„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Bill Gates nakoupil 500 tisíc akcií Monsanta

Autor: FreePub | Publikováno: 18.1.2012 | Rubrika: ZISKY & ZTRÁTY
Ilustrace

Nadace Billa a Melindy Gatesových nakoupila 500 tisíc akcií Monsanta. Monsanto je největší světový výrobce geneticky modifikovaných potravin, které souvisí s mnoha zdravotními potížemi, jako je sterilita a kojenecká úmrtnost.
 

 
Monsanto má už negativní dopady na zemědělství v afrických zemích. Například v jižní Africe v roce 2009 geneticky modifikovaná kukuřice od Monsanta nepřinesla úrodu a stovky zemědělců bylo zpustošeno. Podle Mariam Mayet, environmentální právničky a ředitelky Centra pro biologickou bezpečnost Africe v Johannesburgu, někteří zemědělci utrpěli až 80% neúrodu. Zatímco Monsanto kompenzovalo velké zemědělce, kterým přímo prodalo vadný výrobek, nic nedalo drobným zemědělcům, kterým rozdalo sáčky semen. "Hospodářská síla Gatese spolu s nezodpovědností Monsanta, tvoří nepříliš slibný výhled pro africké pěstitele," řekla Mayet.
 
Agresivní patentová politika Monsanta také monopolizovala kontrolu nad semeny do té míry, že zakazuje farmářům kontrolu nad jejich vlastní sklizní a došlo to tak daleko, že žaluje farmáře až k bankrotu za "porušení patentu". Monsanto bylo vyhlášeno společností roku v časopisu Forbes v roce 2009, i přes jeho historii zemědělského zneužívání. Monsanto také bylo obviněn z ukládání toxického odpadu v obytných oblastech, což způsobilo řadu závažných zdravotních poruch.
 
 
 
čtěte také:
 

Klíčová slova: Monsanto  | technologie  | GMO
5682 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxiTak tohle nedokážete! Greta prý vidí oxid uhličitý pouhým okem!Hrdinové z Antify proti důchodkyni s chodítkem (+ video)Na antirasistické konferenci zakázali bělochům pokládat otázkyGreta není první! Už před 27 lety tleskali světoví potentáti holčičce, která nechtěla dýchat vzduch a kupodivu dodnes blahobytně žije (+ video)

ePortal.cz

Jak Palestinci oficiálně oslavují vrahy a teroristyg

euPortal.cz

Kavárna a Kurdové: Sedmero lží a iluzí. Jak se s tím vším srovnají? Svět je zase naruby. Vše, co si lepšolidé o světě mysleli, byla nepravdaKde asi soudruzi dělají s eurem chybu?

Eurabia.cz

V Brně na ZŠ Vejrostova propagují dětem lásku k islámu!Orbán: Pokud Turecko pustí imigranty, použijeme na hranicích sílu!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Proč si Karel Gott získal národ a proč původní pokus mediálního mainstreamu a některých politiků prezentovat jej jako "rozporuplnou osobnost" skončil fiaskem, trapnými výlevy několika jedincůSmrt fake news

ParlamentniListy.cz

Havel byl renesanční člověk! Udělal pro nás mnoho, říká mladá fotografkaBomba: Xaver vypustil utajované VIDEO semináře o financování ČT. Trapné ticho, výmluvy, chybějící sumy
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny