„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Na Ukrajině povede sbližování s NATO generál KGB! Dohodne se se „Steklovem“?

Autor: Testosteron | Publikováno: 13.12.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Kyjevská vláda vytvořila 10. prosince Mezinárodní sekretariát pro bezpečnost a civilní spolupráci mezi Ukrajinou a NATO. Jedním z jejích úkolů má mj. být „koordinace kontaktů státních institucí s NATO a bezpečnostními strukturami Evropské unie“.

Do čela nově vzniklé instituce byl dosazen bývalý ukrajinský ministr obrany a premiér Jevhen Marčuk, který v roce 2001 obdržel Řád knížete Jaroslava Moudrého „za významné zásluhy v oblasti posílení bezpečnosti Ukrajiny a plodnou veřejnou a politickou činnost“.

Součástí „plodné veřejné a politické činnosti“ Jevhena Marčuka je rovněž jeho významné působení v strukturách sovětské KGB.

Oficiálně začal pro KGB pracovat v roce 1963. Neoficiálně se ale ví, že ho sovětská tajná služba zverbovala už během studií. Téměř celá Marčukova činnost v KGB zahrnovala práci ve známé 5. správě, která měla na starost „ochranu ústavního pořádku“, tj. rozkrývání ideologických nepřátel.

Marčuk byl ve své práci úspěšný, což se projevilo jeho strmým stoupáním po kariérním žebříčku KGB. Tuto svoji cestu zakončil hodností generála KGB.

Po vyhlášení samostatnosti Ukrajiny v roce 1991 se ujal vedení ukrajinské tajné služby SBU, o kterou se staral až do července 1994.

V prosinci roku 2001 obvinil italský úřad státního žalobce Marčuka z toho, že porušuje embargo OSN ohledně prodeje zbraní do některých zemí světa. Žádné další vyšetřování v této věci však neprobíhalo.

Jevhenu Marčukovi by při jednání s NATO mohlo snad pomoci, že jeho generální tajemník, socialista a účastník zasedání „Bilderbergu“ Jens Stoltenberg byl svého času veden KGB jako „zdroj“ s krycím jménem „Steklov“.

 

Zdroj: ukrinform.ua, segodnya.ua, vg.no, belvpo.com

Klíčová slova: tajné služby  | NATO  | Ukrajina
3994 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ještě v pátek 6. března demonstrovalo v Bruselu několik tisíc mladých lidí v čele s Gretou Thunbergovou za účinnější boj proti klimatickým změnám. Přitom již ke 2. březnu bylo v Evropě hlášeno již 2199 nakažených... Koronavirus jako chřipka, neomarxismus jako mor

euPortal.cz

Řekové našli pod Aténami tunel plný zbraní, zatýkají turecké teroristyČR nezíská dodatečnou víc než miliardu eur z rozpočtu EU, nejedná se o nové prostředky

Eurabia.cz

Koronavirus: USA vyzývají lékaře všech zemí světa, ať v pandemii Covid19 opustí svoji vlast a urychleně jdou léčit AmeričanyNerozumím tomu. EU na nás kašle, NATO na nás kašle, a my stále "plníme závazky vůči spojencům"

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Podpora migrace na západě Evropy kvůli zjevné neochotě migrantů podrobit se omezením, zkomplikuje průběh epidemie. Co se stane, až následná hospodářská krize omezí jejich sociální podporu...Přežije EU pandemii?

ParlamentniListy.cz

Chrliči kravin. Bába od plotny, která díky Milionu „chlívek“ objevila patent na rozum, radí premiérovi! Ivan Vyskočil vstupuje do vřavy v době koronaviru„Zisk je přednější než život důchodce? Za takový názor by se styděla i vyhladovělá hyena!“ Jaroslav Bašta zuří
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny