„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Další svědectví Jiřího Wolfa: 17. listopad byla akce StB

Autor: Jiří Wolf | Publikováno: 17.11.2016 | Rubrika: HISTORIE
Ilustrace

Přímý účastník 17. listopadu 1989 v Praze na Národní třídě Jiří Wolf, politický vězeň, který odseděl 9,5 roku, vzpomíná bez jakékoliv cenzury na tento bolševický podvod, který pokračuje do dnešního dne a hodiny!
 
Našel jsem fotku - momentku - z Václaváku. Je z rána, kdy jsem pálil Rudé právo. Pod sochou jsem potom dal velkou papundeklovou krabici na peníze a do večera získal 30 tisíc, což byla na tu dobu velká finanční částka. Sehnal jsem čtyři studenty a oni
roztáhli zakrvácenou vlajku z Národní třídy a tu vlajku nosili roztaženou - podobně jako ve Španělsku sbírka na Granadu - a lidé do vlajky vhazovali peníze. Ty peníze se potom na vysoké škole DAMU použili na jídlo, čaj a pití pro stávkující studenty.
 
Dnes se dívám na televizi o 17. listopadu. Pořad BBC. Monika Pajerová tam říká, že z Albertova šlo na Národní třídu 80 tisíc vysokoškoláků! Málem jsem spadl ze židle! Jestli šlo 3 tisíce, tak to bylo moc a většina demonstrantů ale nebyli studenti vysokých škol, ale
učňovská mládež a střední generace pražanů. Ani jeden z pozdějších studentských vůdců - všichni členové SSM - neříkali do pořadu pravdu o tom, že ta akce na Albertově byla povolena a byla pod záštitou právě SSM. Podobně jako podzimní akce na Kampě u zdi Johna Lennona. Také to bylo pod SSM!
 
Pořad televize BBC byl neobjektivní, přesně tak, jak ho chtělo Česko mít, plné hrdinů atd. Vůbec nebyla slyšena druhá strana, tedy soudných lidí, kteří měli zájem o pravdivé vysvětlení zákulisí celého toho podvodného sametu. Takové lidi pro BBC naši vyřvaní hrdinové před kamerou prostě nepozvali, poněvadž se to nehodilo.
 
V srpnu tohoto roku navštívil Česko televizní - dokumentační - štáb z Austrálie. Chtěli se dopátrat pravdy o celém pozadí slavného sametu. Kdo hledá, ten také najde a oni opravdu v Česku našli pamětníky, kteří před kamerou mluvili, bez pathosu o celé té šaškárně. Štáb nechtěl slyšet klišé o sametu, spousty oficiálních lží a o podvodu plně v
režii StB, ale chtěl se dopátrat pravdy. Mluvil P. Cibulka, J. Gruntorád, také já, atd. Až bude film hotov, bude nabídnut Česku. Věřím, že ani v jedné naší televizni stanici se neobjeví!
 
***
 

Po roce 1989 pátralo hodně lidí, kam se poděla zakrvavená státní vlajka z Národní třídě, do které se nechal zabalit  "mrtvý" student, poručík StB  Ludvík Zifčák.  Marné bylo pátrání hledačů  tohoto pokladu  doma v Československu.  Tento atribut, symbol naší státnosti, se nenalézá na území České republiky, ale  je uložen daleko za hranicemi české země. Daleko až za mořem, až ve slunné Californii, a je uložena na nejčestnějším  místě v aule,  v jedné z mnoha prosklených vitrín Stanfordské univerzity. Pod  vlajkou je připsáno  věnování   od studentů  Pražských V.Š. za projev morální podpory v době generální stávky. Vlajku jako dar od studentů z Prahy přivezl z Československa Jiří Wolf, kterého  studenti této univerzity adoptovali  jako svého vězně svědomí. A jak jsem k této vlajce přišel?

O tom už jsem psal mnohokrát a tak jen ve zkratce. Ráno 17. listopadu jsem byl zatčen a držen ve II. patře  služebny SNB za Palácem kultury na Pankráci, abych nemohl narušovat poklidnou demonstraci, která byla organizována  SSM pod  patronací StB! 
 
 
Jiří Wolf při demonstraci na Václavském náměstí
 
Propuštěn jsem byl až po vyprovokované akci StB na Národní třídě. Tři hodiny dopředu  mi dva hlídači StB v kanceláři prozrazovali, co se bude na Národní třídě všechno díti. Z toho jsem okamžitě pochopil, že všechno kolem 17. listopadu bylo dopředu naplánované.
 
Po skončení mlácení demonstrantů na Národní třídě jsem byl okamžitě propuštěn. Utíkal jsem z Vyšehradu na Národní třídu, kde bylo velmi málo lidí. Začal jsem sbírat informace o raněných,  a při této příležitosti jsem u  domu dětské literatury našel zakrvácenou vlajku, ve které měl být zabalen zraněný student, později jsem se dozvěděl ze zprávy od Petra Uhla, že se mělo jednat o mrtvého studenta. Všechny další svršky a zakrvácené hadry jsme s dalšími ochotníky odnášeli za roh kavárny Slávie, kde byl vchod do VŠ - filmaři.
 
Od začátku jsem všude  tvrdil, že v celé věci 17. listopadu se jednalo o  akci StB, ale nikdo mi nevěřil a moje svědectví bylo považováno za fabulaci. Moje uvěznění  na Pankráci za Vyšehradskou branou nakonec potvrdil Alexandr Dubček, který byl od 16. hodiny odpoledne držen ve stejné budově na Pankráci jako já. Dubček byl zadržen ve stanici metra Gottvaldova,  dnešní název je Vyšehrad. Po výstupu z metra na něj čekala StB. Zatčení Dubčeka bylo provedeno na udání jednoho signatáře Charty 77 "knihovník".  StB neměla zájem na tom, aby se Dubček stal hrdinou revoluce, který by na Vyšehradě odvážně a neohroženě mluvil k davu studentů, nabádal mladé lidi ke svržení totalitního  režimu. StB měla totiž v záloze již své hrdiny revoluce.
 

Mé svědectví o připravené provokaci se neobjevilo ani ve zprávě pro F.S.  "O událostech 17. listopadu", a stejně tak o moje svědectví nestála vyšetřovací skupina složená ze studentů. Obě oficiální vyšetřovací skupiny neměly za cíl a úlohu odhalovat pozadí 17. listopadu, ale naopak. Získávat  informace od svědků a všechny  informace, které by měly odhalit pravé pozadí tohoto  podvodu, předávat StB. Tak se důležitá svědectví vůbec nedostávala do tisku a oficiálních zpráv. Zamlčovat, mlžit, likvidovat svědectví všech účastníků 17. listopadu. Kde jsou svědectví všech zraněných, zmlácených...?

Tak všem přeji dobrou noc

Jiří Wolf, jirkawolf@volny.cz
 
 
čtěte také:
 

 

Klíčová slova: pravdoláska  | média  | Havel  | Charta 77  | Česká republika  | historie  | propaganda  | manipulace
18708 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)

ePortal.cz

A takto manipuluje a lže Česky rozhlas o europoslanci Davidovi ....Další úspěch EU: Masívní zdražování plynu ochromuje i produkci potravin v Evropě

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czČas utíká. 20 let už uplynulo ode dne, kdy mrakodrapy Světového obchodního centra, které byly vystavěny tak, aby odolaly nárazu letadel, byly strženy k zemi řízenou demolicí

Eurabia.cz

Rakouský kancléř vyzval EU, aby s Polskem a Maďarskem hrála více fair-playHamburg: Mával izraelskou vlajkou, zlynčovali ho imigranti

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

ParlamentniListy.cz

KSČM není žádná parta hodných strýců, čílil se Jurečka a připomínal Semelovou a GottwaldaAž na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách... Expert na energie vám teď prozradí, kolik si ještě připlatíme
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny