„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Putin: "Vítězové" studené války se rozhodli změnit celý svět ve svůj prospěch. USA chtějí vytvořit obraz nepřítele

Autor: odjinud | Publikováno: 25.10.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

 

Prezident, během svého projevu v Soči na zasedání Mezinárodního diskuzního klubu Valdaj, vyzval, aby, v souvislosti se změnou světového pořádku, nebylo zapomenuto, čemu nás učí dějiny. To může přivést k lokálním konfliktům nebo válce.

Vzniká dojem, že "vítězové" studené války se rozhodli změnit celý svět ve svůj prospěch. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin, když komentoval americkou politiku.

Putin vyjádřil přesvědčení, že tento mechanismus "brzd a protivah," který minulá desetileté těžce vznikal, často velmi problematicky, by neměl být zničen.

Podle jeho slov je třeba provést rozumnou rekonstrukci, adaptovat se k novým reáliím systému mezinárodních vztahů. "Avšak USA, kteří se vyhlásily vítězem studené války, sebejistě, jak se mi zdá, si myslí, že to není potřeba," uvedl ruský lídr.

Západ, pokud nepodporoval, tak alespoň zavíral oči před invazí mezinárodních teroristů do Ruska a Střední Asie. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin na zasedání Mezinárodního diskuzního klubu Valdaj.

Podle jeho slov, monopolistický diktát a vnucování svých šablon mělo přímo opačný efekt. "Místo řešení konfliktů došlo k jejich eskalaci. Místo suverénních, stabilních států se rozšiřuje prostor ovládaný chaosem," uvedl.

Zásah Západu přivedl Libyi na pokraj rozpadu, tato země se stala výcvikovým táborem pro teroristy, prohlásil ruský prezident.

Sankce narušují základy mezinárodního obchodu, pravidla WTO, principy nedotknutelnosti soukromého majetku a podrývají liberální model globalizace. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin.

"Sankcemi se nás snaží svést k sebeizolaci, ale my se neplánujeme uzavírat před světem," uvedl na Valdajském fóru.

Putin zdůraznil, že se Rusko necítí dotčeno ekonomickými sankcemi, které jsou politicky motivované a nebude Západ prosit o blahosklonnost.

 

Ruskými prioritami jsou zlepšování demokratických institutů a otevřená ekonomika. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin.

Ruský prezident také uvedl, že aktivizace spolupráce Ruska s asijskými partnery neznamená, že se Moskva odvrací od Evropy.

 

Spojeným státům je jedno, kdo v jejich propagandě nahraní SSSR jako hlavního oponenta. Jestli to bude Írán, jako země usilující o jaderné technologie, Čína jako nejvýkonnější ekonomika na světě, nebo Rusko jako jaderná velmoc.

Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin.

Podle jeho slov, nyní jsou opět vidět pokusy "rozdrobit svět", vytvořit obraz nepřítele, jako za studené války.

 

Pokusy použít sílu k řešení situace na jihovýchodě Ukrajiny jsou cestou do slepé uličky. Takový názor vyjádřil ruský prezident Vladimir Putin na zasedání klubu Valdaj.

Podle jeho slov, pouze po zastavení války bude možné hovořit o obnovení dialogu mezi Kyjevem a Donbasem.

Prezident zdůraznil, že Rusko vystupuje za úplné dodržení minské dohody všemi stranami - i domobranou i vládními silami.

Putin uvedl, že odmítání Kyjeva řešit problém prostřednictvím jednání je jedním z klíčových problémů.

 

Ruskými prioritami jsou zlepšování demokratických institutů a otevřená ekonomika. Prohlásil to ruský prezident Vladimir Putin.

Podle jeho slov Rusko aktivně spolupracuje se svými kolegy z Euroasijské ekonomické unie, Šanghajské organizace pro spolupráci. BRICS a dalšími partnery. "Cílem je rozvoj vztahů mezi státy a ne jejich oddalování," uvedl Putin.

Jak zároveň dodal, Rusko se nepokouší obnovit impérium, neusiluje o omezení suverenity svých sousedů a nepožaduje výluční místo ve světě. "My zkrátka chceme, respektováním zájmů ostatních, aby i naše zájmy byly brány v potaz a aby naše pozice byla respektována," prohlásil ruský lídr.
 

 http://czech.ruvr.ru

Klíčová slova: Rusko
3684 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Íránský útok na tankery? Japonci zpochybňují americkou a saúdskoarabskou propaganduDvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volíČetba knih způsobuje změny v mozku!Svět se mění. K lepšímu? Pride 1959 vs Pride 2019

ePortal.cz

Naprosto neuvěřitelné vyjádření ministra vnitraRobinson musí zmizet. Je málo pokrokový

euPortal.cz

V devadesátých letech probíhal poměrně ostrý boj mezi dvěma skupinami: a) havlisté chtěli všechno rozdat nadnárodním korporacím, b) klausovci chtěli vytvořit vrstvu domácích podnikatelů a národní kapitalismusPokud by nebyl ministrem vnitra Hamáček, tak standardní ministr vnitra by měl po německé vládě požadovat vysvětlení, proč z Německa vyhoštěný imigrant znásilňoval v ČR

Eurabia.cz

Díky infiltraci bavorských mešit českou antiislamistkou Křížkovou jsme potvrdili propojení pražských islamistů na ty v MnichověJak Salvini «obrátil» katolické voliče?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

ParlamentniListy.cz

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílajíLhal primátor Hřib? A bojová porada Čižinského s Minářem před Letnou, máme FOTO
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny