„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Seruti komentuje: Americký senátor (pravděpodobně nebezpečný psychopat) McCain nazval Orbána „neofašistickým diktátorem“. Otočí se „naši“ američtí agenti v čele s Romanem Jochem na povel k Maďarsku zády?

Autor: Antonín Seruti | Publikováno: 4.12.2014 | Rubrika: MYSLÍM SI
Ilustrace

Na stránkách FreeGlobe jsme se už věnovali tomu, jak si Obamova administrativa brousí zuby na maďarského premiéra Orbána. Zatím spíš jen tak štěká, ale z vlastní zkušenosti vás mohu ujistit, že přísloví „pes, který štěká, nekouše“ musel podle všeho vymyslet nějaký blbec nebo přinejmenším naprostý antikynolog. Na nějaké to rafnutí asi brzo dojde.

Zatím ale nejhlasitější zahafání přišlo ze strany republikánského senátora a neúspěšného kandidáta na prezidenta Johna McCaina, který v úterý označil na půdě senátu USA maďarského premiéra Viktora Orbána za „neofašistického diktátora“.

Stalo se tak během jeho vystoupení, ve kterém protestoval proti jmenování Colleen Bellové velvyslankyní v Maďarsku. Oprávněně jí vyčítal, že jedinou její kvalifikací je, že finančně podporovala Obamovu prezidentskou kampaň. Dokonce ani neocenil její zásluhy pro lidstvo, kdy jako producentka výživného seriálu „Báječní a bohatí“ pomáhala prostřednictvím televizních přijímačů dojít páriům všech zemí k poznání, že nejsou báječní, natož bohatí. (Dobře jim tak, nemají se na takové koniny dívat.)

McCainovi vadí, že se Maďarsku nedostane řádně kvalifikovaného a zkušeného zástupce USA, který by dokázal pomoci tamějšímu utiskovanému lidu, strádajícímu pod knutou zvrhlého rusofila. To především vyčítá prezidentovi Orbánovi, prohlásiv o něm, že se „tulí k Vladimíru Putinovi“ a „zavádí nedemokratické postupy podle, jak se zdá, svého vzoru Vladimíra Putina“.

Hlavní vyjádření, které vzbudilo rozruch, však znělo: „Máme zde národ, který je na pokraji odevzdání své suverenity neofašistickému diktátorovi lezoucímu s Putinem do postele, a my se chystáme poslat jako velvyslance producentku ‚Báječných a bohatých‘.“ (Za kostrbatý, téměř doslovný překlad se omlouvám, ale jak uvidíme dále, má to svůj důvod.)

Myslíte si, že USA sledují své vlastní zájmy? Ach, jak přízemní! Jasně přeci vidíme, že senátorovi McCainovi jde o zájmy maďarského národa! Potíž je ale v tom, že tento národ už po několikráte drtivou většinou Orbána volil. Nevadí, stal se obětí neofašistické propagandy. Pomožme mu prozřít.

Ovšem i zde naráží dobrosrdečný úmysl USA na překážky, před kterými varoval sovobodomilný republikánský senátor: „Maďarský premiér se distancuje od hodnot většiny národů Evropské unie. Pan Orbán řekl, že nevládní organizace, které dostávají peníze ze zahraničí, musejí být ‚monitorovány‘, protože je považuje za agenty cizích mocností. Mluvíme zde o National Democratic Institute, Freedom House a dalších. Říká o nich: ‚Nemáme co do činění s představiteli občanské společnosti, ale placenými aktivisty, kteří se zde snaží prosadit cizí zájmy.‘ Skvělé!“

To, že se maďarský premiér distancuje od hodnot většiny národů Evropské unie, mne pochopitelně naplňuje nejhlubším děsem a obavami o Všehomír, ale zarážejí mě další senátorovy věty. Co mu vlastně vadí? Copak jím zmíněné organizace neprosazují cizí, tedy americké zájmy? Copak jejich pracovníci, aktivisté, nejsou placeni? Nota bene, v době internetu není zas až tak těžké zjistit, že obě USAlibé instituce dostávají peníze na svou činnost mj. z velké části od vlády USA. Jedná se ze strany pana McCaina o nehoráznou drzost, nebo nebetyčnou blbost?

Možná je problém v tom, že maďarský národ „neodevzdává svou suverenitu“ USA?

Jsem zvědavý, jak si se současnou politikou USA poradí „naši“ američtí agenti. A slovo „agenti“ neberte jako nějakou urážku, prostě někdo sbírá známky a jiný prosazuje s klidným svědomím v zemi svého pobytu cizí zájmy. Myslí to dobře a bezesporu upřímně.

K jistému pnutí musí dojít např. v mysli Romana Jocha, který se dosud docela otevřeně a statečně zastával premiéra Orbána. Na druhou stranu zdejší domorodce přesvědčoval o ostrovtipu a politické vyzrálosti Johna McCaina. Uvidíme, k jakým závěrům dospěje. Doba je zlá, snad mu přijdou ze zámoří potřebné notičky. Jenom by si měl dát pozor, aby se veřejně neblamoval jako v případě zbraní hromadného ničení nebožtíka Saddáma Husajna. Do dnes totiž tvrdí, že se našel jistý nebezpečný šroubek, který by za použití křížového šroubováku z ruské oceli a s vyvinutím vpravdě medvědí síly mohl být použit k výrobě infernálního stroje. Asi mu nepřišel aktualizovaný tahák. Ta pošta!

Hermeneutické hrátky

Už se začaly objevovat výklady, že senátor McCain neměl „neofašistickým diktátorem“ na mysli“ Viktora Orbána, ale „jeho vzor“ Vladimíra Putina.

Uveďme si tedy větu v originále: „Here we are, a nation that is on the verge of ceding its sovereignty to a neo-fascist dictator getting in bed with Vladimir Putin and we’re going to send the producer of ‚The Bold and The Beautiful‘ as the ambassador.“

Mírnitelé (snad potencionálně i Roman Joch) to překládají ve smyslu: „Národ je na pokraji odevzdání své suverenity neofašistickému diktátorovi tím, že leze do postele s Vladimírem Putinem.“

Proč je takovýto výklad mylný:

1. Američtí novináři, včetně Reuters, McCainova slova vztahují na Viktora Orbána. Tedy, abychom to napsali trochu česky: „Národ je na pokraji odevzdání své suverenity neofašistickému diktátorovi, který leze do postele s Putinem.“

2. Jen stěží lze předpokládat, že měl americký senátor na mysli maďarský národ, když hovořil o lezení do postele. Představa téměř deseti milionů Maďarů v jedné posteli s Vladimírem Vladimírovičem Putinem je naprosto šílená! Orgie jsou slabé slovo. Navíc takový kus nábytku by patrně nebyli schopni vyrobit ani šikovní čínští kapitalisté.

3. Senátor McCain na jiných místech označil Orbána za nebezpečí pro demokracii, proto „neofašistický diktátor“ do vyznění celé jeho řeči, respektive dvou vystoupení, zcela zapadá.

Pozn.: Musím přiznat, že mne nemile překvapilo, že senátor McCain, jenž je všeobecně považován za „gay friendly“ republikána, nyní straší celý svět vidinou dvou chlapů, jak spolu lezou do postele. Čeho člověk není schopen z touhy po blahobytu celého světa!

P. S.

Pokud se někomu zdá označení senátora McCaina za latentního nebezpečného psychopata neuctivé, tak jsem toho názoru, že je mnohem uctivější, než označení hlavy druhé země za „neofašistického diktátora“ jenom proto, že se mnou neleze do postele.

Klíčová slova: USA  | demokracie  | Rusko  | Maďarsko
5755 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Ekonomický pád bude větší, než vláda tušíJe to neskutečné, jak je lidstvo nepoučitelné. Posledních sto let to zkoušelo znovu a znovu. Socialismus tuhle a onde, tudy a jinudy. Vždycky se spálilo

euPortal.cz

Migrační lež v záři koronaviru a lenost dekadentního Západu. Kde je ekonomický přínos migrantů? Rychle pryč z Evropské unieSalvini: EU je doupě zmijí a hyen. Epidemie změnila myšlení Italů. Solidarita na bruselský způsob

Eurabia.cz

Děsivé svědectví z Řecka. Muslimští uprchlíci ze rabují a kradou co mohouFeminismus zabíjí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Pražská špína se vypořádala s maršálem, který Prahu uchránil před osudem VaršavyČT v nejvyšším vzepětí své nestrannosti. Zatím vystoupili herec Mádl, kněz Halík, sportovec Hašek a dramatik Svěrák. Další podobní jsou připraveni...

ParlamentniListy.cz

Ladislav Henek: Starců že není škoda? Pro blbečky jsou méněcenná rasa! Svině jsou teď ještě horší. Buď změna EU, nebo se zásobte municíLidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny