„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Představujeme klan Brzezinských: Jablka nepadla daleko od stromu

Autor: MoonChild | Publikováno: 7.12.2014 | Rubrika: ZA OPONOU
Ilustrace

Zbigniew Brzezinski, šedá eminence americké zahraniční politiky a spolupracovník několika prezidentů USA, je postavou dostatečně známou. Méně se píše o jeho dětech, které, jak se zdá, kráčejí v otcových stopách. A možná sdílejí i jeho cynismus, který např. Zbigniew Brzezinski projevil ve svém článku „Co by Obama měl říct Američanům o Ukrajině“ v časopise „Politico“, kde Ukrajincům doporučoval městskou gerilovou válku, přičemž dodával: „Ukrajinci budou bojovat jenom tehdy, když si budou myslet, že případně dostanou nějakou pomoc ze Západu.“

Syn Mark Brzezinski měl v letech 1999 až 2001 v rámci Rady pro národní bezpečnost za Clintonovy vlády na starost bezpečnostní politiku související s východní Evropou, Ruskem, Balkánem a NATO.

Během prezidentské kampaně Baracka Obamy fungoval jako jeho poradce v zahraničněpolitických otázkách a následně byl v listopadu 2011 Obamou jmenován velvyslancem ve Švédsku.

Mark Brzezinski jako velvyslanec USA vyzval několikrát Švédsko ke vstupu do NATO. Později ve švédském tisku prohlásil, že za daných okolností nemohou USA a NATO zajistit Švédsku bezpečnost, pokud jde o nebezpečí, které opětovně vyvstalo ze strany Ruska.

Třebaže Švédsko není plnoprávným členem NATO, jeho ozbrojené síly se účastnily řady cvičení, které tento pakt letos pořádal. V listopadu 2013 se švédská armáda připojila k armádám všech zemí NATO, a rovněž Finska a Ukrajiny, během vojenských cvičení Steadfast Jazz. V červnu 2014 se Švédi zúčastnili dvou velkých cvičení: Flaming Sword na Litvě a každoročních manévrů BALTOPS.

Druhý syn Zbigniewa Brzezinského, Ian Brzezinski, je v současnosti členem skupiny strategických poradců Atlantické skupiny. Tato „nevládní“ organizace byla založena v roce 1961 byla založena v roce 1961 a k jejím hlavním úkolům patří prosazování zájmů NATO. Ian Brzezinski pracoval v letech 2006 až 2011 ve společnosti Booz Allen Hamilton, která je jedním z největších vykonavatelů zakázek CIA a NSA. Ian byl spoluautorem reportáže „Rozhodující konference NATO“, odvysílané 14. srpna 2014 stanicí CNN. V této reportáži otevřeně prohlásil: „Pakt musí být připraven poskytnout Ukrajině nezbytnou pomoc v podobě armádního vybavení a zbraní, a to včetně protiraketových kompletů a protileteckých střel, a rozmístit na jejím území zpravodajské základy, které by umožnily lepší monitoring stávající situace nejen ukrajinským bezpečnostním složkám, ale také vojenským instruktorům.“

Podobné názory vyjádřil už dříve v článku „Tři způsoby jak může NATO posílit bezpečnost Ukrajiny“, který vyšel 24. března 2014 v deníku „Washington Post“. Zde kromě dodávek zbraní na Ukrajinu a zintenzivnění cvičení radí připomenout Rusům jejich osud v Afganistanu, zapomněl však zároveň uvést k čemu vedlo vyzbrojování tamějších mudžáhedínů ze strany USA.

Třetím dítětem Zbigniewa Brzezinského je dcera Mika Brzezinska, která spolu s bývalým republikánským kongresmanem Joem Scarboroughem uvádí na stanici MSNBC pořad „Morning Joe“, který věnován politickým komentářům. Poměrně častým hostem vysílání je William Kristol, který např. nedávno volal po vyslání dalších amerických jednotek do Iráku.

Vezmeme-li v úvahu aktivity klanu Brzezinských v americké administrativě, médiích a organizacích podporující zájmy NATO, můžeme si být jisti, že všichni členové této rodiny hrají nemalou roli v plánování a uskutečňování agresivní americké politiky.
 

Zdroj: jeznach.neon24.pl, politico.com, washingtonpost.com

Klíčová slova: USA  | imperialismus  | Rusko  | NATO  | Ukrajina
3589 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Jak chce EU a Německo postavit Rakousko do latě kvůli jeho vztahům k RuskuŠestnáctiletou dívku z Terezína dnes kolem poledne znásilnil na poli u Lukavce v Ústeckém kraji africký migrant!

Eurabia.cz

Díky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v MnichověJak Salvini «obrátil» katolické voliče?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pozor! Klaus ml. není Okamura. Obří chyba ODS. Po týdnu máme pět tisíc příznivců, říká koordinátor Mánek z TrikolóryOkamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny