„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Porošenko chce převzít zpět kontrolu nad strategickým územím Krymu. Rusové: Raději to nezkoušejte

Autor: Testosteron | Publikováno: 18.12.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Ukrajinský prezident Petr Porošenko během setkání se zástupci ukrajinských ozbrojených sil prohlásil, že „každý kilometr ukrajinské země je pro nás nesmírně důležitý“. Hovořil o přípravách Ukrajiny na převzetí kontroly nad osmikilometrovým úsekem Arabatské kosy, která administrativně spadá do Krymské republiky, a je tady z pohledu Moskvy považována za území Ruské federace.

Podle Porošenka díky opětovnému získání zmíněného úseku dojde k fatické demilitarizaci inkriminovaného území, umožní to rovněž kontrolu nad tamější stanicí plynu, a tím zajištění dodávek plynu pro Heničesk v Chersonské oblasti.

V souvislosti s tímto záměrem ukrajinského prezidenta „zdroj ve službách Ruské federace“ rusému portálu „Vesti“ sdělil: „Každý pokus o překročení hranic ze strany ukrajinské armády bude považována za otevřený útok na Ruskou federaci a její svrchovanost. Může to s sebou nést velmi závažné následky. V současné době se na území poloostrova nachází poměrně silné soustředění ruských vojsk. Proto by bylo dobré panu Porošenkovi tyto nepromyšlené kroky rozmluvit. Oficiální hranice mezi Ruskou federací a Ukrajinou nebyly na Krymu pochopitelně ještě vytýčena, ale na Arabatské kose se nacházejí naši pohraničníci, a ti nepropustí nikoho, kromě těch, kteří to činí legálně.

 

Zdroj: dialog.ua, vesti.ru

Klíčová slova: válka  | Rusko  | Ukrajina
6375 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny