„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Brusel hodlá zakázat zahrádkářům pěstování ovoce a zeleniny…

Autor: Vladimír Kroupa | Publikováno: 22.1.2012 | Rubrika: V BRUSELU
Ilustrace

Ano, je to tak. Po právních úpravách vztahujících se například na domácí zabíjačky přijde řada i na zahrádkáře a produkty vzešlé z jejich činnosti...

Dalo se to čekat, po tom, co se v Bruselu dohodli na omezení možnosti provádět domácí zabíjačky, s tím, že napříště bude až třemi sty tisíci korunami pokuty sankcionován každý, kdo bude provádět zabíjačku veřejně, tedy třeba za konzumační spoluúčasti například pozvaných známých a sousedů. A to všechno mimo jiné i proto, že podle názoru Bruselu takto zpracované maso nemůže v žádném případě vyhovovat hygienickým normám.

Jsou samozřejmě i jiné důvody, k těm se dostanu v závěru svého dnešního zamyšlení.

A jsme u norem, které jsou alfou a omegou veškeré bruselské činnosti. Zlí jazykové prý tvrdí, že oni úředníci sedící v Bruselu a tvořící normy, se bojí i takové neškodné tradiční lidové zábavy, při které se sem tam vykrví nějaký ten pašík. To je samozřejmě nesmysl, proč by se měl někdo v Bruselu bát zabíjačky…?

Ale zpátky k normám.

Na bruselských stolech je prý nová norma, podle které bude napříště zakázáno drobným pěstitelům a zahrádkářům, kteří nebudou mít příslušné certifikáty, registrace a nebudou splňovat ty nejpřísnější hygienické normy a nařízení, pěstovat jakoukoliv zeleninu a ovoce určené ke konzumaci. V tomto případě hodlá zajít Brusel dokonce ještě dál než v případě zabíjaček, u kterých bude povoleno provádění těchto a následná konzumace masa výhradně jen v domácnosti a mezi lidmi z ní. Podle nově předloženého návrhu opatření vztahujícího se na pěstitele ovoce a zeleniny totiž nebudou tito moci konzumovat své vypěstované produkty ani oni sami.

Podle názoru předkladatele nového opatření, Pierra d´Achlarena, z francouzského úřadu pro zemědělství a export, jde prý hlavně o ochranu zdraví občanů EU. Nelze prý přehlížet rizika a nebezpečí, která hrozí u konzumace výpěstků z neprověřené půdy, ve které může být klidně vyšší množství různých škodlivých látek, těžkých kovů a vůbec všelijakých nepěkností, které škodí lidskému zdraví.

Další zlí jazykové sice tvrdí, že d´Achlaren má zájem jen na zvýšení exportu produktů pocházejících z činnosti francouzských dotovaných pěstitelů, ale to je samozřejmě nesmysl.

Je jasné, že Brusel okleštil možnost provádět domácí zabíjačky proto, aby občané z venkova byli nucení kupovat si vepřové v obchodech, a ne aby si drze jedli své vlastní.

Podle mého názoru je třeba vidět všechno v širších souvislostech a nedívat se jen na svůj osobní prospěch, na to, kolik ušetřím když si porazím vlastní prase, jehož maso třeba nabídnu nezodpovědně i sousedům. Oni i já tím pádem nebudeme utrácet za maso tolik finančních prostředků, které ale budou zákonitě v oběhu a na trhu chybět.

A to je špatně.

Věřme Bruselu, že ví co dělá. Nebýt jeho, víte o kolik by bylo na světě méně vykrmených vepřů…? :)

***

Doplněno 20. 1. 2012, v 17 hod.

P.S. - Ač se mi tomu nechce věřit, spousta čtenářů tento můj článek bere vážně. Od jeho zveřejnění denně odpovídám na řadu mailů, ve kterých se mě čtenáři tážou na reference odkud jsem čerpal informace... Tak tedy naplno a se vší vážností - TENTO MŮJ ČLÁNEK JE MYŠLEN JAKO ŽERT A PARODIE NA TÉMA BRUSELSKÝCH ZHOVADILÝCH VYHLÁŠEK, KTERÝMI NÁS TENTO TAK VYDATNĚ KRMÍ. Prosím, aby tedy k němu bylo takto přistupováno. Víte co mě děsí nejvíce? Ne to, kolik lidí tomuto článku věří, ale to, PROČ mu věří. A víte proč? Protože není hovadiny, kterou by lidé ze strany Bruselu nepovažovali za možnou. Tento fakt svědčí o mnohém...

vladimirkroupa.blog.iDNES.cz

Dodatek freeglobe.cz: abyste se ale, pane Kroupo, nedivil:

Do vězení kvůli pěstování zeleniny na vlastním pozemku?

V USA se chystá zákon o zákazu drobného pěstitelství

USA: Za drobné pěstitelství do vězení, za přechovávání semen těžké tresty

Klíčová slova: Monsanto  | EU  | zdraví  | GMO
7844 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!Hrdinové z Antify proti důchodkyni s chodítkem (+ video)Na antirasistické konferenci zakázali bělochům pokládat otázkyGreta není první! Už před 27 lety tleskali světoví potentáti holčičce, která nechtěla dýchat vzduch a kupodivu dodnes blahobytně žije (+ video)

ePortal.cz

Rebelie lhářů. Vzpoura proti neexistujícímu „šestému masovému vymírání“ODS na cestě od modré k červené. K tomu můžeme ještě přičíst návštěvu předsedy ODS Petra Fialy v Řeporyjích, kam přijel podpořit místního hulváta Pavla Novotného

euPortal.cz

Další šílenosti, které se dějí ve Čtvrté říši Angely Merkelové. Každý, kdo je v Německu proti imigraci, je automaticky označován za „rasistu“ či „pravicového extremistu“...Tajné služby: Vyšší forma diplomacie? Náš významný zpravodajský důstojník o tom byl přesvědčen. Bývali špióni statní jonáci! Poslední Polreichova "zpráva o stavu světa"

Eurabia.cz

V Brně na ZŠ Vejrostova propagují dětem lásku k islámu!Erdogan hodil Trumpův dopis do koše, z Německa udělal blbečka

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Rasputina na PutinaŽe Praha volí jako rozšířený ústav pro choromyslné, je věcí známou a ostatním lidem českým , moravským i slezským svorně proklínanou

ParlamentniListy.cz

Zeman zklamal Bakalovy novináře. Také ty z ČT, kvůli penězům. „Naprdne“ i RychetskéhoHulvát Zeman říká ku*da. Ondráček je zm*d. Jsem Ježíš, anděl pravdy. Pavel Novotný vytáhl šibenici a vytočil Drtinovou
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny