„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Na Ukrajině povede sbližování s NATO generál KGB! Dohodne se se „Steklovem“?

Autor: Testosteron | Publikováno: 13.12.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Kyjevská vláda vytvořila 10. prosince Mezinárodní sekretariát pro bezpečnost a civilní spolupráci mezi Ukrajinou a NATO. Jedním z jejích úkolů má mj. být „koordinace kontaktů státních institucí s NATO a bezpečnostními strukturami Evropské unie“.

Do čela nově vzniklé instituce byl dosazen bývalý ukrajinský ministr obrany a premiér Jevhen Marčuk, který v roce 2001 obdržel Řád knížete Jaroslava Moudrého „za významné zásluhy v oblasti posílení bezpečnosti Ukrajiny a plodnou veřejnou a politickou činnost“.

Součástí „plodné veřejné a politické činnosti“ Jevhena Marčuka je rovněž jeho významné působení v strukturách sovětské KGB.

Oficiálně začal pro KGB pracovat v roce 1963. Neoficiálně se ale ví, že ho sovětská tajná služba zverbovala už během studií. Téměř celá Marčukova činnost v KGB zahrnovala práci ve známé 5. správě, která měla na starost „ochranu ústavního pořádku“, tj. rozkrývání ideologických nepřátel.

Marčuk byl ve své práci úspěšný, což se projevilo jeho strmým stoupáním po kariérním žebříčku KGB. Tuto svoji cestu zakončil hodností generála KGB.

Po vyhlášení samostatnosti Ukrajiny v roce 1991 se ujal vedení ukrajinské tajné služby SBU, o kterou se staral až do července 1994.

V prosinci roku 2001 obvinil italský úřad státního žalobce Marčuka z toho, že porušuje embargo OSN ohledně prodeje zbraní do některých zemí světa. Žádné další vyšetřování v této věci však neprobíhalo.

Jevhenu Marčukovi by při jednání s NATO mohlo snad pomoci, že jeho generální tajemník, socialista a účastník zasedání „Bilderbergu“ Jens Stoltenberg byl svého času veden KGB jako „zdroj“ s krycím jménem „Steklov“.

 

Zdroj: ukrinform.ua, segodnya.ua, vg.no, belvpo.com

Klíčová slova: tajné služby  | NATO  | Ukrajina
3643 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Člověk málem přišel o hlavu! Zvířeckoprávním aktivistům se protest vymkl z rukou (+ video)Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!

ePortal.cz

Cítíte ten rozdíl? Na Letné umělci lámali čínské hůlky i rdousili ruského plyšového medvěda. Zazářili nahatí Jarda Hutka a Kačka Jacques Bursíková

euPortal.cz

Dezinformační hra Evropské komise, Věry Jourové a cenzura ministra Hamáčka „Bože můj, to je vůl!“ Mediální expert Štěpánek se vysmál Jiřímu Drahošovi kvůli Číně

Eurabia.cz

53-letá v Německu schytala obohacení od 23-letého imigrantaStudie: Nový Zéland nejlepší muslimskou zemí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Přesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslnéZtrapní se Vojtěch Filip jako přízemní lhář? Filip drží rekord v disciplínách, jak skončit v každých volbách hůř, než jeho předchůdce i on sám v těch předchozích, a jak se z debaklů vylhat na cizí konto

ParlamentniListy.cz

Kdo má víc? Výborný to změřil Babišovi se Sobotkou. Premiéra nepotěšil„Vy sluníčkáři, nelžete už!“ Co Okamura nestihl říct v ČT, protože ho ustřihli kvůli Kalouskovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny