„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Lidumil zločincem! Devadesátiletý válečný veterán Arnold Abbott z Floridy byl policií zadržen kvůli tomu, že rozdával jídlo bezdomovcům

Autor: Spectrum13 | Publikováno: 15.11.2014 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Devadesátiletý válečný veterán Arnold Abbott z Floridy byl policií zadržen kvůli tomu, že rozdával jídlo bezdomovcům. Policejní důstojník mu, podle jeho slov, přitom nařídil odhodit tác s jídlem, jako kdyby se jednalo o zbraň.

Důvodem střetu s úřady je vyhláška, kterou nedávno přijalo zastupitelstvo města Fort Lauderdale. Ta stanovuje, že k rozdávání jídla lidem v nouzi je zapotřebí zvláštního povolení. Místa, kde se takováto charitativní činnost provozuje, musejí být od sebe navíc vzdálena nejméně sto padesát metrů, jakož i sto padesát metrů od obytných budov, a vybavena mobilními toaletami.

Arnold Abbott, který už od 90. let pomáhá bezdomovcům a za tímto účelem založil po smrti své ženy i organizaci „Miluj svého bližního“, se předtím marně snažil získat povolení pro svou činnost od příslušných úřadů.

Spolu s Arnoldem Abbottem byli zadrženi i dva duchovní, Dwayne Abbot a Mark Sims, kteří mu pomáhali. Všem třem hrozí šedesát dní vězení nebo pokuta pět set dolarů.

Abbott je odhodlán ve své činnosti pokračovat. „Vím, že mě zase zatknou, jsem na to připraven,“ sdělil novinářům. Jednání vedení města je podle něj „bezcitné“, úřady „se snaží zamést nejchudší z nejchudších pod koberec“.

Ve Fort Lauderdale, kde žije něco přes 180 000 obyvatel, je podle odhadů deset tisíc lidí bez domova.

 

Zdroj: foxnews.com, Sun Sentinel, Freeglobe

Klíčová slova: USA  | svoboda  | buzerace  | socialismus
4091 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny