„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Bojovnice domobrany Olja: nevěděla jsem, že budu tak nenávidět modro-žlutou vlajku

Autor: Přišlo mailem | Publikováno: 30.8.2014 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Když Olja vzpomínala na motivy, které ji přivedly do domobrany Doněcké lidové republiky, tak prozradila, že „poslední kapkou“ pro ni bylo upálení stovky lidí v Oděse USA řízenou vládou na Ukrajině. Přidala se proto k domobraně, aby „hájila svoji půdu“ ohrozenou Západem, USA, NATO a loutkovou vládou Ukrajiny. Kvůli tomu se Olja musela rozejít se snoubencem.

Podíváme-li se na křehkou devatenáctiletou dívku Olju z ukrajinské Gorlovky, tak nás ani nenapadne, že se jedná o zkušenou bojovnici domobrany. Občanská válka na východě Ukrajiny rozbila její mládí. Navzdory tomu nevypadá nešťastná, i když přiznává, že moc čeká na to, až znovu bude mír.

„Poslední kapkou pro mě byla Oděsa (události 2. května), kdy začala USA, EU a NATO podporovaná Kyjevská vláda lidi upalovat zaživa. „Upalují a radují se“, vzpomíná. „Západem fanatizovaná spodina už na Majdanu křičeli, že podřežou celou Východní Ukrajinu. Už tehdy mě to přivedlo do zděšení“, říká Olja.

Do té doby měla Olja jeden koníček – střelbu na střelnici. To stačilo k tomu, aby vzala do ruky zbraň. „Konstrukci a technické podrobnosti zbraní jsem ale neznala. To všechny přišlo se zkušenostmi“, říká.

Ještě před několika měsíci žila Olja v rodném Arťomovsku, městě, které sousedí s Gorlovkou a studovala odbornou střední školu v oboru učitel hudby. Přivydělávali si zprvu jako číšnice a později jako prodavačka.

Potom na Donbas začali útočit individua z Majdanu, které jsou zde považovány za okupanty a nepřátele. Oja se přidala k domobraně, aby „bránila svoji půdu a svůj dům před „lidmi“, kteří nenechají nikoho mluvícího rusky žít“.

Kvůli tomu se dokonce rozešla se svým snoubencem, který se ji pokoušel přesvědčit o tom, že toto není jejich válka, a že bude lepší být stranou.

„Oni říkají, že nechávají na pokoji pokojné civilisty, avšak já jsem na vlastní oči viděla kojící matky, které mučili a rozřezali jim kůži mezi prsty. Viděla jsem, jak do nemocnice ve Slavjansku přivezli dvě bezhlavá těla domobranců“, vzpomíná dívka.

„Vzpomínám si, jak jsme se dostali do Semjonovky a tam jsem zažila strašné představení, kdy jenom jedeš v autě a nemůžeš nic udělat, protože všude kolem tebe padají bomby proamerické Ukrajinské loutkové vlády. Se samopalem nad těmito granáty nezvítězíš. A k tobě běží kluci, kteří stáli na obranných pozicích. Běží a hoří jim oblečení a těla. Nepomáhá ani voda, ani země. Fosforové bomby propalují všechno“, vzpomíná Olja.

Zprvu Olja byla v Arťomovsku v milici domobrany. To ale byl jenom začátek její kariéry. „Potom mě vzali jako doprovod do Slavjansku. Doprovázeli jsme benzínové cisterny, které vezly benzín do Slavjansku. Vozili jsme tam proviant a posily. Jedeš po vesnici v bojové pohotovosti a nevíš, co na tebe přiletí. Bylo to šílené“, prozrazuje dívka.

A brzy musela opustit rodný dům.
„Doprovázela jsem autobus s uprchlíky do Ruska. Na hranicích mi zavolali. Dobře si na ten okamžik pamatuji. Kluci říkali: Arťomovsk jsme opustili. Nesmíš se tam vracet. Zavraždí tě okupanti. Tak jsem se dostala do Gorlovky a zůstala tam“, vypráví Olja.

Olja ve své jednotce odpovídá za disciplínu. Její tři přátelé z Arťomovsku, se kterými odešla k domobraně, jsou již mrtví – zemřeli při obraně civilních obyvatel před fašistickými oddíly proamerické vlády Ukrajiny.

„Máma pláče: co se stane, když i tebe zabijí? Já jí odpovídám, že jsme všichni věděli, do čeho jdeme“, říká dívka.

„Objevil se ve mně nový pocit. Ani tak nejde o obranu země. Jednoduše to je takový pocit pomsty, nebo co… a strašná nenávist. Co všechno jsme tady v Gorlovce uviděli: matku a dítě roztrhal vládními bombami. Vládními granáty roztrhané babičky, které jenom seděly před domem a jedly slunečnicová semínka. Rakety proti chemickému závodu Stirol. My si jich už vlastně ani nevšímáme, jenom se rozčilujeme, že střílejí v noci a nenechají nás vyspat se“.

„Pro mě takový pojem jako Ukrajina už neexistuje“, přiznává. Netušila jsem, že budu tak nenávidět modr-žlutou vlajku a vnímat ji úplně stejně, jako naši rodiče vnímali fašistickou svastiku v roce 1943“, dodala dívka.

Říká, že už si jenom velmi těžko dokáže představit život v míru s Kyjevskými a Západními neo fašisti.. „Doma jsem nebyla už dva měsíce. Dokonce nevím, jak se s tím vším vyrovnám. Myslím, že doma budu mít rozmlácený domov a asi stan“, přiznává.

30. září bude Olje 20 let.

Klíčová slova: USA  | Rusko  | Ukrajina
4400 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?Chtějí zrušit výuku hymny na základních školáchVeganství zachrání naši planetu, tvrdí slavný závodník formule 1. Dostal pádné odpovědi od svých kolegů (+ foto)Švédská vláda ztratila kontrolu nad zemí: 120 pumových útoků za půl roku. Integrace migrantů v praxi

ePortal.cz

Prosíme o pomoc. Buď se budeme bránit, nebo náš svět zanikneRasismus je zpátky a sílí

euPortal.cz

Zapomenutý rozhovor se sestrou Lucií Obrana státu bez funkční domobrany je nemyslitelná

Eurabia.cz

Český antiislám žije! Pomozte nám jej propagovat - nové propagační předmětyUSA vyhlásily EU válku. Hospodářskou. Pompeo si jede koupit východňáry

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Nová ruská ústava Kalousek ví stejně dobře jak to ví generál Flynn, že hnutí Blak Lives Matter je jen dočasnou zástěrkou toho, co má přijít po něm. Což je nová barevná revoluce fašistického střihu

ParlamentniListy.cz

Lékař Rogozov: Stará dobrá Anglie se nenávratně propadá do historie! Demografická proměna společnosti přináší mešity, zahalené ženy na ulicích, odstraňování soch a zavádění rasových kvótExkurze do nitra komunistické strany. Těžce nemocný Kohlíček promluvil: Husák, Bil'ak, Štrougal, Jakeš, Ransdorf...
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny