„Vládnoucí třída má školy a tisk pod palcem. To umožňuje hýbat pocity davů.“ (Albert Einstein)

Amnesty International předčasně ukončilo anketu o Hrdinu lidských práv roku 2011 a skrývá výsledky. Vedl Kaddáfí

Autor: odjinud | Publikováno: 17.1.2012 | Rubrika: VE SVĚTĚ
Ilustrace

Internetové hlasování o „Hrdinu lidských práv 2011“ bylo předčasně ukončeno a výsledky jsou cenzurovány poté, co libyjský lídr Muammar Kaddáfí jasně vedl, následován Nabeelem Rajab Bahrajnem a Michaelem Jacksonem.

Zpravodajská agentura Mathaba zachytila důkaz o podvodu ze strany Amnesty International USA v jejich internetové anketě

AI je také pod světovou kritikou za ignorování neutěšené situace libyjských občanů, kteří byli bombardování a napadeni západními mocnostmi ve jménu „lidských práv“a především za předčasné uzavření online hlasování a neobvyklou změnou pravidel poté, co nejvíce hlasů získal Muammar Kaddáfi.

Libye (oficiálně Velká libyjská arabská lidová socialistická džamáhíríje) se stala z nejchudší země světa tzv. africkým Švýcarskem poté, co nekrvavým převratem v roce 1969 převzal moc Muammar Kaddáfi a předal ji obyvatelům v podobě specifické formě přímé demokracie, nazývanou džamáhiríje.

Díky bezplatnému školství, zdravotnictví, bydlení, elektřině a vodě se Libye stala inspirací pro mnohé „bojovníky za svobodu“ na celém světě, kteří se snaží napodobit ideály Zelené knihy.

1. září 1969 provedla malá skupina vojenských důstojníků vedená 28letým armádním důstojníkem Mu’ammarem Abu al-Minyar Kaddáfím nekrvavý převrat proti hlavě Libyjského království, králi Idrísovi I.. Nový režim, v čele s Výkonnou radou revoluce zrušil monarchii a vyhlásil novou Libyjskou arabskou republiku. Heslem revoluce bylo „svoboda, socialismus a jednota“. Po Kaddáfího převratu byli Američané nuceni v červnu 1970 svou leteckou základnu Wheelus Air Base na území Libyjského království opustit. Arabský svět byl fascinován silou, z níž se dařilo likvidovat kolonialismus a realizovat tak odkaz egyptského prezidenta Násira. (zdroj)

Po náhlém obratu od zkorumpovaných západních mocností, které se cítily být ohrožené socialistickým příkladem v Libyi, která sdílela své bohatství s celou Afrikou a byla důležitým účastníkem v projektu za 42 miliard USD, jehož cílem bylo vymanit Afriku z područí Mezinárodního měnového fondu a Světové banky, Spojené státy spolu s evropskými partnery z NATO zahájily s podporou sdělovacích prostředků totální útok na Libyi, který měl za následek obrovskou humanitární katastrofu.

Otisk obrazovky z posledního prosince a prvního ledna ukazuje, že Kaddáfi byl v čele ankety o „Hrdinu lidských práv 2011“, kterou pořádala Amnesty International. Nečekané ukončení hlasování vrhá stín na organizaci, která převážně mlčela o zvěrstvech páchaných NATO a jejich žoldáky (rebely). Ve dnech jednoznačného vedení Muammara Kaddáfího, které bylo možné vidět v grafickém zpracování výsledků, tato lidsko-právní organizace zpětně změnila datum ukončení hlasování.

Zpravodajská agentura Mathaba je přesvědčena, že toto hlasování ukazuje starostlivé občany USA, prozkoumávající přínos bývalého libyjského lídra v oblasti lidských práv v celé Africe a jinde.

Překlad a doplnění článku http://mathaba.net/news/?x=629722

http://www.vlastnihlavou.cz

čtěte také:

Cesta k míru Libyi aneb S pravdou a láskou na věčné časy

Falešná záminka pro válku v Libyi?

Návrat loupeživých rytířů

Klíčová slova: média  | propaganda  | manipulace  | demokracie
4657 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Podpořte nás
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

Zasílání upozornění
Čtěte také

FreeGlobe.cz

Vědci odhalili údajný rasismus už u nemluvňat! Prý se s tím má něco udělatV budoucnu bude genetická zbraň schopna vyhlazovat určité národnostiŠílená hysterie feministek. Zmlátily lidský plod tyčí a pak ho zapálily (+ video)Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

ePortal.cz

Šéf Pirátů a satanista Ivan Bartoš reaguje na nenávistné komentáře u své fotky před duhovou vlajkou. V rámci satanského rituálu se oženil s hercem Janem CinuNemilého překvapení se dočkali rodiče z Konga. Jejich děti adoptovala europoslankyně Šojdrová

euPortal.cz

Žádat Nebe, aby papeže Františka odstranilo, je více než naléhavou otázkou našeho přežití, a to jak na úrovni občanské, tak církevní; je načase, aby uvolnil místo člověku se zdravým rozumem a katolickou vírouPropuštěný učitel uvedl, jak neziskovky převzaly výuku ve škole. Multikulturalismus a džungle

Eurabia.cz

Islamizovaná Anglie: Napsala, že nemiluje islámské zvyky a tak ji vyhodili od maturity Má Polsko trvat na válečných reparacích od Německa? Hlasujte!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Otázka nejen pro pražskou smečku: Co je demokratičtější?Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmu

ParlamentniListy.cz

Aparátčík Babiš si bude brát do úst rok 1968? U Šafrů premiérovi prokádrovali celé přibuzenstvoProfesor Pavlíček chladí horké hlavy Zemanových odpůrců: To všechno nastavil už Havel. Rychle jste zapomněli, co prováděl Sobotka Babišovi
Články autora
Průzkum
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny