„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Dopisy Putinovi

Autor: Bohumil Šourek | Publikováno: 21.9.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Národní demokracie byla jediná politická strana, která již brzy po svém vzniku vydala své první prohlášení k situaci na Ukrajině. Upozorňovala v něm na vměšování do vnitřních záležitostí suverénního státu ze strany EU a USA a varovala před neuváženými činy. Následovaly další prohlášení, články jednotlivých členů a akce, které reagovaly na eskalaci situace.

Národní demokraté však dodnes zůstali ve svém kritickém stanovisku vůči masivnímu vměšování EU a zejména USA včetně odporu k označování Ruské federace jakožto agresora zcela osamoceni. Lži a manipulace rozšiřované Spojenými státy bez předkládání jakýchkoli důkazů jsou českými politickými stranami, následovány „českými“ médii hlavního proudu, vesměs poslušně přejímány a lokajsky papouškovány. Registrujeme pouze jednotlivé politiky napříč stranami, kteří si zachovali zdravý rozum a dokážou se v nastalé situaci orientovat.

Varujeme před zaváděním a rozšiřováním nových a nových bezdůvodných sankcí vůči Ruské federaci, jejichž důsledky dopadnou především na Evropu. Nemůžeme mlčet a důrazně varujeme před válečnickými choutkami USA.
 

V závěru vyjadřujeme radost z úspěchů novoruských domobranců a gratulujeme jim i k současnému uzavření příměří. Jistě všichni s ulehčením přijímáme zprávu, že se nevyplňuje agresivní scénář, s takovým úsilím protlačovaný americkými jestřábi v závěsu s jejich eurounijními poskoky a že nebezpečí hrozící války se snížilo. Nacisty řízené Ukrajině ovšem nevěříme. Je třeba zachovat bdělost. Přesto doufáme, že příměří se změní v trvalý stav a obyvatelé Novoruska se budou moci brzy vrátit k normálnímu a samostatnému životu.

Přihlašujeme se plně k dopisu holandských intelektuálů prezidentu RF Vladimíru Putinovi, omlouvajících se panu Putinovi za postoj holandské vlády k sestřelení letadla MH17 a přihlašujeme se i k dopisu, který byl zveřejněn na internetu s URL http://dearputin.com/ a který k dnešnímu dni podepsalo více jak 30 000 lidí z celého světa. Doporučujeme všem českým vlastencům, aby rovněž připojili svůj podpis. (Oba dopisy uvádíme v českém překladu níže.)
Obracíme se na české občany: nedopusťte rozpoutání nového světového konfliktu, nedopusťte eskalaci sankcí vůči Rusku!

Dva dopisy prezidentu Putinovi
 

1.
Vážený pane prezidente Putine,
prosíme Vás, abyste přijal naše hluboké omluvy za mnoho lidí v holandské vládě a médiích. Fakta, která se týkají MH17, jsou upravována, aby pošpinily Vás a Vaši zemi.
Jsme pouze bezmocnými přihlížeči a svědky toho, jak západní mocnosti v čele s USA obviňují Rusko ze zločinů, které spáchaly ony samy. V naší společnosti potřebujeme důkazy, abychom mohli vznést obvinění. Způsob, jakým jste Vy i Váš národ obviňováni ze zločinů, pro které neexistuje důkaz, je nespravedlivý a zavrženíhodný.
Zachránil jste nás od konfliktu se Sýrií, který by mohl vést k další světové válce. Z masového vyvražďování nevinných Syřanů teroristy cvičenými USA a placenými Saudskou Arábií byl obviněn Assad. Západ tak doufal, že se veřejnost proti Assadovi obrátí.
Nedlouho poté západní mocnosti postavily a ozbrojily „opozici“ na Ukrajině, aby mohli udeřit proti legitimní vládě v Kyjevě. Pučisté, kteří převzali vládu, byli velmi rychle uznáni západními vládami a byly jim poskytnuty půjčky z našich daní, aby mohli podpořit jejich novou vládu.
Lidé Krymu s tím nesouhlasili a ukázali svůj nesouhlas nenásilnou demonstrací. Neznámí ostřelovači a násilí ze strany Ukrajiny však přeměnilo tyto demonstrace v požadavek o osamostatnění se od Kyjeva. Jestli podporujete tyto separatisty, anebo ne, je nepodstatné v porovnání s očividným imperialismem západu.
Rusko je bezdůkazně obviňováno z dodávání zbraní, které údajně zapříčinily havárii letu MH17, což si západní mocnosti dávají jako důvod, proč ekonomicky na Rusko tlačit.
My, probuzení občané západu, kteří vidíme lži a machinace našich vlád, se Vám proto omlouváme za to, co se provádí pod naším jménem. Je bohužel pravda, že naše média ztratila nezávislost a pouze tlumočí to, co je jim řečeno shora.
A právě kvůli tomu si lidé ze západu nemohou udělat čistý obrázek o realitě a jsou neschopni držet své politiky na uzdě.
Naše naděje doufají ve Vaši moudrost. Chceme mír. Vidíme, že západní vlády neslouží lidem, ale pracují na nové světovládě. Destrukce suverénních států a zabíjení milionů nevinných lidí je evidentně cenou, která jim stojí za to, aby dosáhly svého.
My, lidé z Nizozemska, chceme mír a spravedlnost. Nejen pro Rusko, ale i s Ruskem. Doufáme, že jsme dali jasně najevo, že holandská vláda mluví pouze sama za sebe, nikoli za nás. Modlíme se, aby naše snahy přispěly k rozpuštění napětí mezi našimi národy.
S úctou,
Prof. Cees Hamelink
 

2.
Vážený pane Putine,
Přijměte prosím naši omluvu za chování našich vlád a médií. Západní národy, v čele se Spojenými státy, se zdají být odhodlány začít válku s Ruskem. Rozumný člověk by poznal hrozné následky takové války a bude dělat vše, co je v jeho silách, aby se jí vyhnul. Ve skutečnosti je to zřejmě přesně to, co děláte. Tváří v tvář nekonečným proudům lží a provokací se vám podařilo udržet Rusko před vtažením do jaderné války.12
Události kolem války na Ukrajině jsou pokrouceny, ukazují-li Vás jako agresora, když fakta jednoznačně svědčí o opaku. Neo-nacistické bandy se dennodenně dopouštějí zločinů proti občanům Novoruska a dostávají politickou a finanční podporu ze strany Západních vlád. Ukrajinská armáda zaútočila na ruská kontrolní stanoviště a města a pravidelně bombardují uprchlíky, kteří se pokoušejí uprchnout ze země. Rusko bylo obviněno ze sestřelení letadla MH17 Malajsijských aerolinií, a to přesto, že důkazy naznačují, že letadlo bylo sestřeleno ukrajinskou armádou. Nabízíte humanitární pomoc lidem Luhanska a jste obviněni z pašování zbraní na Ukrajinu.3
Proč jste terčem těchto lží a provokací? Patologičtí zločinci Západu tlačí na válku s Ruskem, protože potřebují vnějšího nepřítele. Dokud jsou lidé zaměřeni na „ruskou agresi“, neuvědomují si, kdo je skutečně odpovědný za pokles americké ekonomiky a sociálního systému. V Evropě, s její historií brutálních válek, z nichž září arogance a chamtivost, prošli evropští lídři kompletním morálním kolapsem a naivně spadli do linie politiky imperiální agrese USA. Poslední velký prezident Spojených států John F. Kennedy popsal našeho společného nepřítel v roce 1961:
„Čelíme na celém světě monolitickému a bezohlednému spiknutí, které se opírá o tajné prostředky pro rozšiřování sféry svého vlivu na infiltraci namísto invaze, na podvratnou činnost namísto voleb, na zastrašování místo svobodné volby, na noční guerilly místo na armádu viditelnou ve dne.
Jedná se o systém, který povolává obrovské lidské a materiální zdroje do budování pevně propleteného, vysoce účinného systému, který v sobě spojuje vojenské, diplomatické, zpravodajské, ekonomické, vědecké a politické operace… Jeho jednání jsou skrytá a nejsou publikována. Jeho chyby jsou tiše pohřbívány bez hlavních titulků. Jeho odpůrci jsou umlčeni, nikoli chváleni. Na výdaje se nikdo neptá, žádná fáma se netiskne, žádné tajemství prozrazeno.“4
Od té doby byla vláda Spojených států a dalších západních zemí infiltrována tímto „bezohledným spiknutím“. I když nemusí být nutně jednotné, věříme, že jeho představitelé myslí a jednají bez břemene normálního lidského svědomí. To je důvod, proč jsou ochotni obětovat životy milionů nebo miliard lidí. Dodávají Izraeli zbraně, které se používají pro velkoobchodní porážku tisíce Palestinců. Militarizují na svou ochranu policii v místech, jako je Ferguson, Missouri, aby zvýšili svou moc nad lidmi. Lžou, aby nastartovali války, které berou životy milionů lidí, aby posílili svou politickou moc. Jsou hodni opovržení.56
Stejně jako JFK máte vojenské zkušenosti, takže jste vázán smyslem pro povinnost chránit lid v Rusku a sloužit mu. Zdá se, že stejně jako on si uvědomujete šílenost jaderné války, a sloužíte míru.7 Neschvalujete americké imperiální ambice a snažíte se podkopat je bez zapojení do přímého vojenského konfliktu. Namísto toho Rusko rozvíjí užší vztahy s mnoha zeměmi prostřednictvím organizací jako BRICS, odpouští staré dluhy a pracuje se svými partnery k dosažení cílů, jež slouží zájmům lidí. Myšlenka mezinárodního partnerství byla nazývána multipolárním přístupem a ostře kontrastuje s unipolární, imperialistickou politikou USA, při které jsou zdroje všech zemí ovládány ve prospěch hrstky mocných, a na úkor všech.
Odmítáme chtivost, nenávist a touhu po moci, zřetelnou u našich „vůdců“. Jsme pobouřeni a zděšeni zabíjením miliónů nevinných lidí ve jménu svobody a sebeobrany. Chceme mír a spravedlnost pro všechny lidi. Chceme skutečný a trvalý mír, ten druh míru, o jakém kdysi JFK mluvil:
„O jaký druh míru usilujeme? Ne o Pax Americana prosazovaný po světě americkými válečnými zbraněmi. Ne o mír hrobu nebo bezpečnost otroka Mluvím o skutečném míru, o míru, který činí život na zemi hodný života, o míru, který umožňuje lidu a národům růst a doufat a vybudovat lepší život pro své děti, nejen o míru pro Američany, ale o míru pro všechny muže a ženy, nejen o míru v naší době, ale o míru navěky.“8
Skutečný mír a spravedlnost jsou nemožné, dokud bude „nemilosrdné spiknutí“ vládnout ve Spojených státech a v jeho stínu v dalších zemích. Modlíme se, abychom prostřednictvím našeho společného úsilí porazili mocné hladové a bezohledné zločince, kteří se snaží nás všechny zotročit. Modlíme se, abychom místo toho podporovali skutečný mír, který dává hodnotu životu na Zemi.
S pozdravem,
http://dearputin.com/#sign


 

Klíčová slova: USA  | válka  | Rusko  | NE Bruselu - Národní demokracie  | Ukrajina
4397 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny