„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Lidumil zločincem! Devadesátiletý válečný veterán Arnold Abbott z Floridy byl policií zadržen kvůli tomu, že rozdával jídlo bezdomovcům

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 15.11.2014 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Devadesátiletý válečný veterán Arnold Abbott z Floridy byl policií zadržen kvůli tomu, že rozdával jídlo bezdomovcům. Policejní důstojník mu, podle jeho slov, přitom nařídil odhodit tác s jídlem, jako kdyby se jednalo o zbraň.

Důvodem střetu s úřady je vyhláška, kterou nedávno přijalo zastupitelstvo města Fort Lauderdale. Ta stanovuje, že k rozdávání jídla lidem v nouzi je zapotřebí zvláštního povolení. Místa, kde se takováto charitativní činnost provozuje, musejí být od sebe navíc vzdálena nejméně sto padesát metrů, jakož i sto padesát metrů od obytných budov, a vybavena mobilními toaletami.

Arnold Abbott, který už od 90. let pomáhá bezdomovcům a za tímto účelem založil po smrti své ženy i organizaci „Miluj svého bližního“, se předtím marně snažil získat povolení pro svou činnost od příslušných úřadů.

Spolu s Arnoldem Abbottem byli zadrženi i dva duchovní, Dwayne Abbot a Mark Sims, kteří mu pomáhali. Všem třem hrozí šedesát dní vězení nebo pokuta pět set dolarů.

Abbott je odhodlán ve své činnosti pokračovat. „Vím, že mě zase zatknou, jsem na to připraven,“ sdělil novinářům. Jednání vedení města je podle něj „bezcitné“, úřady „se snaží zamést nejchudší z nejchudších pod koberec“.

Ve Fort Lauderdale, kde žije něco přes 180 000 obyvatel, je podle odhadů deset tisíc lidí bez domova.

 

Zdroj: foxnews.com, Sun Sentinel, Freeglobe

Klíčová slova: USA  | svoboda  | buzerace  | socialismus
3513 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

Jak chce EU a Německo postavit Rakousko do latě kvůli jeho vztahům k RuskuŠestnáctiletou dívku z Terezína dnes kolem poledne znásilnil na poli u Lukavce v Ústeckém kraji africký migrant!

Eurabia.cz

Díky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v MnichověJak Salvini «obrátil» katolické voliče?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Pozor! Klaus ml. není Okamura. Obří chyba ODS. Po týdnu máme pět tisíc příznivců, říká koordinátor Mánek z TrikolóryOkamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny