„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Zatčený odpůrce Pražské Pýchy říká: policisté byli slušní. Věděli, proč protestujeme

Autor: Ladislav Zemánek | Publikováno: 21.8.2014 | Rubrika: U NÁS
Ilustrace

Sexuální menšiny o víkendu po roce znovu obsadily Prahu. V české metropoli se konal festival Prague Pride. Svůj pohled na akci LGBT hnutí sdělil místopředseda strany NE Bruselu – Národní demokracie a publicista, Ladislav Zemánek. Ten byl jedním z protestujících, kteří pokojným způsobem zablokovali trasu sobotního průvodu a byli odvlečeni policií.

O víkendu v Praze vyvrcholil pochodem tak zvaný festival sexuální tolerance Prague Pride. Jaký smysl má, podle Vašeho názoru, taková akce v zemi, která je k různým sexuálním odchylkám téměř absolutně tolerantní?

Pro normálního člověka nemá smysl asi žádný. Ale obrovský význam má pro nepočetnou skupinu lidí, kteří se slabosti homosexuálů snaží využít pro své vlastní cíle. V našem prostředí jsou homosexuálové nástrojem v rukou havlistů. Ti totiž chtějí zničit ty zbytky tradičních společenských norem, včetně tradiční rodiny. K tomu se jim hodí nejrůznější menšiny, tedy i sexuální. Nejprve se snaží přesvědčit samotnou LGBT komunitu, že jejich úchylka je úplně normální, ba dokonce má být předmětem hrdosti a pýchy (odtud název festivalu), a následně za jejich pomoci vnutit tento zvrácený a škodlivý názor celé společnosti. A toto je skutečný smysl Prague Pride a zároveň důvod, proč proti němu vystupujeme.

Musím přiznat, že snad až teď jsem plně docenil význam ruské legislativy, která zakazuje šíření homosexuální propagandy mezi dětmi a mládeží, registrované partnerství i adopce dětí homosexuály. Při pohledu na ty davy poblázněných a zneužitých mladých lidí jsem uznal, že ruský přístup je naprosto správný. Koneckonců jsme ho zahrnuli i do našeho stranického programu.

Proti pochodu protestovala různá uskupení, včetně konzervativní strany NE Bruselu – Národní demokracie. Proč jste šli na Václavské náměstí?

My jsme se oprávněně obávali, že by LGBT aktivisté mohli znesvětit pomník sv. Václava na Václavském náměstí, který je symbolem českého národa. Ačkoli byli účastníci průvodu ve značné přesile, dokázali jsme pomník obklopit a nikoho dalšího k němu nepustit. Šlo spíše o symbolický protest, protože na rozdíl od organizátorů teplého festivalu jsme neměli podporu od americké ambasády, od magistrátu ani jiných institucí, a tudíž jsme si ani nemohli dovolit přivážet lidi autobusy ze zahraničí. Náš protest byl přesto úspěšný. I proto, že spolu konečně dokázali spolupracovat lidé z nejrůznějších stran a organizací, od konzervativců po nacionalisty, od katolíků po protestanty. Koneckonců spojování vlasteneckých a protibruselských sil v naší zemi je jedním z cílů Národní demokracie. V sobotu se ukázalo, že to není nereálné.

Jak na protest reagovalo okolí? Co účastníci Prague Pride?

Část účastníků se ironicky usmívala, část si nás vůbec nevšímala a část nás slovně napadala. Nejaktivnější byla skupinka zjevně nezletilých a už podnapilých lidí. Byl to skutečně smutný pohled. Obával jsem se, že dojde k fyzickému střetu, ale naštěstí jsme se nenechali vyprovokovat, i když se o to někteří snažili. Po celou dobu našeho zhruba dvouhodinového protestu také hrozilo, že proti nám zasáhne policie. Naše protestní shromáždění totiž nemohlo být řádně nahlášeno kvůli obstrukcím ze strany organizátorů festivalu, a tak jsme museli zvolit formu shromáždění náboženského, které ze zákona nahlašováno být nemusí. I to je důvod, proč nikdo z vedení Národní demokracie nevystoupil s projevem.

Přesto proti vám policie zasáhla. Co jste u pomníku podle ní spáchali?

Máte pravdu, zasáhla. Ale to už nebylo u svatého Václava, ale na nábřeží u kláštera svaté Anežky. Nešlo o naplánovanou akci, bylo to spontánní. Nedokázali jsme se v klidu dívat na ten jejich průvod a smířit se s tím, že naší krásnou, starobylou Prahou procházejí davy napůl svlečených a někdy úplně nahých lidí s perverzními kostýmky a rouhačskými hesly. A tak se několik z nás rozhodlo alespoň na chvíli tu hrůzu zastavit. V prudkém lijáku jsme si sedli na silnici a odmítli odejít. Bylo nám jasné, že pokud policisty neposlechneme, zatknou nás. Ale byla to věc našeho svědomí a přesvědčení, a tak jsme to prostě museli udělat. Po deseti minutách nás za velkého jásotu a sprostých nadávek homosexuálů odvlekli těžkooděnci a zhruba tři hodiny nás zadržovali.

Jak se k Vám po zatčení chovali? Byl jste nějak perzekvován?

Musím říci, že policisté se chovali velmi slušně, a dokonce se mi zdá, že dobře chápali, proč jsme to udělali, že k tomu měli sympatie. Chvílemi jsme společně i vtipkovali, takže atmosféra byla v rámci možností uvolněná. Já chápu, že policisté museli plnit příkazy a že nás zatknout museli, takže si na nic nestěžuji.

Proč je česká společnost tak laxní v otázce tradičních hodnot? Je snad být „jiný“v dnešní době „IN“?

Na to není úplně jednoduchá odpověď. Česká společnost je obecně vzato dost tolerantní. Obávám se, že tradiční hodnoty jsou v hlavách lidí spojeny s minulostí, s náboženstvím a církví, k čemuž mají Češi bohužel dost odtažitý, až negativní vztah. Úpadek těchto hodnot, morálky, tradiční rodiny, vlastenectví je v současnosti tak hluboký, že musí existovat strana, která na jejich obranu aktivně vystupuje, a že taková strana může díky všeobecnému rozkladu oslovit nemalý počet lidí. Je však nutné neustále upozorňovat lidi na to, že úpadek a rozklad naší společnosti je úzce provázán s existencí Evropské unie a liberalismu. Pokud se tohle podaří, budeme na cestě k úspěchu. Odpor k Bruselu je totiž s výjimkou havlistů všeobecný. V mnoha ohledech už pro nás nemůže být vzorem Západ, ale Rusko.

Zdroj.

4341 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Aktuálně nejčtenější
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny