„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Připravovaný zákaz "extremistické mluvy" bude zákonem k vynucení politické korektnosti

Autor: odjinud | Publikováno: 4.11.2014 | Rubrika: OBČANSKÉ SVOBODY
Ilustrace

Ukázalo se, že pravidla, která oznámil ministr vnitra k boji proti zahraničním extremistům, jako jsou islamističtí fundamentalisté typu Boko Haram či ISIS, by místo toho mohla v Británii posloužit k potlačení legitimně zastávaných náboženských a společenských názorů křesťanů nebo i ateistů. O Vyhláškách k potlačení extremismu (EDO) se v září diskutovalo na konferenci Konzervativní strany jako o moderní formě zajištění kontroly nad schopností extremistů získat veřejnost pro svou záležitost tím, že se objevují v televizi nebo v tisku. Podobné restrikce byly zavedeny i v minulém století během vnitřního britského konfliktu v Severním Irsku, kdy na postavy ze Sinn Féin a z dalších zapojených skupin byl zaveden 'zákaz vysílání', který jim zabraňoval mluvit v televizi a v rádiu.

 

Nové EDO půjde ještě dále a zabrání extremistům i v používání sociálních médií jako Twitter, Facebook a YouTube, vysílání v televizi nebo i veřejné protesty bez povolení vlády.

V tom, co konzervativní ministr George Osborne v dopise volebnímu obvodu, který viděl Daily Telegraph, psal o zákonech, které by se v současnosti měly vtělit do volebního manifestu Konzervativců, učinil několik znepokojivých odhalení. Ministr psal, že tyto zákony nejenže zastaví islamistické extremisty, proti kterým v současnosti bojuje jak doma, tak v zahraničí, ale bude usilovat i o "odstranění extremismus ve všech jeho formách," když se bude konkrétně zaměřovat i na lidi s nevkusnými názory, kteří však neporušují žádný zákon.

Ministr v dopise uvedl, že těchto příkazů bude použito, aby bránili lidem ve vysílání názorů, které "ospravedlňují nenávist" proti lidem z důvodů jako náboženství, sexuální orientace, pohlaví a postižení, čímž v podstatě mimo zákon postaví ty vášnivé debaty o některých z dnešních nejžhavějších témat.

Křesťanský institut, tj. nátlaková skupina, která pracuje na ochraně křesťanů před nežádoucím vměšováním vlády, je k tomuto kroku kritická. Náměstek jejich ředitele Simon Calvert, když o této záležitosti mluvil, řekl, že do tohoto na cokoliv aplikovatelného zákona by mohlispadnout i křesťané s tradičními názory na sňatky homosexuálů, nebo i ti, kdo nepřijímají náboženský pluralismus.

Řekl: "Kdokoliv, kdo vyjádří názory, které nejsou považovány za zcela v souladu se Zákonem o rovnosti, by se mohl ocitnou v řadách těch, co jsou naroveň Anjem Choudary, Islamistickému státu nebo Boko Haram."

S poukazem, že 'nenávist' je subjektivní a jde o slovo, se kterým se zcela svévolně žongluje, Calvert řekl: "Kolikrát denně ti intelektuálně líní političtí aktivisté obviňují své oponenty z 'šíření nenávisti‘ ... Dělají to levičáci, dělají to pravičáci, dělají to liberálové, dělají to konzervativci úplně rutinně."

Použijí-li soudci jako vodítko seznam tisíce příspěvků na Twitter obviňujících ať už ateisty nebo evangelisty ze 'šíření nenávisti', tak mohou snadno rozhodnout, že je zapotřebí EDO... Tohle je šílený nápad - a je třeba, aby ho Konzervativci zahodili jako horký brambor, než se o něj spálí."

Národní sekulární společnost, což je skupina, která existuje, aby "zpochybňovala náboženská privilegia", nemá obvykle s Křesťanskými institucemi mnoho společného, teď však vypadá, že jejich názor podporuje. Jejich mluvčí řekl: "Rozhodování o tom, co jsou 'škodlivé aktivity extremistických jedinců, kteří šíří nenávist,' je bez přesné právní definice subjektivní a tudíž otevřené zneužívání, ať už současnou nebo kteroukoliv budoucí autoritářskou vládou."

Konzervativní mluvčí tuto kritiku zavrhl slovy: "Nikdy jsme neusilovali o omezení mírumilovných protestů nebo svobody projevu, pokud neporušuje zákon, " avšak tento zákon se zaměřuje proti těm, kteří zákon neporušili, jen se zapojili do toho, čemu někdo subjektivně říká 'nenávist', kde nejsou kritéria provinění jasná.

Toto není v posledních týdnech poprvé, kdy se Křesťanský institut vyslovil proti zákonům údajně zaváděným k porážce islamismu, které se ale obrátily proti britským křesťanům. Breitbart London už minulý měsíc referoval o nových předpisech k vnucení "britských hodnot" do státních škol poté, co bylo skandálu 'Trojského koně' zneužito ke stíhání křesťanské školy, která se provinila proti životu podle 'moderních' britských hodnot tím, že na vyučování nepozvala muslimského imáma. Vládní mluvčí řekl, že změna těchto pravidel je podstatná k zajištění toho, že britská mládež opouštějící školy bude "dobře připravená" pro "život v moderní Británii".

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: breitbart.com

www.ac24.cz

 

Klíčová slova: politická korektnost
2939 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Chaluhy, třeste se! Bílí dredaři ve skutečnosti šíří rasismus. Taková je dikce nového stupně politické korektnosti (+ foto)Ruské špičky: USA nemají prostředky k nátlaku na politiku RuskaEuroopilec Juncker si užívá za naše peníze! Vůbec se s tím nemazlí. Podívejte se, jak si žije šlechta, poddaníBrutalita francouzské policie. Milovníci demokracie mlčí, není to v Rusku (+ foto)Neuvěřitelná epidemie útoků kyselinou! Policie si neví rady. Další kulturní obohacení Evropy

ePortal.cz

Jan Palach nebyl hrdina. To opravdu neRazítkovací mánie snad nikdy neskončí

euPortal.cz

Mladý Klaus natvrdo promluvil o tom, jak feťáky z Kliniky podporoval Babiš...V minulosti Kliniku podpořil Andrej Babiš a dokonce hrál roli při jakési provizorní užívací smlouvě, za což byl tehdy levičáckými kruhy adorován

Eurabia.cz

Jak muslimové skrývají svou agresivitu za obviňování druhých z perzekuce muslimů Anketa: Měl by se zpřísnit azylantský a cizinecký zákon? 92% (!) ano. Hlasujte!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...Přemrštěné náklady nekončící války mohou vést k tomu, že Spojené státy budou muset překonat pocit ponížení a z Afghánistánu se stáhnou. Už dnes Čína, Rusko a Indie přebírají v oblasti politickou inciativu

ParlamentniListy.cz

Tohle je smrtelné. Blíží se k TOP 09. A Petříček do vedení? Ne! Bývalý vysoký funkcionář ČSSD jde do akceRodinu tvoři máma, táta a děti! Senátor Valenta je pobouřen tím, co ČT pustila dětem
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny