, že používání švédské vlajky může být vnímáno jako projev rasismu.

Zákaz se týká také školních fotografií, na kterých se nesmějí nacházet „národní symboly“.

 

Zdroj: nyheteridag.se, speisa.com

Klíčová slova: Švédsko
6765 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Celonárodní karanténa je cestou do pekel. Apelujme i v této pozdní hodině na politiky, aby okamžitě otevřeli školy, obchody i restauraceKoronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Virus totálního blbství: USA se zničí samy. Učit se budete jen o islámu a černoších. Pryč s hnusnou evropskou rasistickou klasikou! Na sever Čech přichází stále více Romů ze Slovenska. Za stěhováním jsou hlavně výrazně vyšší sociální dávky a pro muže dostupná práce načerno

Eurabia.cz

Byla to ministryně za KDU-ČSL, kdo zrušil českou civilní obranu a proto jsme dnes bez ochranyKorona: Došlo na imigranstké čtvrti. "Tyranie menšiny"! Povolat armádu !

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Politickým neziskovkám už ani korunu! Padla výzva premiérovi. A je zde otevřený dopisSlavný Čech udeřil: Karanténa? Teď můžete pozorovat, kdo je kokot. Největší bojovníci za něčí práva a za menšiny řvou, že nemůžou chodit ven!
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny